مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

به دلیل برتری های خاص کانادا به عنوان یک کشور پیشرفته با امنیت بالا و بهترین سیستم آموزشی و خدمات درمانی و فرصت  های تجاری که این کشور آمریکای شمالی با آغوش باز در اختیار مهاجران قرار می دهد، مهاجرت به کانادا همیشه در صدر برنامه های مهاجرتی دنیا قرار داشته است.

 کشور کانادا به غیر از نیروی متخصص جوان، به دنبال جذب سرمایه گذاران، مدیران و کارآفرینان است تا با استفاده از سرمایه و تجربه مدیریتی خود در کانادا بیزینس  ایجاد کنند، باعث کارآفرینی در کشور کانادا شوند، بتوانند کسب و کارهای موجود که صاحبان آن ها در حال بازنشسته شدن هستند را خریداری و مدیریت کنند و در نتیجه از ازبین رفتن مشاغل و کسب و کارها در کانادا جلوگیری نمایند.

در نتیجه، چنانچه یک مدیر و صاحب کسب و کار و سرمایه خود هستید و قصد مهاجرت به کانادا را دارید، می توانید از یکی از برنامه های قانونی موجود اخذ اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری اقدام نمایید و به این ترتیب برای خود و خانواده خود امکان زندگی و کار و تحصیل در یکی از پیشرفته ترین کشورهای دنیا را فراهم آورید. در این برنامه ها علاوه بر اخذ اقامت کانادا می توانید بیزینس خود را هم در کشور کانادا آغاز کرده و از طریق سرمایه گذاری و بهره بردن از تجربه مدیریتی خود، در کانادا کسب درآمد نمایید.

اقامت کانادا ازطریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی

برنامه های استانی کانادا

کشور کانادا دارای 10 استان و 3 ناحیه است که هر کدام دارای دولت استانی و قوانین استانی خود هستند و دولت فدرال کانادا به آن ها اجازه داده است تا بر اساس نیاز های استان خود برنامه مهاجرتی استانی مخصوص به خود داشته باشند. علاوه بر برنامه های استانی کانادا برای جذب نیروی متخصص، هر استان برای جذب سرمایه و مدیران با تجربه با دیگر استان ها رقابت می کند و بنابراین برنامه های اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری در برنامه های استانی بسیار زیاد و متنوع هستند و هر استان الزامات متفاوتی را برای واجد شرایط شدن در برنامه استانی خود تعیین کرده است.

 

آنچه بین تمامی برنامه های استانی  مشترک است، شرط داشتن سابقه و تجربه مدیریت کسب و کار خود و یا مدیریت یک ارگان یا سازمان دولتی است. همچنین برای واجد شرایط شدن، هر استانی از شما می خواهد که ثابت کنید میزان خاصی ثروت دارید و حداقل مبلغی را برای سرمایه گذاری و کارافرینی و خرید بیزینس در استان مورد نظر در نظر گرفته اید.

مهاجرت به کانادا از طریق خرید یا ایجاد بیزینس

مهاجرت به کانادا از طریق خرید یا ایجاد بیزینس

مهاجرت به کانادا از طریق خرید یا ایجاد بیزینس در بریتیش کلمبیا

استان بریتیش کلمبیا، که مرکز آن ویکتوریا است، دارای 2 برنامه کارآفرینی است.

1.     Base Category

2.     Regional Category

هر 2 این برنامه ها، مانند تمام برنامه های دیگر استانی کانادا، 2 مرحله ای هستند. 2 مرحله ای بودن به این معنا است که شما در ابتدا با ویزای کار وارد کانادا می شوید و پس از مدیریت یک کسب و کار (به صورت حضوری) واجد شرایط دریافت اقامت کانادا می شوید.

 

هر 2 این برنامه مانند برنامه های اکثر استان های دیگر دارای شرط سابقه مدیریت هستند. شما باید کسب و کار خود و یا یک ارگان یا سازمان دولتی را از قبل مدیریت کرده باشید.

تفاوت این 2 برنامه

در Base Category شما باید 200,000 دلار را در هر جای استان بریتیش کلمبیا حتی ونکوور سرمایه گذاری کنید. این مبلغ می تواند در خرید یک کسب و کار موجود در کانادا و یا ایجاد یک کسب و کار جدید در کانادا سرمایه گذاری شود. برای واجد شرایط شدن در این برنامه باید اثبات کنید که 600,000 دلار سرمایه دارید. پس از 18 ماه از مدیریت این کسب و کار می توانید برای اقامت کانادا اقدام کنید.

