مونته نگرو تا سال 2025 به اتحادیه اروپا و منطقه شنگن ملحق می شود

مونته نگرو به شنگن و اتحادیه اروپا ملحق می شود

مونته نگرو در حال حاضر کاندیدای عضویت در اتحادیه اروپا است. این کشور در حال مذاکره با اتحادیه اروپا برای پیوستن به آن تا سال 2025 است.

مونته نگرو نامزد عضویت در اتحادیه اروپا است. چشم انداز اروپایی آن توسط شورا در ماه ژوئن 2006، پس از به رسمیت شناختن استقلال  این کشور توسط کشورهای عضو اتحادیه اروپا، دوباره تأیید شد.

عضویت مونته نگرو در اتحادیه اروپا در دستور کار فعلی جهت گسترش اتحادیه اروپا در آینده قرار دارد. این کشور از طرف مقامات عضو اتحادیه اروپا از حمایت گسترده برخوردار است و ورود کشور به اتحادیه اروپا تا سال 2025 در نظر گرفته شده است. در سال 2016، ارزیابی از پیشرفت ورود توسط کمیسیون اروپا، مونته نگرو را به عنوان بالاترین سطح آماده بودن برای عضویت در کشورهای مذاکره کننده قرار داد.

درخواست عضویت مونته نگرو در اتحادیه اروپا

مونته نگرو درخواست عضویت در اتحادیه اروپا را در 15 دسامبر 2008 ارسال کرد. مونته نگرو در تاریخ 19 دسامبر 2009 به لیست اتباع معاف از ویزا اضافه شد و اجازه ورود به منطقه شنگن را برای شهروندان خود دریافت کرد.

 در 96 امین نشست جلسه کابینه، پیش نویس قانون اصلاح کنترل مرزی تصویب شد. تصویب این قانون در درجه اول برای هماهنگی وظایف کنترل مرزی با اصول قوانین و مقررات اروپا ضروری است. مونته نگرو یکی از نامزدهای عضویت در اتحادیه اروپا است و پس از پیوستن به اتحادیه اروپا، بخشی از منطقه شنگن خواهد بود.

 

صفحه مرتبط : پاسپورت مونته نگرو

  

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.