مهاجرت سرمایه گذاری اروپا

مهاجرت سرمایه گذاری اروپا

مهاجرت سرمایه گذاری به معنای اخذ اقامت یا شهروندی یک کشور در عوض سرمایه گذاری در آن کشور و رعایت مجموعه ای از ضوابط است.

قاره اروپا گزینه های زیادی را برای سرمایه گذاران علامند به اخذ اقامت یا شهروندی در نظر گرفته است. بسته به نوع سرمایه گذاری و کشور مقصد، سرمایه گذاران می توانند برای اخذ اقامت دائم، موقت و یا شهروندی اقدام کنند. آزادی حرکتی که از طریق اخذ اقامت یا شهروندی اروپا بدست می آید، موجب جذاب تر شدن این برنامه ها می شود.

به دلیل قوانین و توافقات بین کشور های اروپایی، اقامت در هر یک از کشور های اروپایی با برنامه های مهاجرت سرمایه گذاری، امکان سفر بدون ویزا در سرتاسر اروپا را فراهم می کند. علاوه بر این، آنهایی که شهروندی یکی از کشور های اتحادیه اروپا را بدست می آورند، به صورت مستقیم از طریق سرمایه گذاری و یا با اخذ اقامت آن کشور و گذشتن چند سال، حق زندگی، کار و تحصیل در همه کشور های اتحادیه اروپا را بدست می آورند.

گزینه های سرمایه گذاری شامل سرمایه گذاری در ملک، سرمایه گذاری در اوراق قرضه دولتی و یا سرمایه گذاری در کسب و کار ها است. هر کدام از کشور های اروپایی دارای برنامه های مخصوص  هستند و شرایط سرمایه گذاری و مزایای بدست آمده از هر کشور متفاوت است. برای مثال، پرتغال اقامت را در عوض سرمایه گذاری به ارزش 500,000 یورو در املاک پرتغال اعطا می کند و این در حالی است که برنامه سرمایه گذاری انگلستان شامل سرمایه گذاری به ارزش 2 میلیون پوند در اوراق قرضه دولتی است.

 قبل از سرمایه گذاری مواردی از جمله محل سرمایه گذاری، نتیجه سرمایه گذاری (اقامت یا شهروندی)، نوع سرمایه گذاری، زمان پروسه، تعهدات طولانی مدت برنامه و محدودیت های تابعیت مضاعف باید در نظر گرفته شود. بسیاری از کشور های اروپایی شرط حضور ندارند و با این حال مزایای اقامت کشورشان را به متقاضی اعطا می کنند. برخی از کشور ها شرط امتحان زبان ندارند اما بسیاری از کشور ها از متقاضی می خواهند تا در آزمون های معتبر زبان شرکت کنند.  علاوه بر این موارد، سرمایه گذاران به عضویت کشور ها در اتحادیه اروپا و منطقه شنگن هم باید توجه کنند زیرا این عضویت ها آزادی سفر ارائه می دهند.

اخذ اقامت

رایج ترین نتیجه سرمایه گذاری در کشور های اروپایی، اخذ اقامت از این کشور ها است. ممکن است اول اقامت موقت اعطا شود و پس از چند سال به اقامت دائم تبدیل شود و یا ممکن است از روز اول اقامت دائم اعطا شود. کشور هایی که در ابتدا اقامت موقت اعطا می کنند، از سرمایه گذاران می خواهند تا سرمایه گذاری را به مدت معلوم حفظ کنند و شرایط مربوط به برنامه را رعایت کنند. برنامه هایی که از روز اول اقامت دائم اعطا می کنند، معمولا زودتر به شهروندی منجر می شوند. کشور هایی نظیر بلغارستان، یونان، اسپانیا، انگلستان و پرتغال در عوض سرمایه گذاری، اقامت اعطا می کنند.

 

 

لینک مرتبط : اقامت اروپا در سال 2019

اخذ شهروندی

برنامه های اعطای شهروندی در عوض سرمایه گذاری در کشور های اروپایی زیاد نیستند. این برنامه ها از برنامه های اقامت پرهزینه تر هستند و ممکن است شامل سرمایه گذاری غیر قابل بازگشت باشند. در عوض سرمایه گذاری با مبلغ بالاتر، سرمایه گذاران سریعا شهروندی را بدست می آورند و از آنجایی که کشور هایی که در حال حاضر شهروندی اعطا می کنند، عضو اتحادیه اروپا هستند، حق زندگی، کار و تحصیل در تمام کشور های اروپا به متقاضی اعطا می شود. مالتا و قبرس دارای برنامه های شهروندی هستند اما از آنجاییکه پاسپورت مالتا، سفر بدون ویزا به آمریکا را امکان پذیر میکند، اخذ شهروندی مالتا برای ایرانی ها در حال حاضر ممکن نمی باشد. 


برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های  مهاجرت سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل  فرمایید.