پرتغال سومین کشور امن در جهان است

پرتغال کشوری امن

بر اساس آخرین شاخص صلح جهانی، پرتغال سومین کشور امن جهان است. ایسلند و نیوزیلند به ترتیب در رتبه های اول و دوم و اتریش در جایگاه چهارم قرار گرفته است.

 پرتغال در آخرین رتبه بندی نسبت به سال گذشته به یک جایگاه بالاتر ارتقاء یافته است. کانادا همچنان یکی از ده کشور برتر امن در جهان باقی مانده است. ایالات متحده در سال 2019 به چهار جایگاه پائین تر نزول کرد و در رتبه 128 ام جدول قرار گرفت. رتبه آمریکا از سال 2016 هر سال بدتر شده است

اقامت پرتغال

بر اساس شاخص صلح جهانی، پرتغال در 5 سال گذشته پیشرفت های چشمگیری در برقراری امنیت داشته است.

در سال 2018، رتبه پرتغال از سوم به چهارم تنزل یافت. پرتغال در سال 2019 با کمک مالی به سازمان ملل متحد برای حفظ صلح، کاهش مقیاس ترورهای سیاسی و قتل، توانست مجددا در جایگاه خود در رتبه سوم در جدول شاخص صلح جهانی قرار گیرد.

در شاخص صلح جهانی 2014، پرتغال از یک بحران مالی ملی گذر کرد و در رتبه 18 قرار گرفت. در سال 2019، پرتغال به عنوان نمونه ای موفق در تجدید فعالیت اقتصادی و پیشرفت صلح پس از بحران مالی اخیر معرفی شده است.

پرتغال اکنون از بالاترین رشد اقتصادی خود در دو دهه اخیر برخوردار است، سرمایه گذاری مستقیم خارجی به سطح 2009 بازگشته و این کشور به رتبه امن خود در شاخص صلح جهانی بازگشته است. این گزارش در فهرست صلح جهانی منتشر شده است.

اصلی ترین نیروی محرک رشد در پرتغال چیست؟

برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک  نیز یکی از نیروهای محرک اصلی پرتغال برای دستیابی به این رشد بی سابقه است. این برنامه که یکی از برنامه های اخذ اقامت اروپا است، تقریبا به مبلغ 5.2 میلیارد دلار آمریکا معادل 1.5 درصد از تولید ناخالص داخلی، سرمایه وارد کشور کرد که اکثر آن در بخش املاک سرمایه گذاری شد.

 

   

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.