گلدن ویزای پرتغال محبوبترین گلدن ویزا است

گلدن ویزای پرتغال

آقای یوریکو دیاس، وزیر امور خارجه پرتغال در مصاحبه ای با مجله نشنال اعلام کرد که برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک مورد توجه گسترده افراد از چین و خاورمیانه قرار گرفته است و در نتیجه این برنامه پابرجا خواهد ماند.

برنامه گلدن ویزای پرتغال حدودا 4 میلیارد یورو سرمایه برای پرتغال به همراه داشته است. تعداد زیادی از 6,000 متقاضی که موفق به دریافت اقامت از کشور پرتغال شدند، از کشور چین و خاورمیانه بودند.

به گفته دیاس: "متقاضیانی از امارات متحده عربی، پاکستان، هند و سایر کشورهای منطقه  مخصوصا چین و خاورمیانه نیز علاقه مند به این برنامه هستند."

وی اظهار داشت که بیشتر متقاضیان این منطقه از پاکستان، هند، مصر و امارات متحده عربی هستند.

 

به گفته دیاس هر گونه سرمایه مرتبط با پولشویی یا سرمایه ای که ممکن است از منابع غیر قانونی تهیه شده باشد، اجازه ورود به پرتغال را ندارد.

  

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

گلدن ویزای پرتغال

برنامه گلدن ویزای پرتغال، یکی از محبوب ترین برنامه های اقامتی در اروپا، سرمایه گذاران را مجذوب انعطاف پذیری و مزایای  فراوان خود کرده است. با سرمایه گذاری به مبلغ 280,000 یورو در املاک و مستغلات پرتغال، می توان مجوز اقامت برای اعضای خانواده از جمله فرزندان وابسته را به دست آورد. گلدن ویزای پرتغال را می توان هر دو سال یکبار تمدید کرد به شرط اینکه متقاضی در هر 2 سال 2 هفته در کشور سپری کند.

مزایای گلدن ویزای پرتغال

- سفر بدون ویزا به 169 کشور

- تابعیت و پاسپورت پرتغال. سرمایه گذاران می توانند پس از 5 سال برای اخذ تابعیت و پاسپورت این کشور اقدام کنند

- سرمایه گذاران می توانند با تمام اعضای خانواده خود در پرتغال زندگی کنند 

- حق سفر بدون ویزا به کشورهای عضو شنگن 

برنامه گلدن ویزای پرتغال در چه سالی معرفی شد؟

برنامه گلدن ویزای پرتغال در سال 2012 توسط دولت پرتغال معرفی شد و به طور فعال در سطح بین المللی ارتقا یافت.

گلدن ویزا چیست؟

به صورت کلی برنامه های گلدن ویزا برنامه های اعطای اقامت یا تابعیت بر اساس سرمایه گذاری هستند. به این صورت که متقاضیان با سرمایه گذاری در کشور مقصد طبق قانون آن کشور می توانند برای اخذ اقامت یا تابعیت آن کشور اقدام کنند.

تفاوت گلدن ویزای پرتغال با دیگر برنامه های گلدن ویزای اروپا چیست؟

یکی از مهم ترین تفاوت های گلدن ویزای پرتغال با دیگر برنامه های گلدن ویزای اروپا این است که متقاضیان گلدن ویزای پرتغال می توانند پس از 5 سال در صورت رعایت شرط حضور 1 هفته در سال و قبولی در آزمون زبان پرتغالی برای اخذ تابعیت و پاسپورت پرتغال اقدام کنند و به شهروند اروپا تبدیل شوند. 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.