هزینه های ماهیانه زندگی در مالتا در سال 2019

هزینه های ماهیانه زندگی در مالتا

اگر تا به حال به زندگی در مالتا فکر کرده اید ، احتمالاً به هزینه زندگی در آنجا نیز فکر کرده اید.

مالتا جزیره ای کوچک است که بخش اعظم آن در جزیره مدیترانه واقع شده است. ساکنان این کشور نه تنها از آب و هوای عالی بلکه از رستوران های فوق العاده، فرهنگ غنی، مکان های تاریخی و نقاط دیدنی بی شمار و همچنین مناظر بی نظیر لذت می برند.

از پایتخت پر شور و پرانرژی والتا گرفته تا سرعت آرام زندگی در جزیره گُزو، مالتا از تنوع لازم برای جذب افراد با سلائق مختلف برخوردار است. 

این موارد در نگاه اول ممکن است گران به نظر آید. با این حال، هزینه زندگی در مالتا بسیار مقرون به صرفه است و این امر تا حدودی دلیل اصلی مهاجرت و زندگی در دوران بازنشستگی در این الماس کوچک مدیترانه ای است.

خرید و اجاره ملک در مالتا

چنانچه تا کنون در مالتا زندگی نکرده اید، توصیه می شود پیش از خرید ابتدا اقدام به اجاره ملک نمائید. این اقدام به شما این امکان را می دهد که پیش از تصمیم نهایی با نقاط مختلف این کشور برای انتخاب منطقه ایده ال، سبک زندگی و هزینه های زندگی، بیشتر آشنا شوید. 

اجاره ملک در مالتا نسبت به سایر کشورها بسیار ارزان تر است.  قیمت املاک در نواحی مرکزی شهر بسیار ارزان است.

 

مقاله مرتبط: اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

هزینه اجاره ملک

به صورت کلی، اجاره ملک در مالتا با قیمت‌های معقول انجام می‌شود. درحالی‌که قیمت ها در سراسر کشور متفاوت است، یک آپارتمان مبله و یک خوابه در والتا با قیمت 952 یورو اجاره می‌رود.

اجاره همین ملک با مشخصات یکسان در لندن حداقل 1َ810 یورو هزینه می برد. 

درحالی که میانگین قیمت اجاره املاک در لندن نسبت به سراسر بریتانیا بیشتر است، با این حال میانگین قیمت اجاره املاک در مالتا 5.04 درصد کمتر از بریتانیا است. این رقم در مقایسه با آمریکا 34 درصد ارزانتر است.

هزینه‌های آب و برق و گاز

هزینه‌ی آب و برق و گازدر مالتا بسیار مقرون به صرفه است که همین موضوع به کاهش هزینه زندگی در مالتا کمک می کند. به طور میانگین،  یک آپارتمان 85 متر مربعی در بریتانیا حدودا 150 یورو هزینه دارد که شامل آب و برق و گاز و خدمات مشابه است. 

در زمان مشخص، یک ملک با اندازه مشابه در مالتا تقریبا 82 یورو هزینه دارد.

هزینه‌های ارتباطات

اگرچه به صورت کلی هزینه‌ها در مالتا ارزان است، هزینه تلفن ممکن است کمی گران باشد.

هزینه‌های حمل و نقل

مالتا یک جزیره کوچک با سیستم حمل و نقل ارزان و وسیعی است که سراسر کشور را پوشش می دهد. در نتیجه بسیاری از مهاجرها تصمیم می‌گیرند که بدون اتومبیل شخصی در این کشور زندگی کنند. همین موضوع باعث می شود سالیانه هزاران یورو به دلیل عدم استفاده از بیمه ماشین و بنزین و موارد مشابه پس انداز شود. 

بلیط یک طرفه در مالتا 1.5 یورو است. بلیط ماهانه برای کسانی که هرروز در رفت و آمد هستند مناسب است که 25 یورو هزینه دارد. 

هزینه‌های بهداشت و درمان در مالتا

کیفیت خدمات بهداشت و درمان در مالتا عالی است و اگرچه باید هزینه های بیمه را پرداخت کنید، هزینه ها نسبت به کشورهای دیگر کمتر است. 

اگر شهروند مالتا باشید، هزینه های درمان رایگان است. با این حال بسیاری از شهروندان ترجیح می دهند که از خدمات بهتر استفاده کنند و در نتیجه برای طرح های خصوصی هزینه پرداخت می کنند.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.