 

در Regional Category شما باید اثبات کنید که 300,000 دلار کانادا سرمایه دارید و سپس 100,000 دلار را در کانادا سرمایه گذاری کنید. این مبلغ باید حتما در مناطق کم جمعیت بریتیش کلمبیا و حتما در ایجاد یک کسب و کار سرمایه گذاری شود. پس گزینه خرید کسب و کار حذف می شود. از الزامات دیگر این برنامه آشنایی با زبان انگلیسی در حد آیلتس 4 است. پس از 12 ماه از مدیریت این کسب و کار می توانید برای اقامت کانادا اقدام کنید.

خرید بیزینس در ونکوور

خرید بیزینس در ونکوور

ونکوور یکی از بزرگترین و پرجمعیت ترین شهرها در استان بریتیش کلمبیا است و به دلیل زیبایی فوق العاده و آب و هوای خوب، یکی از مقاصد محبوب مهاجرت محسوب می شود. از آنجا که شهر ونکوور در استان بریتیش کلمبیا قرار دارد، علاقمندان زندگی و سرمایه گذاری در این شهر زیبا و پر جمعیت می توانند از طریق برنامه استانی بریتیش کلمبیا نوع بیس کتگوری، در این شهر حداقل 200,000 دلار سرمایه گذاری انجام دهند. این افراد با خرید یا ایجاد یک بیزینس در ونکوور و مدیریت آن می توانند در نهایت اقامت کانادا از طریق کارآفرینی در برنامه استانی را کسب نمایند. 

مهاجرت به کانادا از طریق خرید یا ایجاد بیزینس در اونتاریو

مهاجرت به کانادا از طریق خرید یا ایجاد بیزینس در اونتاریو

برنامه مهاجرت به کانادا از طریق خرید یا ایجاد بیزینس در اونتاریو یکی از روش های دریافت اقامت دائم و در نهایت شهروندی کانادا است.

در این برنامه متقاضی باید 500,000 تا 700,000 دلار کانادا سرمایه داشته باشد (اثبات منشا ثروت الزامی است) و یک کسب و کار را در کانادا ایجاد و یا خریداری کند و به این ترتیب برای شهروندان یا مقیمان دائم کانادا شغل تمام وقت ایجاد کند.

همچنین متاقضی باید حداقل 2 سال سابقه مدیریت داشته باشد و مدیریت واحد خریداری را راه اندازی شده را بر عهده بگیرد.

 

حدودا 6 ماه بعد از مراحل اولیه، متقاضی و افراد وابسته با ویزای کار وارد کشور می شوند و 20 ماه فرصت  دارند تا شرایطی که به آن متعهد شده اند را عملی سازند. در این صورت ویزای کار موقت به اقامت دائم  تبدیل می شود. 

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری

به غیر از مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری و کارآفرینی در برنامه های استانی، روش های دیگری نیز تحت مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری وجود دارد که با برنامه های استانی معرفی شده تفاوت هایی دارند.

به عنوان مثال یک برنامه به نام اونر-آپریتور وجود دارد که یک برنامه استانی نیست و یک برنامه مهاجرت سرمایه گذاری و کارآفرینی دولت فدرال است و به این ترتیب متقاضیان می توانند با خرید بیزینس در هر جای کانادا واجد شرایط شوند.

 همچنین استان کبک کانادا یک برنامه مختص به خود دارد که هر چند برای واجد شرایط شدن همچنان باید ثابت کرد که متقاضی دارای سابقه مدیریت و کسب و کار است، اما بر خلاف دیگر برنامه های معرفی شده، متقاضی به هیچ عنوان ملزم به ایجاد بیزینس و کسب و کار در کانادا نیست و این برنامه  یک برنامه سرمایه گذاری غیر فعال است و متقاضی تنها بخشی از سرمایه خود را به مدت 5 سال در اختیار دولت کبک قرار خواهد داد.

اخذ اجازه کار برای خرید یا ایجاد بیزینس در کانادا

Starting a Business in Canada under the Owner-Operator Pathway

شروع یک بیزینس در کانادا از طریق برنامه Owner-Operator مسیری 2 مرحله ای برای دریافت اقامت دائم کانادا است. به این ترتیب که کارآفرینان می توانند تحت این برنامه در ابتدا یک اجازه کار موقت از دولت فدرال کانادا دریافت نموده و در فاصله تنها چند ماه به کانادا مهاجرت کنند و سپس بعد از استقرار بیزینس برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

 این برنامه اجازه می دهد که یک شرکت کانادایی به یک سرمایه گذار خارجی فروخته شود تا کسب و کارهایی که صاحبان آن ها در حال بازنشسته شدن هستند، از بین نروند و در کانادا حفظ شوند.

همچنین متقاضیان می توانند به جای خرید یک بیزینس موجود در کانادا، خود بیزینسی را از ابتدا راه اندازی نمایند و به همین ترتیب ابتدا اجازه کار دریافت کنند و بعد از ورود به کانادا و شروع فعالیت در بیزینس خود خیلی راحت تر برای اخذ اقامت دائم کانادا اقدام نمایند.

