یونان احتمالا قیمت ویزای طلایی را به 500,000 یورو افزایش دهد

افزایش قیمت ویزای طلایی یونان

یونان به منظور جذب بیشتر سرمایه خارجی در نظر دارد که تغییرات بیشتری را در چارچوب برنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری ایجاد کند.

بر اساس آخرین گزارشات از آژانس خبری یونان، یکی از مهم ترین تغییرات مطرح شده 2 برابر کردن مبلغ سرمایه گذاری از 250,000 یورو به 500,000 یورو است. مورد دیگر سخت تر کردن شرایط اخذ اقامت است.

 

یونان در حال حاضر روی چارچوب جدیدی کار می کند که تغییرات مهمی در برنامه ویزای طلایی به همراه خواهد داشت.

تغییرات احتمالی شامل چه مواردی است؟

این تغییرات شامل موارد ذیل است:

·         افزایش حداقل مبلغ سرمایه گذاری به 500,000 یورو

·         اقامت اجباری در یونان برای مدت معین یا صرف هزینه به مبلغ مشخص در طی یک سال. اطلاعات ارائه شده حاکی از آن است که حداقل مبلغی که باید طی یک سال هزینه شود، بین  30,000 تا 50,000 یورو خواهد بود.

·         ارائه مزایای مالیاتی ثابت برای سرمایه گذاران در یونان (مشابه با قوانین مالیاتی پرتغال)

افزایش قیمت سرمایه گذای موجب افزایش قیمت مسکن می شود و در نتیجه تعداد سرمایه گذاران خارجی که در طرح ویزای طلایی سرمایه گذاری می کنند را تنظیم خواهد کرد.

 

با گسترش حوزه سرمایه گذاری این برنامه به گزینه های دیگر به غیر از خرید ملک موجب کاهش فشار در بخش املاک یونان می شود. در حال حاضر این برنامه موجب افزایش قیمت املاک این منطقه شده است و در نتیجه مشکلاتی را برای افراد محلی و دانش آموزان ایجاد کرده است.

از مزایای این برنامه می توان به موارد زیر اشاره کرد

• حق انتقال ملک به همراه مجوز اقامت به شخص ثالث.

• اعضای خانواده با فرزندان زیر 21 سال می توانند مجوز اقامت بگیرند. فرزندان بالای 21 سال می توانند تا 3 سال اجازه اقامت بگیرند.

• سفر بدون ویزا در منطقه شنگن.

• بدون شرط حضور.

• اخذ اقامت دائم با امکان اخذ شهروندی یونان (پاسپورت دوم) پس از 7 سال.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه ای اخذ اقامت اروپا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.