برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا دومین کشور بزرگ جهان و بزرگترین کشور در قاره آمریکا است. این کشور یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان با بالاترین کیفیت زندگی است. امروزه کانادا در سیستم اقتصادی، الگوی تولید، و استانداردهای زندگی بسیار شبیه ایالات متحده است.

سبک زندگی آرام، محیط سیاسی پایدار، عدالت، محیط اقتصادی و اجتماعی امن، سیستم آموزشی و خدمات درمانی عالی ، جمعیت چند زبانه و تحمل پذیری کانادایی نسبت به سایر فرهنگ ها، کانادا را به یکی از کشور های مطلوب برای زندگی، تجارت، تشکیل خانواده، کار و سرمایه گذاری تبدیل کرده است.

کانادا سابقه طولانی در پذیرش مهاجر دارد. اخذ شهروندی پس از 4 سال اقامت (و حداقل 183 روز حضور فیزیکی در هر سال در طول 4 سال) ممکن است. پاسپورت کانادا یکی از قدرتمندترین پاسپورت ها در جهان است.

شما می توانید اقامت دائم این کشور را تحت یکی از گزینه های زیر اخذ کنید:

سرمایه گذاران

 کارآفرینان

 اشخاص خویش فرما

• نیروهای متخصص و حرفه ای

 

هنگامی که درخواست شما تایید شد، شما و اعضای خانواده خود می توانید از تمامی مزایای شهروندان کانادا (به استثنای حق رای دادن و حق داشتن شغل های دولتی) از جمله دسترسی به خدمات درمانی و آموزشی عالی بهره مند شوید.

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری توسط دولت این کشور برای جذب افراد  ثروتمند و سرمایه آنها در عرصه کسب و کار معرفی شده است. سرمایه گذاران و خانواده های آنها می توانند اقامت دائم این کشور را با رعایت 5 معیار تعیین شده توسط دولت دریافت کنند:

1) متقاضی باید قادر به اثبات تجربه کاری خود (بر اساس آنچه که در قوانین تعریف شده است) باشد. در اصل، او باید حداقل 2 سال از 5 سال قبل از ارائه درخواست، یک کسب و کار واجد شرایط را اداره یا مدیریت کرده باشد.

2) ارزش دارائی های قانونی متقاضی و همسر باید حداقل 2 میلیون دلار کانادا باشد.

3) تمام اعضای خانواده باید ارزیابی های پزشکی و امنیتی کانادا را انجام داده باشند.

4) متقاضیباید تحت یکی از برنامه های مهاجرت از طریق سرمایه گذاری برای یک دوره 5 ساله بدون سود، 1.2 میلیون دلار سرمایه گذاری کند. این سرمایه گذاری را دولت تضمین می کند. این مبلغ در پایان دوره سرمایه گذاری به طور کامل به متقاضی برگردانده می شود.

5) متقاضی همچنین بر اساس یک سیستم مبتنی بر امتیاز دهی با معیارهای سن، زبان و تحصیلات، تجربه و زمان صرف شده در کبک ارزیابی خواهد شد.

روش های متعددی برای اخذ اقامت این کشور وجود دارد. محبوب ترین برنامه های اقتصادی عبارتند از:

 برنامه مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری کبک

 برنامه اکسپرس انتری (فدرال)

 برنامه های مهاجرت استانی (PNP)

مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری

کانادا بخش اعظم آمریکای شمالی را در بر گرفته است، که از سمت جنوب با ایالات متحده آمریکا و از شمال غرب با آلاسکا هم مرز است. این کشور از اقیانوس اطلس در شرق تا اقیانوس آرام در غرب و از شمال تا اقیانوس منجمد شمالی گسترده ‌است.

کانادا یکی از ثروتمندترین کشورهای جهان با درآمد سالانه بالا است. این کشور عضو سازمان همکاری اقتصادی و توسعه و گروه هشت است. کانادا در حوزه تجارت یکی از 10 کشور برتر جهان است. این کشور از لحاظ آزادی اقتصادی یک بازار ترکیبی است که در رتبه پائین تر از ایالات متحده آمریکا و بالاتر از سایر کشورهای غربی قرار دارد.

از اوایل 1990، اقتصاد کانادا به سرعت رو به رشد بوده و نرخ بیکاری پائین بوده است. امروزه کانادا در سیستم اقتصادی بازار، الگوی تولید، و استانداردهای زندگی بسیار شبیه ایالات متحده است.

در قرن گذشته، رشد تولیدات، معدن و بخش خدمات، اقتصاد کشور را تا حد زیادی از بخش روستایی به صنعتی و شهری تبدیل کرده است. همانند دیگر کشورهای جهان اول، اقتصاد کانادا تحت تأثیر صنعت خدمات قرار گرفته که حدود سه چهارم کانادایی ها را مشغول به کار کرده است. صنایع چوب و نفت، از مهمترین بخش ها و حوزه های فعالیت در کانادا است.

کانادا یکی از چند کشور توسعه یافته است که صادرات خالص انرژی دارد. کانادا دارای ذخایر دریایی فراوان از جمله گاز طبیعی و منابع نفت و گاز است که در آلبرتا قرار گرفته اند. پس از عربستان سعودی، کانادا بزرگترین ذخایر نفت در جهان را دارد.

در کبک، بریتیش کلمبیا، نیوفاندلند و لابرادور، نیوبرانزویک، انتاریو و مانیتوبا، نیروی برقآبی (الکتریسیته تولید شده توسط سقوط آب که برای حرکت توربین ها استفاده می شود) منبع ارزان و پاک انرژی تجدیدپذیر است.

 

کانادا یکی از مهمترین تامین کنندگان محصولات کشاورزی در جهان از جمله گندم، کلزا و سایر غلات است. این کشور بزرگترین تولید کننده روی و اورانیوم در جهان است و با داشتن بسیاری از منابع طبیعی دیگر مانند طلا، نیکل، آلومینیوم و سرب در جهان پیش کسوت می باشد. بسیاری از شهرها در بخش شمالی کشور، جایی که کشاورزی بسیار دشوار است، به علت وجود معدن یا منبع چوب رونق دارند. خودرو سازی و هواپیما سازی کانادا صنایع تولیدی مهم و بزرگی هستند که در جنوب انتاریو و کبک قرار دارند.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های مهاجرت به کانادا از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.