اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری تنها در چند ماه

پاسپورت دوم

اخذ پاسپورت دوم از کشوری که پاسپورت آن قدرت سفر بدون ویزای خوبی داشته باشد، یکی از محبوب ترین اقدامات در میان تاجران، پزشکان و به طور کلی هر فردی است که به دنبال آزادی سفر بدون ویزا و کسب امتیازات دیگری از جمله تسهیل تجارت، باز کردن حساب بانکی در کشورهای دیگر و ... می باشد.

برنامه های اخذ پاسپورت دوم به برنامه هایی اطلاق می شود که متقاضی بدون هیچ گونه نیاز به شرط حضور فیزیکی و تنها به دلیل انجام سرمایه گذاری و یا کمک بلاعوض به دولت کشور مربوطه در مدت زمانی کوتاه شهروندی و پاسپورت آن کشور را دریافت می کند. برخی کشورهای حوزه کاراییب از جمله دومینیکا و همچنین کشور قبرس، ترکیه، مونته نگرو دارای همچین برنامه هایی  هستند و گزینه هایی بسیار سریع و کارآمد برای افراد به حساب می آیند.

اینگونه برنامه ها معمولا مدارک بسیار زیاد و پیچیده لازم ندارند و متقاضیان تنها از نظر امنیتی چک می شوند و در مدت زمان حدود شش ماه پاسپورت دوم به دست خواهند آورد که آنها را برای همه عمر از دردسرهای تقاضای ویزا و ... راحت خواهد کرد.

اخذ پاسپورت دوم با شرکت کنکاش

 شرکت کنکاش متخصص در برنامه های اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری می باشد. با سابقه طولانی در امر اخذ پاسپورت دوم از طریق سرمایه گذاری شرکت کنکاش می تواند به بهترین نحو سرمایه گذاران را در انتخاب بهترین کشور برای اخذ پاسپورت دوم راهنمایی نماید و بهترین پروژه های سرمایه گذاری را به آنها معرفی کند و با به کارگیری بهترین وکلا سرمایه گذاران را به نتیجه مطلوب که همان اخذ پاسورت دوم از طریق سرمایه گذاری می باشد، برساند. 

چرا پاسپورت دوم ؟

داشتن تابعیت دوگانه می تواند به حفظ آزادی شما کمک کند، افق های سرمایه گذاری شما را گسترش دهد و حتی زندگی شما را نیز نجات دهد. در یک دوره زمانی که دولت ها مقررات سخت و سنگین تری را برای شهروندان خود اعمال می کنند، پاسپورت دوم «بیمه شهروندی» است. داشتن پاسپورت دوم می تواند به طور چشمگیری آزادی شخصی و اقتصادی شما را افزایش دهد. داشتن شهروندی دوگانه - یا حتی چندین شهروندی - یک گام مهم در بین المللی کردن زندگی شما است، به طوری که هیچ دولتی مالک شما نخواهد بود.

 

پاسپورت دوم نه تنها می تواند آزادی شما را افزایش دهد، بلکه می تواند به شما کمک کند که زندگی بهتری برای فرزندان از طریق شهروندی در بهترین کشورها ممکن سازید. با کسب پاسپورت دوم، می توانید آرامش ذهنی خود را که همیشه مکان دیگری برای زندگی وجود دارد حفظ کنید و در زمان هرج و مرج اقتصادی یا سیاسی به شما اجازه می دهد که گزینه دیگری برای زندگی داشته باشید.

بهترین پاسپورت دوم متعلق به کجاست؟

کدام پاسپورت دوم "بهترین" است؟ این سوال، یک سوال سخت برای پاسخ دادن است. واقعیت این است که در عصر حاضر، تقریبا هر شهروندیِ «پشتیبان» میتواند زندگی شما را نجات دهد. هنگامی که به پاسپورت دوم فکر می کنید، موارد زیر را در نظر بگیرید:

• پاسپورت ها به طور قابل توجهی در قابلیت استفاده در سراسر جهان متفاوت هستند. با دریافت پاسپورت چین ممکن است دربهای زیادی برای سرمایه گذاری در آسیا باز شود، اما از سفر بدون ویزا به تعداد کمی از کشورها لذت خواهید برد.

• فرصت های مالی

در حالی که پاسپورت ایالات متحده اجازه می دهد تا به بسیاری از کشورها بدون ویزا سفر کنید، به طور فزاینده ای درها برای سرمایه گذاری در خارج از کشور بسته می شوند. هر ماه تعدادی از بانک های خارجی تصمیم می گیرند که آمریکایی ها را ترک کنند تا از قوانینی مانند FATCA اجتناب کنند. علاوه بر این، سرمایه گذاران آمریکایی از بسیاری از سرمایه گذاری های بین المللی حذف می شوند، زیرا کمیسیون اوراق بهادار و بورس آمریکا مشخص کرده است که آنها تنها صندوق های سرمایه گذاری را دنبال می کنند که به شهروندان ایالات متحده اجازه می دهد  در آن شرکت کنند. اطمینان حاصل کنید که پاسپورت دوم انعطاف پذیری مالی را برای صرف هزینه و سرمایه گذاری به شما ارائه می دهد.

