چارچوب جدید گلدن ویزای یونان

گلدن ویزای یونان

دولت یونان قصد دارد که چارچوب جدیدی را برای برنامه گلدن ویزا معرفی کند تا تولید ناخالص داخلی این کشور تا سال 2020 به 3 درصد برسد.

این چارچوب به پیروی از برنامه گلدن ویزای پرتغال به خریداران خارجی اجازه می‌دهد که مالیات ثابت سالانه پرداخت کنند.

یکی دیگر از مهم ترین تغییراتی که در این چارچوب جدید معرفی شده است، به رسمیت شناختن انتقال پول از طریق کارت اعتباری به منظور خرید ملک است.

علاوه بر این، برنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری علاوه بر خرید ملک دارای گزینه های‌ دیگری از جمله خریداری اوراق قرضه و سهام خواهد بود.

چینی‌ ها 60 درصد کل اقامت های صادر شده از طریق خرید ملک را به خود اختصاص داده اند. در ژوئن 2019، 4,500 مجوز اقامتی به سرمایه گذاران ملک اعطا شد. سرمایه گذاران ترکیه ای و روسیه ای کمترین درصد متقاضیان را به خود اختصاص دادند.

پیش بینی می شود که یک برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت یونان مشابه برنامه قبرس تا سال 2020 معرفی شود. این طرح سالانه محدود به 200 متقاضی اخذ شهروندی خواهد بود.

 

در 3 ماه دوم 2019 تولید ناخالص داخلی یونان با رشد مثبت به 1.9 درصد رسید. رشد مثبت در تولید ناخالص داخلی یونان از 3 ماه اول 2017 آغاز شد. دولت یونان به منظور افزایش رشد این درصد، معافیت های مالیاتی متعددی را معرفی کرده است. 

بیشترین تعداد مجوزهای ساخت و ساز در یونان

گلدن ویزای یونان

کل فعالیت های ساخت و ساز (خصوصی-عمومی) در یونان، در ژوئن سال 2019 برابر با 1,461 بود. این رقم نسبت به سال گذشته 6.8 درصد افزایش داشته است. بیشترین تعداد مجوزهای ساخت و ساز در مناطق Attiki  و Kentriki Makedoni یونان صادرشده اند.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.