 اگر کارآفرینی هستید که می خواهید کسب و کار خود را به سطح بالاتری ارتقا داده و به کانادا مهاجرت کنید، شرکت مهاجرتی کنکاش به شما کمک می کند تا رویای خود را به حقیقت تبدیل کنید و به عنوان یک سرمایه گذار و کارآفرین به کانادا مهاجرت کنید.

سوالات متداول این برنامه

چه کسی واجد شرایط مهاجرت به کانادا از طریق خرید یا ایجاد بیزینس در کانادا تحت برنامه Onwer-Operator است؟

افرادی واجد شرایط شرکت در این برنامه خواهند بود که دارای سابقه مدیریتی در سطح ارشد و سابقه مدیریت کسب و کار خود بوده باشند و بتوانند مدارک کافی در این زمینه ارائه دهند.

 

برای شرکت در برنامه Owner-Operator به چه مقدار سرمایه گذاری نیاز خواهد بود؟

قانون محدودیتی برای انجام سرمایه گذاری در کسب و کار تعیین نکرده است، اما طبق بیزینس پلان و نوع کسب و کار معمولا بین 250,000 دلار کانادا تا 400,000 دلار کانادا برای سرمایه گذاری لازم خواهد بود.

 

آیا خانواده متقاضیان برنامه Owner-Operator می توانند در کانادا زندگی کنند و اجازه کار و تحصیل داشته باشند؟

بله، افراد خانواده یک متقاضی موفق اجازه کار و زندگی و تحصیل در کانادا را خواهند داشت.

 

برنامه Owner-Operator کانادا در کدام استان کانادا اجرا می شود؟

این برنامه یک برنامه تعیین شده از طرف دولت فدرال کانادا است و در تمام استان ها و مناطق کانادا قابل اجرا است.

 

درصد موفقیت پرونده از روش Owner-Operator کانادا چقدر است؟

درصد موفقیت اخذ اجازه کار و مهاجرت به کانادا از این روش نسبتا بالا است، زیرا متقاضی در یک کسب و کار جدید و یا از قبل موجود در کانادا سرمایه گذاری انجام می دهد و باعث حفظ مشاغل موجود در کانادا می شود. به همین علت متقاضی می تواند فرصت های شغلی جدید در کانادا ایجاد نماید و منافع اقتصادی زیادی برای کانادا به همراه داشته باشد.

 

شرکت مهاجرتی کنکاش در زمینه مهاجرت به کانادا از این روش کارآفرینی چگونه می تواند به متقاضیان کمک کند؟

شرکت کنکاش با تعداد زیادی از پرونده های موفق با مدیریت و تجربه 30 ساله و در اختیار داشتن تیم مجرب به بهترین نحو می تواند به متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق کارآفرینی و خرید یا ایجاد بیزینس در کانادا یاری رساند.

مشاوره دقیق و رایگان، بررسی و کارشناسی پرونده، پیدا کردن بهترین کسب و کارها با بالاترین امکان موفقیت و رسیدن به سود، تهیه بیزینس پلان حرفه ای و ارائه پرونده منسجم و دقیق به دولت کانادا همگی بخشی از خدمات ما در این زمینه است.

پنج مزیت اصلی انجام کسب و کار در کانادا

انجام کسب و کار در کانادا

کانادا کشور دوست و همسایه ایالات متحده آمریکا است و همین موضوع انجام کسب و کار در کانادا را برای بسیاری از افراد جذاب می کند. جدا از نزدیک بودن به ایالات متحده، چندین عامل دیگر وجود دارد که انجام کسب و کار در این کشور را جذاب تر کرده است.

 

در قسمت زیر 5 مزیت اصلی انتخاب کانادا به عنوان مقصد بعدی بین المللی شما برای انجام کسب و کار آورده شده است.

کانادا روز به روز مالیات شرکتی را پایین می آورد

در سال 2019، نرخ مالیات شرکتی در کانادا 15 درصد است که یکی از پایین ترین نرخ ها در سطح بین الملل است.  مقامات دولتی کانادا در تلاش در جهت رشد اقتصادی در کشور، به کاهش نرخ مالیاتی ادامه می دهند. برای اینکه بدانید که این نرخ با چه سرعتی رو به کاهش است، این را بدانید که این نرخ در سال 2010، 18 درصد بوده است.

کانادا دارای معاهده مالیات بر درآمد است

کسب و کارهایی که دفتر مرکزی آن ها در خارج از کانادا قرار داد، باید مالیات بر درآمد بدست آمده از فعالیت‌های کانادایی خود را پرداخت کنند. اما یک معاهده وجود دارد که مقداری از این بار اقتصادی را از بین می برد. اگر شرکت شما پایگاه معین (PE) نداشته باشد، که تعریف این پایگاه معین در معاهده مالیات بر درآمد آمده است، مزایای بدست آمده از فعالیت‌های کانادایی شما دیگر در معرض مالیات بر درآمد کانادایی قرار نمی گیرد.

