پاسپورت جدید به معنای هویت جدید نیست

پاسپورت جدید به معنای هویت جدید نیست

یک تصور غلطی که در میان برخی از افراد وجود دارد، این است که پاسپورت  دوم که از طریق سرمایه گذاری بدست می آید، هویت جدیدی ایجاد می کند. اما این تصور کاملا غلط است.

شهروندی که از طریق سرمایه گذاری بدست می آید، هویت جدیدی ایجاد نمی کند. پاسپورت هایی که تحت برنامه های سرمایه گذاری اعطا می شوند، با هویت اولیه متقاضی ارائه می شوند. در حقیقت، تغییر محل تولد در پاسپورت های جدید امکان پذیر نیست. هر تعداد شهروندی و پاسپورت که دریافت شود، در نهایت هویت و محل تولد متقاضی یکسان باقی می ماند.

تغییر نام نیز در فرم های درخواست امکان پذیر نیست.

 

مسائل امنیتی در پروسه اخذ شهروندی

علاوه بر متقاضی اصلی، تمامی وابستگان  تحت بررسی های صحت اطلاعات و پیشینه قرار می گیرند. در این مرحله باید اثبات شود که متقاضی و وابستگان او در 10 سال گذشته مجرم و خلافکار نبوده اند.

پاسپورت هایی که از طریق سرمایه گذاری بدست می آیند، ممکن است به دلیل اختلاس، مخفی کردن اطلاعات مهم، فعالیت های غیر قانونی و یا محکومیت به مدت 12 ماه یا بیشتر، باطل شوند.

بررسی صحت اطلاعات و پیشینه افراد در 2 مرحله توسط نمایندگان دولت و سپس خود دولت انجام می شود.

تمامی کشورهایی که دارای برنامه سرمایه گذاری هستند، اطلاعات بیومتریک شامل اثر انگشت و گروه خونی را جمع آوری می کنند و در نتیجه ایجاد هویت جدید برای متقاضیان امکان پذیر نیست.

تنها کشورهایی که به ایرانی ها تابعیت و پاسپورت را از طریق سرمایه گذاری اعطا می کنند، قبرس، دومینیکا، مونته نگرو و ترکیه هستند.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.