اخذ شهروندی و پاسپورت دوم

پاسپورت دوم

اخذ شهروندی و پاسپورت دوم از کشوری که پاسپورت آن قدرت سفر بدون ویزای خوبی داشته باشد، یکی از محبوب ترین اقدامات در میان تاجران، پزشکان و به طور کلی هر فردی است که به دنبال آزادی سفر بدون ویزا و کسب امتیازات دیگری از جمله تسهیل تجارت، باز کردن حساب بانکی در کشورهای دیگر و ... است.

برنامه های اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری به برنامه هایی اطلاق می شود که متقاضی بدون هیچ گونه نیاز به شرط حضور فیزیکی و تنها به دلیل انجام سرمایه گذاری و یا کمک بلاعوض به دولت کشور مربوطه در مدت زمانی کوتاه، شهروندی و پاسپورت آن کشور را دریافت می کند. برخی کشورهای حوزه کاراییب از جمله دومینیکا و همچنین کشور قبرس، ترکیه و مونته نگرو دارای چنین برنامه هایی  هستند و گزینه هایی بسیار سریع و کارآمد برای افراد به حساب می آیند.

اینگونه برنامه ها معمولا مدارک بسیار زیاد و پیچیده لازم ندارند و متقاضیان تنها از نظر امنیتی چک می شوند و در مدت زمان حدود 6 ماه تابعیت و پاسپورت را بدست خواهند آورد که آن ها را برای همه عمر از دردسرهای تقاضای ویزا و ... راحت خواهد کرد.

اخذ شهروندی و پاسپورت به دو صورت امکان پذیر است

پاسپورت دوم

در برخی از برنامه های اخذ اقامت، پس از چند سال و در صورت رعایت الزامات لازم، تابعیت آن کشور به متقاضیان اعطا می شود. برای مثال، پرتغال پس از 5 سال با رعایت شرایط تعیین شده، تابعیت و پاسپورت پرتغال را اعطا می کند.

 با این حال، برخی از کشور ها دارای برنامه های اعطای مستقیم شهروندی از طریق سرمایه گذاری هستند. به این معنی که با سرمایه گذاری در کشور مد نظر پس از چند ماه تابعیت و پاسپورت آن کشور به متقاضی اعطا می شود. برای مثال، کشور قبرس با سرمایه گذاری به ارزش 2,150,000 یورو، تابعیت و پاسپورت قبرس را پس از چند ماه اعطا می کند.

مزایای اخذ شهروندی و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری

شرط حضور ندارد

 قوانین مالیاتی به ویژه در مالیات بر ارث برای شهروندان آسان تر است

شهروند یک کشور می تواند به عنوان عضو هیئت داوران در دادگاه های جنایی دعوت شود

• شهروند یک کشور می تواند برای شغل های دولتی از جمله سمت های با امنیت بالا درخواست دهد

• هر كودكی كه پس از اخذ شهروندی پدر و مادر متولد شود، به طور خودكار تابعبیت را کسب می کند

• حق رای دادن در انتخابات و فرصت های سیاسی

• منافع اجتماعی

• بدون نیاز به تمدید اقامت دائم

• دریافت پاسپورت کشور پس از اخذ شهروندی

• شهروند هیچگاه از کشور اخراج نخواهد شد

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا

چرا پاسپورت دوم ؟

پاسپورت دوم

داشتن تابعیت مضاعف می تواند به حفظ آزادی شما کمک کند، افق های سرمایه گذاری شما را گسترش دهد و حتی زندگی شما را نیز نجات دهد. در یک دوره زمانی که دولت ها مقررات سخت و سنگین تری را برای شهروندان خود اعمال می کنند، این اقدام «بیمه شهروندی» است. داشتن شهروندی و پاسپورت یک کشور قدرتمند می تواند به طور چشمگیری آزادی شخصی و اقتصادی شما را افزایش دهد. داشتن شهروندی دوگانه - یا حتی چندین شهروندی - یک گام مهم در بین المللی کردن زندگی شما است، به طوری که هیچ دولتی مالک شما نخواهد بود.

 پاسپورت دوم نه تنها می تواند آزادی شما را افزایش دهد، بلکه می تواند به شما کمک کند که زندگی بهتری برای فرزندان از طریق شهروندی در بهترین کشورها ممکن سازید. با اخذ شهروندی و پاسپورت یک کشور دیگر، می توانید آرامش ذهنی خود را که همیشه مکان دیگری برای زندگی وجود دارد حفظ کنید و در زمان هرج و مرج اقتصادی یا سیاسی  گزینه دیگری برای زندگی داشته باشید. 

