هزینه های ماهیانه زندگی در اروپا در سال 2019

هزینه های ماهیانه زندگی در اروپا در سال 2019

آیا زندگی در اروپا ارزانتر از زندگی در آمریکاست؟

به صورت کلی، اروپا در مقایسه با آمریکا اغلب اوقات ارزانتر محسوب می شود، اما این مزایای مالی باید طبق فاکتورهایی از جمله سطح درآمد، شرایط مالی، مقصد و شرایط مالی به دقت بررسی شود.

-آمریکایی ها و اروپایی ها دارای شرایط مالیاتی بسیار متفاوت هستند، اما کدام مقرون به صرفه تر است؟

-به دلیل هزینه های پایین خدمات پزشکی و تورم پایین در اروپا، هزینه زندگی در اروپا پایینتر است.

-با این حال اروپایی ها بیشتر درآمد خود را به اداره مالیات می دهند و میانگین درآمدها در اروپا پایینتر از آمریکا است.

 

 

مقاله مرتبط: اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

شهرها

مکان زندگی در اروپا و آمریکا با هزینه های متفاوت همراه است و از آن جایی که هزینه های اقامتی بیشترین هزینه های زندگی محسوب می شوند، محل زندگی فاکتور مهمی به شمار می رود. برای مثال، سن فرانسیسکو، نیویورک و واشنگتن دارای نرخ اجاره بالاتری نسبت به میانگین کشوری هستند. به طور مشابه، پاریس، هامبورگ و بارسلونا نرخی بالاتر از نرخ میانگین در کشور مربوطه را دارند. آمار نشان می دهد که جنوب اروپا ارزانتر از کشورهای شمالی اروپا است.

ارز رایج

ارزش ارز  و قیمت گذاری محلی بر هزینه ها تاثیر می گذارد. حتی هزینه های شعبات زنجیره ای یک برند خاص در کشورهای مختلف دارای قیمت های متفاوت هستند. با تغییرات ارزش ارزهای مختلف در سراسر دنیا، هزینه ها نیز در سراسر دنیا بالا و پایین می‌شود. 

مالیات

مالیات در اروپا بالاتر  و شامل مالیات بر ارزش افزوده است که ممکن است تا 25 درصد باشد. مالیات بر خرید برای توریست ها قابل بازگشت است. به همین سبب قیمت ها برای توریست ها کمی کاهش می یابد.

 

نکته ای که وجود دارد این است که اگر کسی در کشور خود مالیات را پرداخت کند، دیگر نیازی به پرداخت مالیات در کشورهای اروپایی ندارد. از آنجایی که مالیات بر درآمد در فرانسه، آلمان و اسپانیا بین ۴۰ تا ۵۰ درصد است، درآمد بعد از پرداخت مالیات آمریکایی ها بیشتر است.

محصولات

اگرچه هزینه زندگی در بیشتر اروپا کمتر از آمریکا است، هزنه برخی از کالاها مانند بنزین و شلوار جین های طراحی شده در اروپا بیشتر از آمریکا است. از آنجایی که بیشتر ماشین های اروپایی بنزین کمتری نسبت به مدل های آمریکایی مصرف می کنند، قیمت بالای بنزین جبران می شود. بین سال های 1999 تا 2013 به غیر از فرانسه بیشتر کشورهای اروپایی نرخ تورم بالاتری نسبت به آمریکا تجربه کرده اند.

فصل‌ها

قیمت کالاها و خدمات در مناطق خاصی از اروپا و آمریکا در زمان های خاصی از سال تغییر می کند. برای مثال نرخ اجاره کوتاه مدت در مناطق ساحلی و معروف اسپانیا در زمان ورود جمعیت زیادی از توریست ها بالا می رود. 

اروپا به صورت کلی در متغیرهای متعددی از جمله قیمت کالاها و خدمات، نرخ مبادله و شرایط بازار از آمریکا ارزانتر است. شاخص های کمّی متعددی نشان می دهد که اروپا ارزانتر است.

خدمات درمانی

بیشتر کشورهای اروپایی به شهروندان اروپایی خدمات درمانی تقریبا رایگان ارائه می دهند اما در آمریکا شرایط به این شکل نیست.

 

   

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.