هزینه های ماهیانه زندگی در فرانسه در سال 2019

هزینه های ماهیانه زندگی در فرانسه در سال 2019

هزینه های زندگی در فرانسه در یک ماه، به شیوه زندگی و محلی که قصد دارید در آنجا زندگی کنید، بستگی دارد. مسلما زندگی لوکس در پاریس، بسیار پر هزینه تر از یک زندگی متوسط  در گوشه ای آرام از فرانسه مانند شارنت یا اورن خواهد بود.

هزینه خورد و خوراک هفتگی بسته به اینکه شما مواد غذایی را از سوپرمارکت های زنجیره ای خارج از شهر و یا از یک فروشگاه محلی که هزینه خرید در آنجا بسیار بالاتر است تهیه کنید، متفاوت می باشد. فروشگاه ها در اکثر شهرها کوچک، تک محصول و شخصی هستند و نمی توان تمام اقلام مورد نیاز را از یک فروشگاه کوچک تهیه کرد.

اگرچه می توان اقلام مورد نیاز را به صورت یکجا از سوپر مارکت ها تهیه کرد، اما یکی از لذت های خوب فرانسه خردید از بازارهای این کشور است. اگر در ساعات پایانی و نزدیک به تعطیل شدن بازار های خیابانی، در حدود ساعت 1 بعد از ظهر، برای خرید مراجعه کنید، می توانید مواد خوراکی تازه را ارزان تر تهیه کنید. بازار Marché d'Aligre، در منطقه دوازدهم پاریس، یكی از ارزان ترین و شلوغ ترین بازارها است که با یک بازار سر پوشیده گوشت ، مرغ و پنیر تکمیل شده است.

اگر قصد اجاره آپارتمان دارید، باید هزینه نگهداری ساختمان و سایر امکانات را بپردازید. این هزینه ها شامل مواردی مانند تمیز کردن راه پله ها، هزینه نگهبان، تعمیر آسانسور، آب و غیره می باشد. هرچه آپارتمان مجلل تر باشد، هزینه بیشتری باید پرداخت شود. این هزینه ها اغلب در مبلغ اجاره گنجانده می شوند. در غیر این صورت، به طور جداگانه به عنوان «هزینه شارژ» پرداخت می شود. میانگین هزینه شارژ یک آپارتمان در پاریس ماهانه 25 یورو (29.75 دلار) در هر متر مربع در هر سال است.

هزینه های آب و برق نیز به اندازه ملک و همچنین آب و هوا بستگی دارد. برای اکثر زوج هایی که در یک خانه روستایی معمولی خارج از مناطق سردسیر آلپی زندگی می کنند، هزینه گاز و برق در یک ماه در فصل های بهار و تابستان در حدود 50 دلار و در زمستان تقریبا برابر با 100 دلار است. استفاده از تلفن، اینترنت و تلویزیون به صورت یک پکیج معمولا هزینه کمتری در بر خواهد داشت- مبلغی در حدود 60 یورو در ماه (یا کمتر) برای هر سه ... از جمله تماس با ایالات متحده و انگلستان.

هزینه های ماهانه زندگی در فرانسه برای دو نفر

هزینه‌های ماهانه زندگی در فرانسه برای دو نفر

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.