مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری یونان

مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری یونان

کشور یونان با آثار باستانی، روستاهای سفید رنگ، سواحل آفتابی، دستورهای غذایی خاص و جو دوستانه، یکی از بهترین مقاصد سفر به اروپا است.

اما جدا از همه این موارد، مهمترین دلیلی که توریست ها این کشور را انتخاب می کنند، زیبایی منحصر به فرد یونان است.

بیشتر زیبایی یونان به دلیل جزایر این کشور است. این جزایر مانند الماس های کوچک در دل دریا قرار دارند. هر کدام از این جزایر دارای مناطق تاریخی، فرهنگ و مناظر خاص خود هستند.

در سرزمین اصلی یونان نیز آثار باستانی مربوط به خدایان افسانه های یونان وجود دارند.

در این مقاله، برخی از مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری یونان معرفی شده است.

 

صفحه مرتبط : اقامت یونان از طریق خرید ملک

کیپ سونیون

کیپ سونیون

کیپ سونیون در جنوبی ترین نقطه آتیک قرار دارد. در این منطقه، معبد پوسایدون، خدای دریاها، قرار دارد. این معبد از سه طرف با دریا احاطه شده است. افرادی که در آتن اقامت دارند، معمولا در گشت روزانه از این منطقه بازدید می کنند.

تسالونیکی

تسالونیکی

تسالونیکی دومین شهر بزرگ یونان و مرکز مقدونیه در شمال یونان است. فستیوال های شبانه، رویداد های اجتماعی و زندگی شبانه در این منطقه، تسالونیکی را به مرکز فرهنگی یونان تبدیل کرده است. این منطقه شامل مراکز تاریخی و تجاری است و جاذبه های قدیمی و جدید از جمله دیوارهای بیزانتین، برج سفید، بازارهای رنگی غذا و موزه ها را به گردشگران ارائه می دهد.

زاگوری

زاگوری

زاگوری منطقه ای با زیبایی طبیعی است. این منطقه دارای دو پارک ملی در شمال غربی یونان است. زاگوری دارای جنگل های انبوه، رودخانه های خروشان و روستاهای زیبا با خانه های سنگی از قرن 18 ام است.

پلوپونز

پلوپونز

پلوپونز یک شبه جزیره در یونان به شکل برگ است. این شبه جزیره وسیع که در جنوبی ترین منطقه یونان قرار دارد، از طریق یک پل به سرزمین اصلی یونان متصل است. پلوپونز بازتابی از فرهنگ های قدیمی یونان است. در این منطقه، بقایای آثار تاریخی المپیا که در آن اولین بازی های المپیک به افتخار زئوس اجرا می شد، قرار دارد.

دلفی

دلفی

 دلفی معروفترین منطقه تاریخی در یونان است که در فاصله دو ساعت و نیمی آتن قرار دارد. یونانی ها در گذشته این منطقه را به عنوان مرکز زمین تلقی می کردند. دلفی یک پیشگو بوده است که چون زندگی خود را وقف آپولو کرده، مردم در زمان قدیم برای گرفتن راهنمایی از او در مورد موضوع های مختلف به این منطقه می آمدند. 

متئورا

متئورا

متئورا در زبان یونانی به معنی «معلق در هوا» است و این واژه نام صخره های بی نظیری است که بیش از 366 متر ارتفاع دارد و بر روستاهای شمال یونان مشرف است. صومعه های تاریخی این منطقه موجب زیباتر شدن آن شده اند. این صومعه ها در قرون 14 و 16 ساخته شدند تا راهبان بتوانند به دور از هر گونه قوانین ضد مذهبی به امور روحانی خود بپردازند.

کرت

کرت

کرت بزرگترین جزیره یونان است. این جزیره علاوه بر مناظر باستانی دارای سواحل مناسب برای شنا و حمام آفتاب است. در این سواحل امکانات لازم برای ورزش های آبی از جمله غواصی وجود دارد.

آتن

آتن

آتن مهد تمدن غرب و زادگاه دموکراسی است که قدمت آن به 3,000 سال قبل برمیگردد. این شهر ترکیبی از سنت و مدرنیته است. آتن به مناطق تاریخی مانند آکروپولیس معروف است. این شهر یکی از مراکز مهم برای کسب و کار نیز به حساب می آید.

جزایر یونان

جزایر یونان

جزایر یونان که هر ساله توریست های زیادی را به خود جذب می کنند، مهم ترین مقاصد گردشگری در جهان هستند. بیش از 2,000 جزیره در یونان وجود دارد که هر کدام دارای جاذبه های خاص خود از جمله سواحل منحصر به فرد ، آثار تاریخی، خلیج های رنگارنگ و آتشفشان های فعال هستند.

در میان این جزایر، سانتورینی یکی از زیباترین و دیدنی ترین جزایر است. میکونوس یکی دیگر از این جزایر است که دارای خیابان های تو در تو و خانه های سنتی با جامعه ای بین المللی و مدرن است.  رودس یکی از جزیره های یونان است که در نزدیکی سواحل ترکیه قرار دارد و به سواحل زیبا و مناظر تاریخی مهم خود معروف است.

از شمالی ترین جزایر یونان، کورفو، در میان سال های متمادی توسط نیروهای خارجی زیادی کنترل شده و همین موضوع موجب شده که فرهنگ و معماری این جزیره شبیه به کشور های دیگر از جمله انگلستان باشد.

 

  

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.