تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت دومینیکا

 دومینیکا جزیره ای بسیار زیبا در دریای کارائیب است که دارای مناظر طبیعی فوق العاده از جمله کوه ها، آبشارها، چشمه های آب گرم، 365 رودخانه و سواحل منحصر به فرد با شن های سفید و سیاه است. دومنیکا عمدتاً آتشفشانی و دارای چندین ساحل است. کوههای دومینیکا، جنگلهای بارانی، دریاچههای آب شیرین، چشمههای آب گرم، آبشارها، و نقاط غواصی، این جزیره را به عنوان مقصدی برای گردشگران تبدیل کرده است.

کشور دومینیکا تامین کننده محصولات کشاورزی و سبزیجات در کارائیب است. همچنین به دلیل فعالیت های آتشفشانی در دومینیکا، این کشور بستری برای انرژی سبز است. 

پایتخت این کشور شهر روسو است و زبان رسمی کشور دومینیکا زبان انگلیسی است. ارز این کشور دلار شرق کارائیب است. آب و هوای دومینیکا گرمسیری استوایی است و این منطقه در معرض طوفان های شدید قرار دارد.

دومینیکا برای جذب سرمایه برای توسعه اقتصادی خود، در مقابل کمک بلاعوض به دولت یا سرمایهگذاری در پروژههای مورد تایید دولت، تابعیت و حقوق شهروندی دومینیکا را به سرمایهگذار اعطا میکند.

 بسیاری از افراد کشور دومینیکا را با کشور جمهوری دومینیکن اشتباه می گیرند. لازم به توضیح است که این دو کشور کاملا مستقل از هم هستند و کشور دومینیکا برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه گذاری دارد.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا

مزایای تابعیت و پاسپورت دومینیکا

-اخذ پاسپورت دومینیکا یکی از سریع ترین روش های اخذ تابعیت و پاسپورت دوم است. معمولا از زمان ارسال پرونده به دولت دومینیکا تا دریافت نامه قبولی تنها 2 تا 3 ماه زمان لازم است و  2 ماه بعد از دریافت نامه قبولی پاسپورت صادر شده و به دست متقاضی می رسد. در نتیجه می توان کلا حدود 6 ماه زمان را در نظر گرفت.

-برنامه شهروندی دومینیکا شرط حضور فیزیکی ندارد و متقاضی بدون نیاز به سفر به دومینیکا در طول پروسه و بعد از آن و تنها از طریق ارسال مدارک با پست اقدام می کند.

-پاسپورت دومینیکا یک پاسپورت بسیار قدرتمند محسوب می شود، چرا که با داشتن این پاسپورت می توان بدون نیاز به اخذ ویزا به کشور انگلستان و کشور های حوزه شنگن سفر کرد و 6 ماه در سال در کشور انگلستان سپری کرد و همچنین در هر 180 روز 90 روز در حوزه شنگن زندگی کرد.

 -متقاضی اصلی، همسر متقاضی اصلی، فرزندان زیر 18 سال و همچنین فرزندان زیر 30 سال که مجرد و دانشجو باشند، می توانند در پرونده شامل شوند و پاسپورت این کشور را دریافت نمایند. همچنین پدر و مادر وابسته بالای 55 سال نیز می توانند در پرونده شامل شوند.

 -کشور دومینیکا تابعیت دوگانه را به رسمیت می شناسد. 

-در کشور دومینیکا هیچگونه مالیات بر ارث، هدیه و مالیات بر درآمد بدست آمده در خارج از دومینیکا وجود ندارد.

  -برای اخذ پاسپورت دومینیکا نیازی به اثبات سابقه مدیریت و یا دانش زبان انگلیسی نیست.

