مهاجرت به فرانسه و شرایط زندگی در فرانسه

اقامت فرانسه

فرانسه یکی از سه کشوری است که هم در دریای مدیترانه و هم در اقیانوس اطلس خط ساحلی دارد. این کشور در همسایگی کشور های بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو و اسپانیا قرار دارد. جمعیت فرانسه بالغ بر ۶۵ میلیون نفر است. زبان رسمی این کشور فرانسوی، واحد پول آن یورو و پایتخت آن، شهر پاریس است.

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

 

 

آب و هوای فرانسه

آب و هوای فرانسه در مناطق مختلف متفاوت است. شمال و شمال شرقی فرانسه دارای آب ‌وهوای معتدل و بخش‌های جنوبی نیز آب ‌وهوای مدیترانه‌ای دارد. بخش‌های غربی فرانسه زمستان‌هایی معتدل و تابستان‌هایی گرم را تجربه می‌کند. شرق این کشور داری آب و هوای کوهستانی است. سایر مناطق نیز معمولاً از تابستان‌هایی گرم و گاهی طوفانی و زمستان‌هایی سرد برخوردار است.

اقتصاد کشور فرانسه

فرانسه ششمین اقتصاد پررونق در دنیا و سومین در اروپا محسوب می‌شود. سیستم اقتصاد فرانسه ترکیبی از دو بخش دولتی و خصوصی است و حدود یک ‌پنجم تولید ناخالص داخلی اروپا متعلق به این کشور میباشد. فرانسه دهمین کشور پردرآمد دنیا به شمار میرود.

آثار فرهنگی تاریخی فرانسه

فرانسه محبوب ترین مقصد گردشگری دنیاست. سالانه 82 میلیون توریست خارجی از فرانسه دیدن می کنند. توریست ها اغلب به خاطر بازدید از شهرهای تاریخی و حومه زیبای شهرها و اثار تاریخی برجسته مانند بلوار شانزه لیزه، کاخ ورسای، کاخ تویلری و هزاران مورد دیگر به این کشور سفر می کنند.

روش های اخذ اقامت فرانسه

روش های زیادی برای اخذ اقامت این کشور از جمله ثبت شرکت، تمکن مالی، تحصیل و ویزای کاری وجود دارد. با این وجود، اخذ اقامت این کشور از روش سرمایه گذاری و خرید ملک ممکن نیست.

 

 از آنجاییکه شرکت کنکاش برای اخذ اقامت اروپا فقط از روش های سرمایه گذاری اقدام می کند، اخذ اقامت این کشور جز برنامه های اقامتی این شرکت نمی باشد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ثبت شرکت

یکی از راه های اخذ اقامت از کشور فرانسه، ثبت شرکت در این کشور است. متقاضیان می توانند از طریق ثبت شرکت اقامت این کشور را بدست آورند و بدون نیاز به ویزای شنگن به تمامی کشورهای اروپا سفر کنند. با ثبت شرکت و پرداخت مالیات، متقاضی از خدمات درمانی، حقوق بازنشستگی، کمک هزینه برای خانواده و مزایای مختلف دیگر بهره مند خواهد شد.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تمکن مالی

تمکن مالی یکی از محبوب ترین روش های اخذ اقامت این کشور است. این روش برای افرادی مناسب است که از استقلال مالی برخوردار هستند و می توانند ثابت کنند که از تمکن مالی مناسب برای تامین هزینه های زندگی خود و اعضای خانواده در فرانسه برخوردار هستند. در این روش متقاضی نیازی به سرمایه گذاری یا انتقال سرمایه به بانک های فرانسه ندارد و فقط مدارک تمکن مالی و دارایی‌های داخل کشور مبدا مورد بررسی قرار می‌گیرند.

اخذ اقامت فرانسه از طریق تحصیل

یکی از روشهای پر طرفدار اخذ اقامت  اخذ ویزای تحصیلی از کشور  فرانسه است. با این حال، مطابق قانون مهاجرت و اقامت، تحصیل در کشور فرانسه مستقیما منجر به اخذ اقامت دائم نمی شود. دانشجویان پس از فارغ التحصیلی و اشتغال به کار به مدت 5 سال، می توانند برای اخذ اقامت دائم کشورفرانسه اقدام کنند.

اخذ اقامت فرانسه از طریق ویزای کار

اخذ اقامت دائم کشور فرانسه پس از فعالیت در یک موقعیت شغلی برای مدت معین طبق قانون کار و پرداخت مالیات امکان پذیر است. متقاضیان با 5 سال زندگی در کشور فرانسه می توانند برای اخذ اقامت دائم درخواست دهند. این اقامت به مدت 10 سال معتبر می باشد و قابل تمدید است.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.