اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت قبرس

 قبرس، با آب و هوای گرم و موقعیت جغرافیایی مناسب، مکانی جذاب برای تجارت و زندگی است. سرمایه گذاری در قبرس به دلیل نیروی کار خبره و سیستم انتقال و ارتباط قابل اعتماد، سرمایه گذاری سودمند است.

 قبرس دارای اقتصاد مدرن بر مبنای خدمات و بازار آزاد است و این مسئله به همراه چارچوب قانونی شفاف در قبرس، به سرمایه گذاران بین المللی این اطمینان را می دهد که سرمایه گذاری در قبرس منجر به رشد می شود.

 در شاخص سهولت تجارت بانک جهانی، قبرس رتبه 53 را در میان 190 کشور بدست آورده است. اقدامات جدید برای احیای اقتصاد قبرس همراه با سازمان دهی دوباره بخش بانکداری این کشور انجام شده است که هدف از آن ها، بهبود رشد اقتصادی قبرس است.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا

مزایای تابعیت و پاسپورت قبرس

-برای اخذ پاسپورت قبرس نیازی به هیچ گونه کمک بلاعوض به دولت نیست و متقاضی برای خود سرمایه گذاری انجام می دهد. -قبرس یک کشور به سرعت در حال رشد و یک مقصد توریستی پر رونق است. علاوه بر این قبرس یک مرکز بیزینسی در بین چند قاره است و اکثر کمپانی ها شعبه ای از شرکت خود را به قبرس می آورند. در نتیجه تقاضا  برای خرید و اجاره ملک همیشه بالا است. با انجام یک سرمایه گذاری دقیق نه تنها پاسپورت این کشور را بدست می آورید، بلکه می توانید سود کنید.

-با اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس  شهروند یک کشور اتحادیه اروپا می شوید. طبق قانون اتحادیه اروپا، شهروند هر کشور اتحادیه اروپا در واقع شهروند کل اتحادیه اروپا محسوب می شود و می تواند آزادانه در هر کشور اتحادیه اروپا زندگی و کار و تحصیل کند.

 -پاسپورت قبرس یک پاسپورت قدرتمند از نظر آزادی سفر بدون ویزا است و دارندگان آن می توانند بدون نیاز به دریافت ویزا به کل اتحادیه اروپا، انگلستان و کانادا سفر کنند. همچنین با این پاسپورت، ویزا گرفتن از کشورهایی که نیاز به دریافت ویزا دارند، بسیار سریع و آسان است. 

-به منظور اخذ شهروندی این کشور متقاضیان ملزم نیستند که در طول پروسه و یا بعد از دریافت شهروندی حتی یک روز از عمر خود را در قبرس زندگی کنند و می توانند آزادانه هر جای دنیا که بخواهند زندگی کنند. همچنین نیازی به شرکت در امتحان زبان و یا داشتن سابقه مدیریتی نیست.

-تنها کشور اتحادیه اروپا که می توان فقط در حدود 6 ماه از آن شهروندی و تابعیت گرفت، کشور قبرس است. دیگر کشورها متقاضی را ملزم به زندگی در آن کشور و یادگیری زبان می کنند و تنها بعد از 5 تا 10 سال می توان برای شهروندی دیگر کشورهای اتحادیه اروپا اقدام کرد.

 -قبرس به دلیل سیستم مالی بسیار مطلوب و موقعیت استراتژیک آن در تقاطع 3 قاره اروپا، آفریقا و آسیا یک مرکز مالی جذاب محسوب می شود. سیستم مالیاتی قبرس به طور مداوم توسط متخصصان مالیاتی اتحادیه اروپا به عنوان جذاب ترین مرکز مالی در اروپا رای آورده است. شهروندان قبرس مالیات بر درآمد خارج از قبرس پرداخت نمی کنند. 

برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت قبرس

دولت قبرس محرک های زیادی را به منظور جذب سرمایه گذاری خارجی در قبرس ایجاد کرده است. یکی از این موارد، برنامه سرمایه گذاری قبرس است که در عوض سرمایه گذاری در قبرس، تابعیت و پاسپورت قبرس را اعطا می کند. در سپتامبر سال 2016، دولت قبرس مبلغ سرمایه گذاری را کاهش داد. همچنین بر اساس قوانین جدید، پدر و مادر متقاضی اصلی نیز می توانند در پرونده گنجانده شوند.

 اخذ شهروندی و پاسپورت این کشور از طریق سرمایه گذاری با خرید ملک به مبلغ 2,150,000 یورو در قبرس امکان پذیر است. قبرس یک کشور اتحادیه اروپا است که برنامه اعطای شهروندی و پاسپورت از طریق سرمایه گذاری دارد و بدون نیاز به حضور فیزیکی و یا دانش زبان تنها طی 6 ماه می توان پاسپورت آن را کسب کرد.

پاسپورت قبرس یک مدرک مهم از نظر قدرت سفر بدون ویزا است و شهروندان قبرس مانند دیگر شهروندان اتحادیه اروپا حق زندگی و تحصیل و کار در کل اتحادیه اروپا را خواهند داشت.

بعد از 5 سال متقاضی می تواند املاک خود را در قبرس بفروشد و یا سرمایه گذاری خود را از قبرس خارج کند اما برای همیشه باید یک ملک مسکونی به مبلغ نیم میلیون یورو در قبرس داشته باشد.

شرایط و گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس

پاسپورت قبرس

متقاضیان  می توانند با سرمایه گذاری به ارزش حداقل 2,150,000 یورو در املاک قبرس، تابعیت و پاسپورت قبرس را بدست آورند. از این مبلغ باید 500,000 یورو در خرید ملک در قبرس سرمایه گذاری شود، 75,000 یورو به صورت کمک بلاعوض به بنیاد تحقیقات و کارآفرینی اهدا شود و 75,000 یورو به صورت کمک بلاعوض به شرکت توسعه املاک قبرس اهدا شود. مابقی مبلغ به انتخاب سرمایه گذار در گزینه های دیگر مانند بخش حمل و نقل یا بازار بورس ثانویه قبرس (تا 200,000 یورو) سرمایه گذاری می شود. سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی از گزینه ها حذف شده است.

متقاضی باید ویزای شنگن داشته باشد و قبل از اقدام برای این برنامه، اقامت کشور قبرس را به مدت 6 ماه داشته باشد.

این سرمایه گذاری باید به مدت 5 سال حفظ شود.

 

اگر فردی قبلا در یکی از برنامه های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا شرکت کرده و رد شده باشد، حق شرکت در برنامه اخذ شهروندی قبرس را ندارد.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ پاسپورت قبرس از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.