بهترین پاسپورت دوم متعلق به کجاست؟

واقعیت این است که در عصر حاضر، تقریبا هر شهروندیِ «پشتیبان» میتواند زندگی شما را نجات دهد. هنگامی که به اخذ پاسپورت دوم فکر می کنید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

• پاسپورت ها به طور قابل توجهی در قابلیت استفاده در سراسر جهان متفاوت هستند. با دریافت پاسپورت چین ممکن است دربهای زیادی برای سرمایه گذاری در آسیا باز شود، اما از سفر بدون ویزا به تعداد کمی از کشورها لذت خواهید برد.

• فرصت های مالی: در حالی که پاسپورت ایالات متحده اجازه می دهد تا به بسیاری از کشورها بدون ویزا سفر کنید، به طور فزاینده ای درها برای سرمایه گذاری در خارج از کشور بسته می شوند. هر ماه تعدادی از بانک های خارجی تصمیم می گیرند که آمریکایی ها را ترک کنند تا از قوانینی مانند FATCA اجتناب کنند. علاوه بر این، سرمایه گذاران آمریکایی از بسیاری از سرمایه گذاری های بین المللی حذف می شوند، زیرا کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا مشخص کرده است که آنها تنها صندوق های سرمایه گذاری را دنبال می کنند که به شهروندان ایالات متحده اجازه می دهد در آن شرکت کنند. 

• تعهدات مدنی:  بعضی از کشورها مانند سنگاپور نیاز به خدمات نظامی شهروندان خود دارند. این مسئله در انتخاب گزینه مطلوب از اهمیت بالایی برخوردار است.

• تعهدات مالیاتی: در حالت ایده آل، باید بتوانید شهروند یک کشور باشید اما در آنجا زندگی نکنید و مجبور نباشید مالیات را پرداخت کنید یا حتی بازپرداخت مالیاتی در آنجا ثبت کنید. ایالات متحده اساسا تنها کشوری است که شهروندان باید بر اساس درآمد جهانی خود مالیات پرداخت کنند. حتی اگر شما هرگز در این کشور زندگی نکرده باشید، اگر در هنگام تولد شهروندی آمریکا را به دست آورده باشید، ممکن است ملزم به پرداخت مالیات باشید. در حالی که هیچ کشوری چنین مالیاتی مبتنی بر شهروندی را تصویب نکرده است، ممکن است که در آینده کشورهای بزرگ و ورشکسته، تلاش کنند که همین روال را در پیش گیرند.

• احترام به کشور صادر کننده: در حالی که داشتن پاسپورت آمریکایی از بسیاری از جهات مفید است، ممکن است در موقعیتی که آمریکائی ها هدف قرار گرفته اند اولین انتخاب شما نباشد. هدف این است که یک کشور قابل احترام (یا خنثی) را برای صدور پاسپورت پیدا کنید.

• امکان داشتن چندین شهروندی: پاسپورت کشور سنگاپور یک سند مسافرت عالی است و دارنده آن از قوانین مالیاتی عالی برخوردار است. با این حال، سنگاپور تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی شناسد و از شما میخواهد تا قبل از تبدیل شدن به شهروند سنگاپور، هر گونه شهروندی موجود را لغو کنید. در صورتی که گذرنامه دیگری را پس از آن دریافت کنید، شهروندی سنگاپور  لغو می شود. این مسئله می تواند هنگامی که برای تبدیل شدن به  شهروند بین المللی واقعی تلاش می کنید، سبب ایجاد مشکل شود، زیرا این امر شما را به یک کشور دیگر محدود می کند. پاسپورت ایده آل به شما اجازه می دهد ملیت فعلی خود را حفظ کنید و بعدا شهروندی بیشتری کسب کنید.

اخذ پاسپورت دوم از طریق شهروندی اقتصادی

پاسپورت دوم

"شهروندی از طریق سرمایه گذاری" روشی برای اخذ شهروندی و پاسپورت دوم از یک کشور در عوض سرمایه گذاری در اقتصاد آن کشور است. این سرمایه گذاری می تواند از روش های مختلفی از جمله خرید ملک، اوراق قرضه دولتی، ایجاد کسب و کار، صندوق های توسعه و ... انجام شود.

گزینه های سرمایه گذاری و مبلغ سرمایه گذاری مورد نیاز، بسته به نوع برنامه و نوع سرمایه گذاری متفاوت است. اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری سریع تر از روش های دیگر برای اخذ شهروندی کشور ها جواب می دهد.

معیارهای انتخاب بهترین پاسپورت دوم

• شهروندی چیزی است که شما به خاطر شهروند یک کشور بودن کسب می کنید.

• پاسپورت یک سند مسافرتی است که شما به عنوان یکی از امتیازات شهروندی آن کشور کسب می کنید.

آنچه باید بدانید این است که برای بدست آوردن پاسپورت یک کشور لازم است که شهروند آن کشور باشید.

هنگامی که به این تفاوت از این دیدگاه نگاه می کنید، بدیهی است که ارزش شهروندی در مقایسه با ارزش پاسپورت تفاوت دارد. هر سال  فهرستی با عنوان "بهترین پاسپورت های جهان" منتشر می شود. شاید آلمان در این فهرست پیشگام باشد زیرا پاسپورت آن قدرت سفر بدون ویزا به 177 کشور مختلف دارد، اما اینکه در حقیقت شهروندی کدام کشور برتر است، مسئله دیگری است.

