پاسپورت جدید به معنای هویت جدید نیست

پاسپورت جدید به معنای هویت جدید نیست

یک تصور غلط که در میان برخی از افراد وجود دارد، این است که تابعیت و پاسپورت  دوم که از طریق سرمایه گذاری بدست می آید، هویت جدید ایجاد می کند. اما این تصور کاملا غلط است.

شهروندی که از طریق سرمایه گذاری بدست می آید، هویت جدید ایجاد نمی کند. پاسپورت هایی که تحت برنامه های سرمایه گذاری اعطا می شوند، با هویت اولیه متقاضی ارائه می شوند.

در حقیقت، تغییر محل تولد در پاسپورت های جدید امکان پذیر نیست. هر تعداد شهروندی و پاسپورت که دریافت شود، در نهایت هویت و محل تولد متقاضی یکسان باقی می ماند.

فرقی نمی کند که متقاضی شهروند چه کشورهایی باشد، محل تولد دقیقا همان کشوری است که متقاضی در آن متولد شده است و تغییر آن به هیچ وجه امکان پذیر و قانونی نیست. 

مسائل امنیتی در پروسه اخذ شهروندی

علاوه بر متقاضی اصلی، تمامی وابستگان او  تحت بررسی های صحت اطلاعات و پیشینه قرار می گیرند. در این مرحله باید اثبات شود که متقاضی و وابستگان او در 10 سال گذشته مجرم و خلافکار نبوده اند.

پاسپورت هایی که از طریق سرمایه گذاری بدست می آیند، ممکن است به دلیل اختلاس، مخفی کردن اطلاعات مهم، فعالیت های غیر قانونی و یا محکومیت به مدت 12 ماه یا بیشتر، باطل شوند.

بررسی صحت اطلاعات و پیشینه افراد در 2 مرحله توسط نمایندگان دولت و سپس خود دولت انجام می شود.

تمامی کشورهایی که دارای برنامه سرمایه گذاری هستند، اطلاعات بیومتریک شامل اثر انگشت و گروه خونی را جمع آوری می کنند و در نتیجه ایجاد هویت جدید برای متقاضیان امکان پذیر نیست.

تنها کشورهایی که تابعیت و پاسپورت را از طریق سرمایه گذاری به ایرانی ها اعطا می کنند، قبرس، دومینیکا، و ترکیه هستند.

تغییر نام پس از اخذ شهروندی دومینیکا

شرکت کنندگان برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دومینیکا می توانند تابعیت و پاسپورت جدید خود را مخفی نگه دارند، زیرا پروسه این برنامه به صورت کاملا محرمانه انجام می شود و به هیچ وجه اطلاعات متقاضی فاش نمی شود.

دومینیکا تابعیت مضاعف را به رسمیت می شناسد. بنابراین دولت دومینیکا متقاضی ها را مجبور به انکار تابعیت اولیه خود نمی کند و اطلاعات آن ها را در اختیار دولت های دیگر قرار نمی دهد.

همچنین اسامی متقاضیان موفق به هیچ وجه به صورت عمومی منتشر نمی شود.

 

دولت دومینیکا به شهروندان خود اجازه می دهد تا نام خود را یک سال پس از اخذ شهروندی از طریق فرم درخواست تعویض نام به صورت قانونی تغییر دهند.

  

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل  فرمایید.