پایگاه معین شامل یک محل ثابت است که در آن کسب و کار خود را در یک کشور انجام می‌دهید. برای دور زدن پایگاه معین می توانید محصولات یا خدمات خود را از طریق یک پیمانکار مستقل که برای شرکت های دیگر کار می کند، بفروشید. این مساله باعث می شود که شما بتوانید از پرداخت مالیات بر درآمد کانادایی برای سود کسب و کار خود اجتناب کنید. با این حال، استخدام یک پیمانکار مستقل ریسک های خاص خود را دارد.

 

باید توجه داشته باشید که در صورت نداشتن پایگاه معین به صورت اتوماتیک از پرداخت مالیات خلاص نمی شوید. باید هزینه های رعایت قوانین و مقررات را پرداخت کنید و اظهارنامه مالیاتی را به اداره مالیات پرداخت کنید.

کسب و کار در کانادا با آداب مشابه ایران انجام می شود

مشابه بودن بسیاری از سنت ها در ایران و کانادا، انجام کسب و کار در کانادا را برای بسیاری از افراد آسان تر کرده است. برای مثال، بر خلاف شرق آسیا از جمله ژاپن که در آن افراد به هنگام ملاقات با یکدیگر تعظیم می کنند، در ایران و کانادا افراد صرفا با هم دست می دهند و نیازی به تعظیم نیست.

 

از آنجایی که زبان مردم کبک فرانسوی است، پیشنهاد می شود که بیزینس کارت خود را به 2 زبان انگلیسی و فرانسوی داشته باشید.

اقتصاد کانادا پایدار است

در سال 2011، کانادا رتبه یک را در لیست بهترین کشورها برای انجام کسب و کار از نظر فوربز بدست آورد. این کشور موقعیت خود را از طریق آزادی تجاری، حفاظت از سرمایه گذاران، فساد خیلی کم و نرخ مالیات شرکتی پایین بدست آورده است. در دسامبر 2018، کانادا در این لیست در رتبه 6 قرار گرفت.

رشد اقتصاد پایدار کانادا از سال 2005 تا 2014 چشمگیر است، زیرا این کشور بحران مالی که در سال 2008 شروع شد را با موفقیت پشت سر گذاشت. بانک های اصلی این کشور به عنوان قدرتمندترین بانک های جهان از بحران خارج شدند.

 

انتظار می رود که اقتصاد کانادا در سال های آینده رشد پایداری داشته باشد که موجب جذاب‌تر شدن این کشور برای دارندگان کسب و کار در کانادا می شود. کانادا بهترین بازار برای شرکت هایی است که در حوزه خدمات مالی، شبکه های دیجیتال و انرژی تجدید پذیر فعالیت دارند.

کانادا دارای نیروی کار ماهر است

اگر به دنبال استخدام نیروهایی از داخل کشور کانادا هستید، باید بدانید که این کشور دارای استخری از افراد ماهر است. در میان کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی، کانادا رتبه دوم را در بیشترین سهم از افراد 25 تا 34 سال (61 درصد) با تحصیلات دانشگاهی به خود اختصاص داد. طبق آمار شورای توسعه اجتماعی کانادا، تقریبا 45 درصد از مردم این کشور بین 25 تا 54 سال سن دارند. 

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری در کبک

برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری توسط دولت این کشور برای جذب افراد  ثروتمند و سرمایه آن ها در عرصه کسب و کار معرفی شده است. سرمایه گذاران و خانواده های آن ها می توانند اقامت دائم کانادا را با رعایت 5 معیار تعیین شده توسط دولت دریافت کنند:

1) متقاضی باید قادر به اثبات تجربه کاری خود (بر اساس آنچه که در قوانین تعریف شده است) باشد. در اصل، او باید حداقل 2 سال از 5 سال قبل از ارائه درخواست، یک کسب و کار واجد شرایط را اداره یا مدیریت کرده باشد.

2) ارزش دارائی های قانونی متقاضی و همسر باید حداقل 2 میلیون دلار کانادا باشد.

3) تمام اعضای خانواده باید ارزیابی های پزشکی و امنیتی کانادا را انجام داده باشند.

4) متقاضی باید تحت یکی از برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای یک دوره 5 ساله بدون سود، 1.2 میلیون دلار سرمایه گذاری کند. این سرمایه گذاری را دولت تضمین می کند. این مبلغ در پایان دوره سرمایه گذاری به طور کامل به متقاضی برگردانده می شود.

5) متقاضی همچنین بر اساس یک سیستم مبتنی بر امتیاز دهی با معیارهای سن، زبان و تحصیلات، تجربه و زمان صرف شده در کبک ارزیابی خواهد شد.

 


برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.