چرا آمریکایی ها و اروپایی ها در برنامه های اخذ شهروندی، سرمایه گذاری می کنند؟

سرمایه گذاری آمریکایی ها و اروپایی ها در برنامه های شهروندی

پاسپورت های اروپایی در رده بندی کشورها بر اساس سفرهای بدون ویزا در صدر قرار دارند. پاسپورت ایالات متحده و کانادا نیز در جایگاهی مشابه قرار دارند.

سفر بدون ویزا یکی از دلایل اصلی برنامه های فروش شهروندی از طریق سرمایه گذاری هستند.

پس چرا شمار قابل توجهی از اروپایی ها و آمریکایی ها - که در حال حاضر از امکان سفر بدون ویزا بهره مند هستند- در برنامه های شهروندی از طریق سرمایه گذاری شرکت می کنند؟

اتحادیه اروپا مجوز دسترسی بدون ویزا به دارندگان پاسپورت های کشور های حوزه کارائیب را  لغو نخواهد کرد. کمیسیون اروپا به خوبی می داند که ورود دارندگان پاسپورت های کشورهای حوزه کارائیب و تزریق سرمایه آنها در بازارهای اروپا و همچنین راه اندازی کسب و کار آنها در سراسر اروپا از لحاظ اقتصادی و سیاسی برای کشور های اروپایی سودمند است. به عبارت دیگر، آنها مهمانان ارزشمندی هستند که شایستگی سفر بدون ویزا در حوزه شنگن را دارند.

یکی از دلایل اصلی اخذ پاسپورت دوم کارائیبی توسط دارندگان پاسپورت انگلستان، سفر به دو قطب بزرگ اقتصادی دنیا، روسیه و چین است. شهروندان کشورهای بزرگی همچون آمریکا و انگلستان برای سفر به روسیه نیاز به اخذ ویزا دارند. با این حال، با پاسپورت گرانادا، می توان از روسیه و چین بدون ویزا بازدید کرد.

امنیت شخصی بدون شک انگیزه ای قوی برای همه سرمایه گذاران برای درخواست شهروندی دوم است. وجود برخی از مشکلات مانند ناامنی سیاسی، حملات تروریستی و غیره در برخی از ملت ها باعث شده است که بسیاری از ثروتمندان ترجیح دهند که تابعیت و پاسپورت یک کشور خنثی را دریافت کنند.

مزایای مالیاتی یکی از دلایل اخذ شهروندی دوم

یکی دیگر از عوامل انگیزشی مهم، مربوط به امور مالیاتی است. شهروندان آمریکایی، بدون توجه به کشور محل سکونت خود، ناگزیر به پرداخت مالیات بر درآمد جهانی خود هستند و تنها راه قانونی که بتوانند از پرداخت مالیات اجتناب کنند، ترک تابعیت آمریکائی است.

 این اقدام یک قدم بسیار دشوار است که تنها اقلیت کوچکی از مردم آمریکا مایل به انجام آن هستند. قبل از اینکه آن ها بتوانند تابعیت آمریکائی خود را ترک کنند، باید شهروندی کشور دیگری را به دست آورند. داشتن شهروندی دوم در شرایطی که ممکن است سیاست ایالات متحده حتی بی ثبات تر شود، امری است که می تواند به آمریکایی ها کمک کند تا از پرداخت مالیات بدین گونه رهایی یابند.

برای اروپایی ها، هیچ مزایای مالیاتی در اخذ پاسپورت دوم وجود ندارد. تنها انگیزه، باز نگه داشتن درهای بیشتر به روی خود برای مواقع احتمالی بحرانی است. برای مثال هنگامی که نیکولاس سارکوزی رئیس جمهور فرانسه بود، او به طور جدی سیستم مالیاتی مشابه با آمریکا را برای پرداخت مالیات بر درآمد جهانی فرانسوی ها اعمال کرد. در این راستا بسیاری از تجار بازنشسته اروپایی در طول فعالیت حرفه ای خود از سوی مقامات مالیاتی به شدت مورد آزار و اذیت قرار گرفتند. بنابراین برای آن ها، هر فرصتی برای اخذ شهروندی دوم خوشایند است. بنابراین مالیات یک عامل انگیزشی غیرمستقیم است.

مهمتر از همه اینکه، هنگامی که با داشتن شهروندی دوم احساس آزادی را تجربه می کنید، دیگر هرگز حاضر نخواهید بود که تنها به داشتن یک پاسپورت اکتفا کنید.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

  

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.