پیش بینی آژانس رتبه بندی اعتبار جهانی در کانادا از چشم اندازی پایدار برای اقتصاد پرتغال

اقتصاد پرتغال

آخرین رتبه بندی DBRS  (آژانس رتبه بندی اعتبار جهانی در کانادا) از اقتصاد پرتغال، این کشور را در سطح BBB با چشم انداز پایدار قرار داده است. ارزیابی بعدی برای 5 اکتبر برنامه ریزی شده است.

به گزارش آژانس کانادایی DBRS، رتبه پرتغال هنوز پایدار است و از بهبود شاخص های اقتصاد کلان کشور بهره می برد، اگرچه میزان بدهی ها و وام های غیر فعال هنوز بالا است.

جیسون گرافام، نایب رئیس رتبه بندی بدهی های حاکم در DBRS، طی ارزیابی پرتغال در آژانس خبرگزاری پرتغال، لواسا، در لندن اذعان داشت: "چشم انداز اقتصاد ما در حال حاضر پایدار است و تجزیه و تحلیل ما در مورد کشور نشان می دهد که سطح ریسک متوسط است".

تحلیلگر DBRS به خبرنگاران لواسا اعلام کرد که بهبود برخی از شاخص های خاص به تقویت امتیاز پرتغال کمک خواهد کرد. "پرتغال باید توجه ویژه ای به سطح این شاخص ها و تکامل آن ها داشته باشد. گرافام افزود: از لحاظ سطح، این کشور همچنان با چالش های قابل توجهی از جمله بدهی های عمومی بالا، میزان بالای بدهی های شرکت ها و نسبت های بالای NPL مواجه است.

با این حال، اگر به تکامل این شاخص ها توجه کنیم، روند توسعه پایدار، و بهبود قوی است: به عنوان مثال، نسبت بدهی به تولید ناخالص داخلی در 2 سال گذشته به میزان 10 درصد کاهش یافته است.

DBRS معتقد است که کشور تلاش های خود را برای کاهش بدهی های عمومی ادامه می دهد. با توجه به این که رشد اقتصادی در دو سال آینده تا 2 درصد کاهش می یابد که با روند منطقه یورو مرتبط است، کاهش بدهی در حال حاضر سرعت کمتری دارد.

"ما انتظار داریم بدهی به نسبت تولید ناخالص داخلی 120 تا 121 درصد، شاید 122 درصد باشد، که همان چیزی است که کمیسیون اروپا پیش از این برای سال 2018 انتظار داشته است. در مورد این سال، ما نیز انتظار کاهش جزئی داشتیم. انتظار می رود در سال 2020 بدهی به نسبت تولید ناخالص داخلی تا 115 درصد کاهش یابد که یک افت شدید و سالم است.

آخرین رتبه بندی توسط DBRS از اقتصاد پرتغال در اکتبر 2018 انجام شد که در آن آژانس رتبه بندی کشور در سطح BBB با چشم انداز پایدار قرار گرفت.

 DBRS آژانس رتبه بندی بود که به پرتغال اجازه داد تا در طول بحران از بانک مرکزی اروپا حمایت مالی دریافت نماید؛ چرا که 3 سازمان دیگر که بیشترین وابستگی را به بانک مرکزی اروپا داشتند، پرتغال را در وضعیت "ورشکسته" قرار دادند.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا

اقتصاد کشور پرتغال

اقتصاد پرتغال که 8 سال پیش توسط اتحادیه اروپا نجات داده شد، در حال حاضر در حال شکوفایی است. 

این کشور از بیشترین رشد اقتصادی خود در طی 2 دهه گذشته که ناشی از رشد گردشگری، صعود در بازار مسکن ، بخش فناوری در حال رشد و صادرات قوی است بسیار خرسند است. با کمک سرمایه گذاران خارجی از جمله شرکت های چینی و سرمایه گذاری خصوصی، اقتصاد کشور پرتغال به رونق سال 2009 برگشته است.

دولت کشور پرتغال

دولت پرتغال، رئیس جمهوری، مجمع جمهوری و دادگاه ها 4 نهاد حاکمیتی هستند که دولت این کشور را تشکیل می دهند.

پرتغال یک جمهوری نیمه ریاست جمهوری است و شهروندان در انتخاب رهبران خود شرکت می کنند. پرتغال دارای 4 نهاد مستقل است که از رئیس جمهور که رئیس دولت است، مجمع جمهوری، دادگاه ها و دولت تشکیل شده است. دولت یک نهاد مستقل است که بیشتر با انجام سیاست های کلی و مدیریت عمومی سرو کار دارد. دولت از تیم وزرا و نخست وزیر تشکیل شده است. نخست وزیر رئیس دولت است.

 

  

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اقامت پرتغال  با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.