هزینه های ماهیانه زندگی در پرتغال در سال 2019

اقامت پرتغال

هزینه های ماهیانه زندگی در پرتغال

پس از اخذ اقامت پرتغال، افراد می توانند به این کشور مهاجرت کنند و در آنجا زندگی کنند. اما واقعا هزینه های زندگی در پرتغال به چه صورت است؟

پرتغال پائین ترین هزینه زندگی در اروپای غربی را دارد. همه چیز، از محل اقامت تا مواد غذایی، مقرون به صرفه است. یک زوج به راحتی می توانند در شهرهای کوچک با حدود 1,700 دلار در ماه زندگی کنند. هزینه زندگی برای یک زوج در لیسبون از 2,100 تا 2,200 دلار در ماه شروع می شود و این هزینه ها برای یک نفر در حدود دو سوم هزینه های یک زوج است.

مسکن که بیشترین  سهم در هزینه زندگی ماهانه یک فرد را دارد، در پرتغال بسیار معقول و مقرون به صرفه است. هزینه اجاره در شهرهای کوچک پرتغال، از 375 دلار در ماه برای یک آپارتمان یک یا دو خوابه شروع می شود. اجاره ماهانه در لیسبون، در مناطقی که با پیاده روی فقط نیم ساعت از محله های توریستی مرکزی مانند Baixa، Chiado فاصله دارند از 650 دلار شروع می شود (اجاره یک آپارتمان یک یا دو خوابه در مناطق توریستی تقریبا از 1,000 دلار در ماه شروع می شود). هزینه های اجاره در محله Alfama، قدیمی ترین منطقه لیسبون، می تواند تا حدودی پایین تر باشد. اما این منطقه تپه ای با خیابان های سنگفرش، ممکن است برای همه مناسب نباشد.

هزینه خوراک در پرتغال به طور کلی پائین است. بسیاری از شهرها در پرتغال -از جمله لیسبون- همچنان بازارهای سنتی و پرطرفدار خود را حفظ کرده اند. هزینه خرید مواد غذایی برای یک زوج بسته به انتخاب از حدود 200 دلار در ماه شروع می شود. برخی از مواد خوراکی که در سایر نقاط جهان جزء کالاهای لوکس محسوب می شوند، مانند روغن زیتون، در پرتغال به دلیل اینکه به صورت محلی تولید می شوند، ارزان هستند.

هزینه های آب، برق، گرمایش و جمع آوری زباله برای یک آپارتمان متوسط، می تواند حدود 80 دلار در ماه باشد.

اما لذت بخش ترین موارد در پرتغال - برخورد دوستانه، سبک آرام زندگی، آب و هوای ملایم، حومه های زیبا و سواحل فراوان - رایگان هستند.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

  

در زیر هزینه زندگی برای یک نفر در ویلنا نووا دفاامالیو در شمال یا مافرا در نزدیکی ساحل لیسبون لیست شده است:

اقامت پرتغال

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت پرتغال با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.