الزامات اخذ شهروندی و تابعیت دومینیکا

ارائه گواهی عدم سو پیشینه برای تمام افراد بالای 16 سال

اثبات منشا ثروت در صورت نیاز

انجام معاینات و آزمایشات پزشکی و عدم ابتلا به بیماری هایی از جمله هپاتیت و اچ آی وی

 اثبات وابستگی مالی به متقاضی اصلی برای فرزندان بین 18 تا 30 سال

برنامه تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری

پاسپورت دومینیکا

به منظور اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا، متقاضیان می توانند از طریق کمک مالی به بودجه توسعه ملی دومینیکا یا سرمایه گذاری در یکی از پروژه های مورد تایید دولت اقدام کنند.

  برنامه شهروندی دومینیکا یکی از قدیمی ترین و محبوب  ترین برنامه های اخذ پاسپورت دوم در دنیا است. کشور دومینیکا یک کشور کوچک در دریای کاراییب است اما پاسپورت قدرتمندی دارد و دارندگان این پاسپورت می توانند از مزایای آزادی سفر بدون ویزا به بسیاری از کشور های دنیا از جمله انگلستان و کشور های حوزه شنگن، باز کردن حساب بانکی و تجارت در کشورهای دیگر بهره مند شوند.
اخذ پاسپورت دومینیکا معمولا حدود 6 ماه طول می کشد و از 2 روش کمک بلاعوض به دولت دومینیکا و یا سرمایه گذاری قابل بازگشت در یکی از پروژه های تایید شده دولت دومینیکا امکان پذیر است.

گزینه های سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا

پاسپورت دومینیکا

الف) روش پرداخت بلاعوض

برای دریافت پاسپورت دومینیکا تنها برای متقاضی اصلی:100,000 دلار آمریکا

 برای  متقاضی اصلی و همسر:  175,000 دلار آمریکا

 برای یک خانواده تا سقف 4 نفر: 200,000 دلار آمریکا

 برای هر عضو بیشتر از 4 نفر: 25,000 دلار آمریکا

 

ب) روش سرمایه گذاری در پروژه های تایید شده دولت

 خرید سهام به ارزش حداقل 200,000 دلار در یکی از پروژه های تأیید شده دولت و حفظ آن به مدت 3 سال 

هشدار جدی: هرگونه قیمتی متقاوت با قیمت های ارائه شده در سایت دولت دومینیکا کاملا غیرقانونی است و شدیدا باید از آن احتراز شود

هرگونه قیمت متفاوت با مبالغ تعیین شده توسط دولت دومینیکا برای اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا غیر قانونی است. حتی اگر نماینده رسمی دومینیکا هم به شما بگوید که هزینه این برنامه کمتر است، باز هم باید بدانید که این کار غیر قانونی است و با تبعات بسیار بدی همراه است.

خلاصه نامه دولت به نمایندگان برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا

بازار مهاجرت در طی یک سال گذشته شاهد تحولات عظیمی بوده است. روشی که نمایندگان برای تبلیغات این صنعت انتخاب کرده اند، به صورتی است که توجهات منفی را به سمت این صنعت جلب کرده است.

برخی از نمایندگان از روش های بازاریابی از جمله ارسال اس ام اس های تبلیغاتی، به نمایش گذاشتن عکس پاسپورت های دریافتی و اعلام هزینه ای کمتر از هزینه تعیین شده توسط دولت دومینیکا استفاده می کنند.

دولت دومینیکا صراحتا اعلام می کند که هیچ گونه «تخفیف ویژه» برای این برنامه وجود ندارد و قیمت ها دقیقا مطابق با آنچه توسط دولت دومینیکا اعلام شده است، محاسبه می شوند.

توصیه می شود که تمام نمایندگان و تمام شرکت های مهاجرتی، تکنیک های بازاریابی خود را مطابق با قوانین و قیمت های تعیین شده توسط دولت انتخاب کنند.

 

برای اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری در پروژه های تایید شده دولت دومینیکا، متقاضی باید حداقل 200,000 دلار آمریکا در پروژه های تایید شده سرمایه گذاری کند. با دریافت نامه قبولی، هزینه های دولتی زیر (دلار آمریکا) هم باید پرداخت شوند:

قیمت پاسپورت دومینیکا

 برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ پاسپورت دومینیکا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.