هیئت دولت قبرس، تغییرات برنامه شهروندی قبرس را تایید کرد

تغییرات برنامه شهروندی قبرس

به گفته هریس جورجیادس، وزیر اقتصاد قبرس، تغییراتی برای برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس تایید شده است تا این برنامه قابل اعتماد تر و معتبر تر شود.

از زمان آغاز این برنامه در سال 2013، 1,864 پرونده اخذ شهروندی قبرس تایید شده است. برنامه اخذ شهروندی قبرس برای بخش املاک و ساخت و ساز بسیار اهمیت دارد اما تاثیر کمی بر اقتصاد قبرس دارد. حدودا 24 درصد از معاملات املاک در قبرس به خاطر شرکت در این برنامه است و بخش املاک و ساخت و ساز قبرس به خاطر این برنامه احیا شده است. از سال 2016 تا سال 2019، اقتصاد قبرس در کل 13 درصد رشد کرده است و از این مقدار، تنها 1.2 درصد ناشی از برنامه شهروندی قبرس بوده است.

بر مبنای این یافته ها و گزارشات، هیئت دولت قبرس تغییراتی را در برنامه سرمایه گذاری قبرس ایجاد کرده است.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا  

تغییرات برنامه شهروندی قبرس

کمک بلاعوض به ارزش 75,000 یورو به بنیاد تحقیقات و کارآفرینی

کمک بلاعوض به ارزش 75,000 یورو به شرکت توسعه املاک قبرس

حفظ سرمایه گذاری به مدت حداقل 5 سال

داشتن ویزای شنگن

اگر فردی از قبل در یکی از برنامه های اخذ شهروندی اتحادیه اروپا شرکت کرده و رد شده باشد، حق شرکت در برنامه اخذ شهروندی قبرس را ندارد.

متقاضی باید قبل از اقدام برای این برنامه، اقامت کشور قبرس را به مدت 6 ماه داشته باشد.

در صورتی که سرمایه گذاری مربوط به خرید ملک در قبرس باشد، پروانه ساختمان، گواهی پایان کار و نامه ای از بانک دال بر در رهن بانک نبودن ملک لازم است.

متقاضیان اخذ شهروندی قبرس در مجموع باید 2 میلیون یورو در اقتصاد قبرس سرمایه گذاری کنند. از این مبلغ، 500,000 یورو به صورت اجباری باید در خرید ملک سرمایه گذاری شود. مابقی مبلغ را هم می شود در خرید ملک و هم در گزینه های دیگر مانند بخش حمل و نقل بامعیار های خاص و یا بازار بورس ثانویه قبرس (تا 200,000 یورو ) سرمایه گذاری کرد.  بر اساس تغییرات جدید، سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی از گزینه ها حذف شده است.

گزارشی از تعداد متقاضیان تایید شده، تابعیت اولیه متقاضیان و بخشی که متقاضیان در آن سرمایه گذاری می کنند، به خاطر شفاف ساری و  ارائه اطلاعات صحیح، به صورت سالانه آماده خواهد شد.

ممنوعیت تبلیغات برنامه سرمایه گذاری قبرس در مکان های عمومی و اینترنت، دوباره تایید شد.

  

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه پاسپورت قبرس با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.