هزینه های ماهیانه زندگی در پرتغال در سال 2019

هزینه زندگی در پرتغال

پس از اخذ اقامت پرتغال، افراد می توانند به این کشور مهاجرت کنند و در آنجا زندگی کنند. اما واقعا هزینه زندگی در پرتغال به چه صورت است؟

پائین ترین هزینه زندگی در اروپای غربی مربوط به هزینه زندگی در پرتغال است. همه چیز در این کشور، از محل اقامت تا مواد غذایی، مقرون به صرفه است. یک زوج به راحتی می توانند در شهرهای کوچک با حدود 1,700 دلار در ماه زندگی کنند. هزینه زندگی برای یک زوج در لیسبون از 2,100 تا 2,200 دلار در ماه شروع می شود و این هزینه ها برای یک نفر در حدود دو سوم هزینه های یک زوج است.

مسکن که بیشترین  سهم در هزینه زندگی ماهانه یک فرد را دارد، در پرتغال بسیار معقول و مقرون به صرفه است. هزینه اجاره در شهرهای کوچک پرتغال، از 375 دلار در ماه برای یک آپارتمان یک یا 2 خوابه شروع می شود. اجاره ماهانه در لیسبون، در مناطقی که با پیاده روی فقط نیم ساعت از محله های توریستی مرکزی مانند Baixa، Chiado فاصله دارند از 650 دلار شروع می شود (اجاره یک آپارتمان یک یا 2 خوابه در مناطق توریستی تقریبا از 1,000 دلار در ماه شروع می شود). هزینه های اجاره در محله Alfama، قدیمی ترین منطقه لیسبون، می تواند تا حدودی پایین تر باشد. اما این منطقه تپه ای با خیابان های سنگفرش، ممکن است برای همه مناسب نباشد.

هزینه خوراک در پرتغال به طور کلی پائین است. بسیاری از شهرها در پرتغال -از جمله لیسبون- همچنان بازارهای سنتی و پرطرفدار خود را حفظ کرده اند. هزینه خرید مواد غذایی برای یک زوج بسته به انتخاب از حدود 200 دلار در ماه شروع می شود. برخی از مواد خوراکی که در سایر نقاط جهان جزء کالاهای لوکس محسوب می شوند، مانند روغن زیتون، در پرتغال به دلیل اینکه به صورت محلی تولید می شوند، ارزان هستند.

هزینه های آب، برق، گرمایش و جمع آوری زباله برای یک آپارتمان متوسط، می تواند حدود 80 دلار در ماه باشد.

اما لذت بخش ترین موارد در پرتغال برخورد دوستانه، سبک آرام زندگی، آب و هوای ملایم، حومه های زیبا و سواحل فراوان رایگان هستند.

 

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

  

در زیر هزینه زندگی برای یک نفر در ویلنا نووا دفاامالیو در شمال یا مافرا در نزدیکی ساحل لیسبون لیست شده است:

اقامت پرتغال

هزینه تحصیل در پرتغال

- هزینه تحصیل در دانشگاه های دولتی پرتغال

متوسط هزینه تحصیل در دانشگاه دولتی پرتغال عبارتند از:

لیسانس و کارشناسی ارشد: 980 – 1,250 یورو در سال

دکترا: 2,500 – 3,000 یورو در سال

- هزینه تحصیل در دانشگاه خصوصی پرتغال

متوسط شهریه دانشگاه های خصوصی در پرتغال عبارتند از:

 

3,323 – 3,872 یورو در سال برای کلیه مقاطع

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت پرتغال با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.