پاسپورت مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت مونته نگرو

مونته نگرو در شبهه جزیره بالکان در جنوب شرقی اروپا واقع شده است و به شکوه و زیبایی بی نظیر  مشهور است. این کشور کوچک با آلبانی، بوسنی، کرواسی، کوزوو و صربستان هم مرز است و یک قطب چند ملیتی از فرهنگ های یکپارچه، سنت و تاریخ است. مونته نگرو در گذشته به دلیل وجود جنگل های متراکم با رنگ تیره "کوه سیاه" نامیده می شد و دارای کوه های گسترده، روستاهای تاریخی، دریاچه های درخشان و جمعیت 622 هزار نفری است.

سواحل فریبنده دریای آدریاتیک آن متشکل از چند ساحل کوچک خیره کننده است و "الیت پورتو مونته نگرو" را به یکی از محبوب ترین مقاصد لوکس اروپا تبدیل کرده است. این بندر طبیعی مرکز قایق های بادبانی فوق العاده، ناوگان هلیکوپتر و کلوپ های شبانه و مکانهای زیبا است. در نزدیکی آن، شهر قرون وسطی کوتور، که جزء میراث جهانی یونسکو است، قرار دارد که در آن چشم انداز کوهستانی ساختمان های ونیزی، اتریش و ساختمان های سبک باروک نمایان است. گردشگری بزرگترین گرداننده اقتصاد امن و پایدار این کشور است و مونته نگرو به عنوان یکی از مهمترین مقاصد گردشگری جهان به حساب می آید.

مونته نگرو در سال 2006 به عنوان یک کشور سلطنتی ظاهر شد. مونته نگرو کشور جوان بالکان، عضو ناتو است و همچنین یک کشور رسمی کاندیدای عضویت در اتحادیه اروپا است. بانک جهانی، مونته نگرو را به عنوان یکی از سریعترین اقتصادهای در حال رشد منطقه بالکان طبقه بندی کرده است و این کشور به سرعت خود را برای تبدیل شدن به یک مقصد کلیدی استراتژیک برای برخی از مهم ترین صنایع جهان اماده می کند.  

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا

مزایای تابعیت و پاسپورت مونته نگرو

بدون شرط حضور فیزیکی و امتحان زبان

برای اخذ پاسپورت مونته نگرو نیازی به زندگی در مونته نگرو و یا امتحان زبان نیست.

 

قدرت سفر بدون ویزا

از طریق پاسپورت این کشور می توان بدون نیاز به دریافت ویزا به کشورهای حوزه شنگن سفر کرد. همچنین برای سفر به روسیه و سنگاپور نیاز به دریافت ویزا نخواهید داشت. 

برنامه تابعیت و پاسپورت مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت مونته نگرو

 دولت مونته نگرو  برنامه مشارکت شهروندی از طریق سرمایه گذاری را به عنوان بخشی از تلاش های مداوم خود برای جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی و افزایش فعالیت اقتصادی در کشور آغاز کرد. برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری، پذیرای 2,000 درخواست است و به مدت محدود 3 سال اجرا خواهد شد. مونته نگرو یک کشور اروپای شرقی با جمعیت 650,000 نفری است و پاسپورت آن قدرت سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن، روسیه، ترکیه، سنگاپور و ... را ارائه می دهد. برای سفر به بریتانیا، کانادا، استرالیا و ایالات متحده ویزا لازم است.

 هزینه های برنامه تابعیت و پاسپورت مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری به ازای هر درخواست  حداقل 350,000 یورو است. 

گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت و پاسپورت مونته نگرو

پاسپورت مونته نگرو

 برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری مونته نگرو فقط به 2,000 نفر متقاضی محدود می شود و تنها برای یک دوره 3 ساله در دسترس خواهد بود. 2 گزینه برای سرمایه گذاری و واجد شرایط بودن برنامه وجود دارد:

 سرمایه گذاری به مبلغ 450,000 یورو برای پروژه ها در مناطق توسعه یافته، یا

 سرمایه گذاری به مبلغ 250,000 یورو برای پروژه ها در مناطق توسعه نیافته

 علاوه بر این، هزینه های دولتی برای هر درخواست  100,000 یورو است. این مبلغ به یک صندوق ویژه برای پیشرفت مناطق توسعه نیافته اهدا خواهد شد. 

 

  

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ پاسپورت مونته نگرو از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.