رتبه بندی پاسپورت

 فاکتورهای مختلفی وجود دارد که در مورد انتخاب پاسپورت دوم باید در نظر گرفته شوند. توجه داشته باشید که هیچ کشوری وجود ندارد که تمام معیار های یک شهروندی خوب و کامل را ارائه دهد.  

5 عامل برتر در رتبه بندی پاسپورت شامل وارد ذیل است:

 سفر بدون ویزا

  پرداخت مالیات بدون در نظر گرفتن اینکه آیا شما در آن کشور و یا در خارج از آن زندگی می کنید

 توانایی حفظ شهروندی دوگانه

  پذیرش در خارج از کشور

• آزادی

اگر قصد اخذ پاسپورت دوم را دارید، به این مسئله فکر کنید که چگونه این سند مسافرتی می تواند به شما خدمت کند. 

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که تعیین  می کنند کدام پاسپورت بهترین است، پس صرفا به دنبال سفر بدون ویزا نباشید.

کدام کشورها دارای برنامه اعطای پاسپورت دوم هستند؟

دومینیکا

دومینیکا یک کشور بسیار زیبا در دریای کارائیب است. برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا یکی از محبوبترین برنامه های اخذ پاسپورت دوم است. پاسپورت دومینکا یکی از قدرتمندترین پاسپورت ها به حساب می آید و دارندگان آن می توانند بدون نیاز به ویزا به بیش از 130 کشور دنیا از جمله انگلستان و کل کشورهای حوزه شنگن سفر کنند.

از جمله دلایلی که این برنامه را به خصوص در بین ایرانی ها محبوب کرده، این است که فرزندان زیر 30 سال که مجرد و دانشجو هستند و همچنین پدر و مادر وابسته به متقاضی یا همسر متقاضی که بالای 55 سال سن دارند، نیز می توانند در پرونده شامل شوند.

 

از دیگر دلایل محبوبیت این برنامه سریع بودن پروسه آن است. پروسه اخذ پاسپورت دومینکا حدود 6 ماه طول می کشد. این برنامه نیازی به حضور فیزیکی متقاضی در این کشور ندارد.

قبرس

قبرس از جمله کشورهایی است که برنامه اعطای شهروندی و پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری دارد. پاسپورت قبرس یک پاسپورت قدرتمند از نظر آزادی سفر بدون ویزا است و دارندگان آن می توانند بدون نیاز به دریافت ویزا به کل اتحادیه اروپا، انگلستان و کانادا سفر کنند. این برنامه در نوع خود بی نظیر است، چرا که قبرس تنها کشور اتحادیه اروپاست که می توان فقط در حدود 6 ماه از آن شهروندی و تابعیت گرفت. دیگر کشورها متقاضی را ملزم به زندگی در آن کشور و یادگیری زبان می کنند و تنها بعد از 5 تا 10 سال می توان برای شهروندی دیگر کشورهای اتحادیه اروپا اقدام کرد.

 

متقاضی با به دست آوردن شهروندی این کشور، می تواند در کل اتحادیه اروپا کار و زندگی کند. 

ترکیه

اخیرا دولت ترکیه با کاهش میزان سرمایه گذاری امکان گرفتن شهروندی و پاسپورت دوم از این کشور را آسان کرده است. با پاسپورت ترکیه آزادی سفر بدون ویزا به 111 کشور جهان از جمله سنگاپور، ژاپن و کشورهای  آمریکای جنوبی و آفریقا امکان پذیر می شود. این پاسپورت بسیار ارزشمند است و درخواست ویزا با آن به سادگی انجام پذیر است.

مونته نگرو

مونته نگرو یک کشور اروپای شرقی با جمعیت 650,000 نفری است. برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری مونته نگرو فقط به 2,000 نفر متقاضی محدود می شود و تنها برای یک دوره 3 ساله در دسترس خواهد بود. پاسپورت این کشور قدرت سفر بدون ویزا به کشورهای حوزه شنگن، روسیه، ترکیه، سنگاپور و ... را ارائه می دهد. برای سفر به بریتانیا، کانادا، استرالیا و ایالات متحده ویزا لازم است.

اخذ پاسپورت دوم با شرکت کنکاش

 شرکت کنکاش متخصص در برنامه های اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری می باشد. با سابقه طولانی در این امر، شرکت کنکاش می تواند به بهترین نحو سرمایه گذاران را در انتخاب بهترین کشور  راهنمایی نماید و بهترین پروژه های سرمایه گذاری را به آنها معرفی کند و با به کارگیری بهترین وکلا سرمایه گذاران را به نتیجه مطلوب برساند.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های  اخذ پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.