هزینه های ماهیانه زندگی در یونان در سال 2019

هزینه های ماهیانه زندگی در یونان

طی دهه گذشته، هزینه زندگی در یونان به دلیل تاثیر بحران اقتصادی پایین بوده است. اکنون که کشور در حال خروج از بحران است، قیمت ها یک بار دیگر به تدریج شروع به افزایش کرده اند .با این حال هنوز هم هزینه های زندگی در یونان نسبتا پایین است. در برآورد هزینه های زندگی در سال 2018، یونان رتبه 112 را در بین 209 کشور در جهان کسب کرد. در این رتبه بندی یونان پائین تر از سایر پایتخت های اروپایی مانند لندن، پاریس و میلان قرار گرفته است.

 

همانند سایر کشورها، هزینه زندگی در یونان بسته به موقعیت مکانی، متفاوت است. زمانی که صحبت از سوخت و بعضی کالاهای اساسی باشد، سرزمین اصلی، ارزان تر از جزایر یونان است. حومه شهر ارزان تر از شهرها است، اما در حومه کالا ها و خدمات بسیار کمتری ارائه می شود. بخش های شمال و جنوب شرقی آتن گران ترین مناطق در سرزمین اصلی هستند، در حالی که گران ترین جزایر آنهایی هستند که گردشگران بیشتری را جذب می کنند. برخی از مهمترین آنها، رودز، میکونوس، سانتورینی، کورفو و کرت هستند.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا  

هزینه مسکن در یونان

در طول بحران اقتصادی، قیمت مسکن در یونان پائین بود. گرچه درحال حاضر قیمت اجاره و خرید در حال افزایش است، اما هزینه مسکن در حال حاضر نسبتا ارزان است.

هزینه خوراک در یونان

فرهنگ غذایی یونان در دنیا مشهور است و غذا در یونان به طور کلی بسیار ارزان است. از طرف دیگر، از آنجایی که این کشور برخی از بالاترین نرخ های مالیات بر ارزش افزوده در اتحادیه اروپا را دارد، هزینه برخی از محصولات اساسی به آن اندازه که انتظار می رود پائین نیستند. با این حال، به دلیل اینکه نرخ مالیات بر ارزش افزوده برای غذا پایین تر از سایر کالاها است و طیف گسترده از محصولات غذایی تولیدات محلی هستند، هزینه خوراک  پائین است و تهیه غذای خوب امری دشوار نیست.

هزینه حمل و نقل در یونان

برای افرادی که قصد دارند وسیله نقلیه خود را داشته باشند، بیمه اتومبیل ضروری است. در مورد اجاره ماشین در یونان، مهم است که بدانید چه نوع بیمه ای ارائه می شود، زیرا هزینه اجاره یک وسیله نقلیه ممکن است بیشتر از بودجه فرد باشد. 

حمل و نقل عمومی یک جایگزین مناسب است.  اتوبوس رایج ترین وسیله حمل و نقل عمومی در یونان است. در آتن علاوه بر اتوبوس استفاده از مترو نیز رایج است. هزینه حمل و نقل عمومی معقول است، اما اتوبوس وسیله ای آهسته برای سفر است.

هزینه تحصیلات در یونان

آموزش دروس در مدارس دولتی در یونان به زبان یونانی است. با توجه به این موضوع، مهاجرانی که برای مدت طولانی قصد ماندن در یونان را ندارند، اغلب فرزندان خود را به یک مدرسه بین المللی خصوصی انگلیسی زبان می فرستند. با این حال، مدارس محلی یونان برای افرادی که قصد دارند مدت طولانی در کشور بمانند، ایده آل است. هزینه مدارس خصوصی در یونان بیشتر از مدارس دولتی است اما آموزش در برخی از مدارس خصوصی به زبان انگلیسی است. هزینه های مدارس خصوصی متفاوت است و قیمت ها با پیشرفت کودکان در دوران مدرسه افزایش می یابد.

نمودار هزینه های زندگی در یونان

اقامت یونان
اقامت یونان

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت اروپا یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.

Write a comment

Comments: 0