هزینه های ماهیانه زندگی در آلمان در سال 2019

اقامت آلمان

هزینه های زندگی در کشور آلمان در مقایسه با سایر کشورهای اروپای غربی نسبتا معقول است. با این حال قیمت ها در آلمان گرانتر از همسایگان اروپای شرقی و بسیاری از نقاط دیگر جهان است.

استانداردهای زندگی ، حمل و نقل عمومی، سیستم های بهداشت و درمان و سیستم های آموزشی در آلمان عالی هستند و صورت حساب های خرید در شهرهای بزرگ آلمان اغلب به مراتب کمتر از سایر شهرهای بزرگ اروپایی است زیرا هزینه های زندگی در آلمان پایین تر از شهرهای بزرگ اروپا مانند پاریس، لندن ، رم، بروکسل و زوریخ است. از لحاظ کیفیت زندگی و رفاه، آلمان در شاخص OECD بالاتر از میانگین قرار دارد.

هزینه زندگی در آلمان به طور طبیعی به شیوه زندگی شما و شهر یا منطقه ای که در آن زندگی می کنید بستگی دارد. مرور کلی بر میانگین هزینه های زندگی در آلمان از جمله هزینه مسکن، مواد غذایی، آموزش، بیمه درمانی، حمل و نقل عمومی و غیره را در می توانید در این مطلب مشاهده کنید.

طبق گزارش اداره آمار فدرال، هزینه های یک خانوار در آلمان به طور میانگین 859 یورو در ماه است که آلمان ها حدود 36 درصد از این بودجه را به مسکن، انرژی و نگهداری اختصاص می دهند.

به طور میانگین شما باید برای ناهار در یک رستوران متوسط از  7 تا 12 یورو هزینه کنید، برای مثال هزینه خرید یک ساندویچ درحدود 5 یورو و یک فنجان قهوه حدود  3 تا 4 یورو است.

سایر هزینه های کلی شامل، بلیط سینما در حدود 10 تا 15 یورو، عضویت سالانه  در باشگاه های بدنسازی تا 700 یورو و به طور متوسط 2.50 تا 3.50 یورو برای یک لیوان نوشیدنی است.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاس تماس حاصل فرمایید.