زندگی در مونته نگرو به عنوان مهاجر

زندگی در مونته نگرو

اقتصاد مونته نگرو عمدتا براساس صنایع خدماتی است و گردشگری نقش بسیار مهمی در آن دارد. انقلاب صنعتی در این کشور دیر ظهور کرد. با چشم انداز کوهستانی، جمعیت کم، فقدان مواد خام و زیر ساخت های توسعه نیافته، سرمایه گذاری های داخلی و خارجی در این کشور نسبتا پایین مانده است.

 عدم وجود صنایع سنگین به این معنی است که مونته نگرو به عنوان یک شگفتی محیط زیست باقی مانده است. این کشور در سال 2006، استقلال خود را از صربستان به دست آورد و در حال حاضر عضو سازمان ملل، شورای اروپا و همچنین یک نامزد بالقوه برای عضویت در اتحادیه اروپا است.

شهرهای ساحلی از آب و هوای مدیترانه ای، با تابستان های گرم و زمستان های کوتاه و ملایم برخوردارند. در داخل کشور، کوهستان ها آب و هوای معتدل تری دارند و بارش باران زیاد است. با این حال، در طول زمستان، از دسامبر تا پایان ماه مارس، بارش باران به برف تبدیل می شود و اسکی سرگرمی محبوب و جاذبه گردشگری است. بر خلاف شهروندان کشور که باید مالیات بر درآمد داخلی و بین المللی را پرداخت کنند، اتباع خارجی فقط باید مالیات بر درآمد حاصل از مونته نگرو را پرداخت کنند.

مراقبت های پزشکی در مونته نگرو به طور مداوم بهبود می یابند، زیرا دولت در تلاش است تا استانداردهای اروپای غربی را دنبال کند. سیستم خدمات درمانی ترکیبی از بخش دولتی و خصوصی است. پرسنل پزشکی به طور حرفه ای آموزش دیده اند، اما تجهیزات پیشرفته در بیمارستان ها و کلینیک ها ممکن است در دسترس نباشد و  تا حدودی درمان برخی بیماری ها ممکن نباشد. برای اتباع خارجی که در مونته نگرو زندگی می کنند، توصیه می شود که اعزام پزشکی در بیمه درمانی بین المللی گنجانده شود، به طوری که در صورت وقوع مورد اورژانس پزشکی، بیمار بتواند به کشوری منتقل شود که بتواند درمان مناسب را ارائه دهد.

 

صفحه مرتبط : پاسپورت مونته نگرو

اتباع خارجی مجاز به خرید املاک در مونته نگرو هستند

در حال حاضر، اتباع خارجی مجاز به خرید املاک در مونته نگرو هستند و کشور در این بخش از رونق برخوردار است. بسیاری از آن ها ملک را خریداری می کنند و پس از آن تصمیم می گیرند که از آنجا جا به جا شوند، در حالی که بسیاری از افراد فرصت خرید خانه های مناسب تعطیلات را از دست نمی دهند. خرید املاک و مستغلات در این کشور هنوز هم نسبتا ارزان است. با پرداخت کم و معافیت مالیاتی برای صاحبان املاک، فرآیند خرید آسان است و خرید یک خانه می تواند در تنها دو یا سه روز تکمیل شود.

خرید یک خانه تعطیلاتی در ساحل یک سرمایه گذاری منطقی است زیرا گردشگری در آدریانک رو به رشد است و قیمت املاک و مستغلات رو به افزایش است. چندین وب سایت تخصصی برای اجاره و خرید ملک در مونته نگرو وجود دارد که برای خریداران این امکان را فراهم می سازد تا به بررسی آنلاین و چک کردن آنچه در بازار ارائه شده است، بپردازند.

خرید در مونته نگرو یک تفاوت جدی با شلوغی های شهرهای اروپای غربی دارد. در عوض، میوه ها و سبزیجات تازه، ماهی، خامه و پنیر های محلی تولید شده را می توان در برخی از بازار های محبوب خریداری کرد. دو مورد از معطر ترین تولیدات غذایی شامل یک پنیر به نام Kajmak" "  و Tetka Zlata است.

در بازارهای رو باز انواع مختلف کالاها، از مبلمان تا پارچه ارزان از ترکیه به فروش می رسد. داد و ستد و گفتگو بخشی از این معامله است، بنابراین گردشگران نباید از مبادله واهمه داشته باشند؛ غرفه داران ممكن است با ارائه پیشنهاد ارزان تر موافقت كنند و بدین طریق مشتری را جذب کنند.

مونته نگرو در حوزه خرید کالا به قرن بیست و یکم وارد شده است و کشور دارای دو مرکز تجاری در پایتخت است که برند های شناخته شده بین المللی را به فروش می رساند. در حالی که اکثر مغازه ها کارت های اعتباری را قبول می کنند، توصیه می شود همیشه پول نقد برای پرداخت مقادیر کمتر همراه داشته باشید.

در مونته نگرو هزینه زندگی به طور کلی کمتر از اروپای غربی است؛ لباس، صورت حساب انرژی، مبلمان، لوازم خانگی، مواد غذایی، کتاب ها، بلیط سینماها، دی وی دی ها، سی دی ها و غذا خوردن در بیرون، در مونته نگرو ارزان تر است.

بهداشت و درمان در مقایسه با سایر کشورها گران تر است، در حالی که حمل و نقل عمومی، سوخت، تعمیر و نگهداری وسایل نقلیه و بیمه به طور کلی همانند سایر نقاط اروپا است.

 برای کسانی که به طور جدی به اقامت دائم در مونته نگرو فکر می کنند، بسیاری از مهاجرین وبلاگ ها و وب سایت هایی را ایجاد کرده اند که اطلاعات زیادی را برای کسانی که در حال مهاجرت به این کشور بالکان هستند، فراهم می کند. وب سایت هایی نیز برای کسانی که علاقه مند به خرید ملک به عنوان یک فرصت سرمایه گذاری برای اجاره در تعطیلات هستند، در دسترس می باشند.

  

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.