• تعهدات مدنی.

 بعضی از کشورها مانند سنگاپور نیاز به خدمات نظامی شهروندان خود دارند.

• تعهدات مالیاتی

در حالت ایده آل، باید بتوانید شهروند یک کشور باشید اما در آنجا زندگی نکنید و مجبور نباشید مالیات را پرداخت کنید یا حتی یک بازپرداخت مالیاتی را در آنجا ثبت کنید. ایالات متحده اساسا تنها کشوری است که شهروندان باید  بر اساس درآمد جهانی خود مالیات پرداخت کنند. حتی اگر شما هرگز در این کشور زندگی نکرده باشید، اگر در هنگام تولد شهروندی آمریکا را به دست آورده باشید، ممکن است ملزم به پرداخت مالیات باشید. در حالی که هیچ کشوری چنین مالیاتی مبتنی بر شهروندی را تصویب نکرده است، ممکن است که در آینده کشورهای بزرگ و ورشکسته، تلاش کنند که همین روال را در پیش گیرند.

• احترام به کشور صادر کننده: در حالی که داشتن پاسپورت آمریکایی از بسیاری از جهات مفید است، ممکن است در موقعیتی که آمریکائی ها هدف قرار گرفته اند اولین انتخاب شما نباشد. هدف این است که یک کشور قابل احترام (یا خنثی) را برای صدور پاسپورت پیدا کنید.

• امکان داشتن چندین شهروندی: پاسپورت کشور سنگاپور یک سند مسافرت عالی است و دارنده آن از قوانین مالیاتی عالی برخوردار است. با این حال، سنگاپور تابعیت مضاعف را به رسمیت نمی شناسد و از شما میخواهد تا قبل از تبدیل شدن به شهروند سنگاپور، هر گونه شهروندی موجود را لغو کنید. در صورتی که گذرنامه دیگری را پس از آن دریافت کنید، شهروندی سنگاپور  لغو می شود. این مسئله می تواند هنگامی که برای تبدیل به  شهروند بین المللی واقعی شدن تلاش می کنید، سبب ایجاد مشکل شود، زیرا این امر شما را به یک کشور دیگر محدود می کند. پاسپورت ایده آل به شما اجازه می دهد ملیت فعلی خود را حفظ کنید و بعدا شهروندی بیشتری کسب کنید.

اخذ پاسپورت دوم از طریق شهروندی اقتصادی

"شهروندی از طریق سرمایه گذاری"، معمولا سریعترین و ساده ترین راه برای گرفتن پاسپورت دوم است. این فرآیند بسیار ساده است: یک کشور به خاطر سرمایه گذاری یا خرید ملک به شما شهروندی خواهد داد. این کشورها به طور معمول شرط حضور ندارند.

معیارهای انتخاب بهترین پاسپورت دوم

• شهروندی چیزی است که شما به خاطر شهروند یک کشور بودن کسب می کنید.

• پاسپورت یک سند مسافرتی است که شما به عنوان یکی از امتیازات شهروندی آن کشور کسب می کنید.

آنچه شما باید بدانید این است که برای بدست آوردن گذرنامه یک کشور لازم است که شهروند آن کشور باشید.

 

هنگامی که به این تفاوت از این دیدگاه نگاه می کنید، بدیهی است که ارزش شهروندی در مقایسه با ارزش گذرنامه تفاوت دارد. هر سال تعداد زیادی از مردم در صنعت فروش پاسپورت فهرستی با عنوان "بهترین پاسپورتهای جهان" منتشر می کنند. شاید آلمان در این فهرست پیشگام باشد زیرا شما می توانید به 177 کشور مختلف بدون نیاز به ویزا سفر کنید، اما اینکه در حقیقت کدام کشور بهترین است، مسئله دیگری است.

سفر بدون ویزا با پاسپورت دوم

این رتبه بندی ها بر اساس شاخص های پایه نظیر بیشترین تعداد کشورهائی که می توان بدون ویزا به آنجا سفر کرد رتبه بندی شده اند.

هنگامی که شما اتحادیه اروپا، کانادا، استرالیا، ایالات متحده آمریکا و سنگاپور را با هم مقایسه می کنید، به جز برخی از تفاوت های بسیار جزئی، تفاوت زیادی در جایی که شما می توانید با استفاده از هر پاسپورت سفر کنید وجود ندارد. به راستی، چقدر تفاوت بین گزینه های سفر با پاسپورت سوئدی یا لهستانی وجود دارد؟ آیا پاسپورت آلمان چیزی بیش از پاسپورت کانادا ارائه می دهد؟

هنگامی که به اخذ پاسپورت دوم نگاه می کنید، شما باید به چیزی بیش از کشورهایی که می توانید بدون ویزا سفر کنید بپردازید.

چه چیزی دیگری می توان بدست آورد؟

دانستن اینکه که کدام شهروندی برای شما بهتر است امر مهمی است، مخصوصا وقتی که صحبت از شهروندی دوم باشد.

