سه دلیلی که نشان می دهد تحصیل در خارج از کشور نوعی سرمایه گذاری است

تحصیل در خارج از کشور

مزایای زیادی از طریق اخذ پاسپورت طلایی یا ویزای طلایی برای خانواده ها بدست می آید. برای بسیاری از مردم، به ویژه سرمایه گذاران، شهروندی یا اقامت دوم فرصت های جدیدی برای کار و تجارت به وجود می آورد. برای خانواده ها، تحصیل قطعا یکی از بزرگترین عوامل تصمیم گیری است. اخذ پاسپورت دوم برای خانواده به معنی فرصت تحصیل فرزندان در کالج ها و دانشگاه های معتبر خارج از کشور  است.

به طور مشخص، تمام اعضای یک خانواده با دریافت کارت اقامت دائم یک کشور، مجوز زندگی، کار و تحصیل در آن کشور را بدست می آورند. اخذ اقامت یک کشور دیگر، علاوه بر ایجاد امکان تحصیل در خارج از کشور برای فرزندان، راهی برای ایجاد تعادل واقعی بین سرمایه گذاری و بازده سرمایه گذاری و همچنین اخذ شهروندی دوم است.

علاوه بر این، اخذ شهروندی دوم حتی می تواند هزینه های تحصیل در خارج از کشور را کاهش دهد. برای مثال، شهروندی قبرس که عضو اتحادیه اروپا است، مزایای تحصیلی قابل توجهی را در تمام کشورهای اتحادیه اروپا به ارمغان می آورد. این بدان معنی است که کسانی که دارای شهروندی قبرس هستند، به اندازه دانشجویان بین المللی هزینه پرداخت نمی کنند و هزینه های تحصیل آن ها به لطف شهروندی اتحادیه اروپا همانند افراد محلی پرداخت می شود.

برای افرادی که دارای شهروندی کارائیب هستند (شهروندی کشورهای مشترک المنافع)، بعضی از دانشگاه ها بخشی از هزینه تحصیل دارندگان شهروندی دیگر کشورهای مشترک المنافع را اعطا می کنند. این مسئله موجب کاهش هزینه های خانواده می شود.

مزایای تحصیل در خارج از کشور

اگر قصد اخذ پاسپورت و شهروندی دوم برای خانواده خود را دارید، به این 3 دلیل که نشان می دهد تحصیل فرزندان در خارج از کشور به معنای سرمایه گذاری مادام العمر است، توجه کنید.

1. تحصیل فرزندان در خارج از کشور جهان را کوچکتر می کند.

عبور از مرزها، فرصت های زیادی را به وجود می آورد. امروزه، جهان کوچک به نظر می رسد که شما می توانید در آن پویا باشید و زندگی چند فرهنگی داشته باشید.

2. تحصیل فرزندان در خارج از کشور به شما کمک می کند که تنوع فرهنگی را متوجه شوید.

دانشی که شما می توانید از سایر فرهنگ ها کسب کنید، یکی از بهترین دارایی هایی است که می توانید بدست آورید. این امر مخصوصا برای نسل های جوان صدق می کند که با رقابت و چالش های تنگاتنگ مواجه هستند. جوانان باید تجربیات خود را بهبود بخشند تا  در حرفه و شغل آن ها «تفاوت»  به وجود آورند. بنابراین، ترک کشور مادری برای بعضی از فرزندان ضروری است.

3. تحصیل فرزندان در خارج از کشور ، در محیط کار رقابتی به شما برتری می دهد.

داشتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از یک دانشگاه آمریکایی یا اروپایی، گاهی اوقات به عنوان «گذرنامه» ای برای موقعیت های بهتر و امن تر در محل کار دیده می شود.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا  

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت و شهروندی با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.