بسیاری از شهروندان آمریکایی برنامه ای در مورد لغو پاسپورت ایالات متحده ندارند، اما سعی دارند برنامه دیگری را در کنار آن داشته باشند. "برای این افراد، تعداد کشورها با سفر بدون ویزا که می توانند به آنها دسترسی داشته باشند، مهم نیست، زیرا نمی توانند پاسپورتی پیدا کنند که عملکردی بهتر از پاسپورت آمریکا داشته باشد.

از سوی دیگر، شهروندی ایالات متحده لزوما بهترین شهروندی خارج از آن نیست. شهروندی ایالات متحده بدان معنی است که شما باید مالیات بر درآمد خود را در سراسر جهان پرداخت کنید، و شهروندانی که خارج از ایالات زندگی می کنند، باید  فرم گزارش بانک های خارجی و حساب های مالی را پر کنند، و مشمول الزامات شفافیت حسابداری تحت قانون اوراق بهادار 1934 هستند.

شهروند ایاالت متحده بودن به معنی داشتن همه چیز نیست. بسیاری ترجیح می دهند پاسپورت و شهروندی کشور دیگری را داشته باشند که محدودیت های شهروندی ایالات متحده را نداشته باشد.

پاسپورت دوم چه چیز دیگری می تواند به شما ارائه دهد؟

اگر بخواهید پاسپورت دوم داشته باشید، مهمترین چیز (اگر شما شهروند ایاالت متحده، کانادا یا استرالیا هستید) جایی نیست که می توانید بروید، بلکه آن چیزی است که پاسپورت می تواند ارائه دهد. بنابراین اگر شما یک شهروند آمریکایی هستید، داشتن پاسپورتی که به شما دسترسی به اتحادیه اروپا را بدهد مهم نیست؛ شما ممکن است بخواهید کشورهای دیگری را که قبلا ندیده اید اضافه کنید، مانند برزیل.

آیا شما می توانید تابعیت دوگانه داشته باشید؟

عامل مهم دیگر این است که آیا گذرنامه دوم به شما اجازه می دهد که دارای تابعیت دوگانه باشید. برای مثال، اتریش به شدت تابعیت دوگانه را محدود می کند. بنابراین بهتر است که شهروندی بیش از یک کشور را داشته باشید. حتی اگر کشورهائی مانند لیتوانی یا سنگاپور شهروندی در رده بسیار بالا را ارائه دهند، این واقعیت که آنها به شدت شهروندی دوگانه را محدود می کنند، آنها را در پائین ترین سطح انتخاب قرار می دهد. بنابراین داشتن پاسپورت کشوری که آزادی سفر بدون ویزا به کشور های کمتری را دارد، بهتر از ازدست دادن تابعیت دوگانه است.

 

داشتن شهروندی کشوری دیگر، کدام مزایای خاص را در هنگام سفر به شما ارائه می دهد؟ همانطور که می دانید، سفر به عنوان یک فرد آمریکایی می تواند در تعداد کمی از کشورها چالش انگیز باشد. برخی از کشور ها به شما ویزا نمی دهند یا ممکن است به سختی وقت ویزا دهند، در صورتی اگر شهروند کشور دیگری مانند رومانی باشید، این مشکل را نخواهید داشت. شاید پاسپورت رومانیایی در مورد مزایای سفر بدون ویزا کمتر جذاب باشد، اما افراد کمتری با مبارزات با رومانیایی ها روبرو هستند.

رتبه بندی پاسپورت

در نهایت شما دارای پاسپورتی هستید که تا حدی معقول است اما تعداد آزادی هایی که از آن بدست می آورید کم است. برای مثال، تعدادی از متقاضیان از آفریقای جنوبی می گویند که حتی اگر پاسپورت کشورشان تا حدودی معقول باشد، آنها احساس می کنند که به خاطر آفریقای جنوبی بودن، آزادی های کمتری دارند.

بنابراین فاکتورهای مختلفی وجود دارد که در مورد انتخاب پاسپورت دوم باید در نظر گرفته شوند. و مهمتر از همه، هیچ کشوری وجود ندارد که تمام معیار های یک شهروندی خوب و کامل را ارائه دهد.  

بنابراین تصمیم داریم 5 عامل برتر در رتبه بندی پاسپورت را ذکر کنیم:

سفر بدون ویزا

 پرداخت مالیات بدون در نظر گرفتن اینکه آیا شما در آن کشور و یا در خارج از آن زندگی می کنید

توانایی حفظ شهروندی دوگانه

 پذیرش در خارج از کشور

• آزادی

رویکرد ما این است که اگر شما یک پاسپورت دوم می خواهید، فکر کنید که چگونه پاسپورت دوم می تواند به شما خدمت کند.

و به همین دلیل ما این شاخص را ایجاد کردیم – که با توجه به این 5 عامل بتوانید پاسپورت مناسب را انتخاب کنید.

عوامل بسیار زیادی وجود دارد که تعیین  می کنند کدام پاسپورت بهترین است، پس صرفا به دنبال سفر بدون ویزا نباشید.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های  اخذ پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.