مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری پرتغال

سفر به پرتغال یکی از گزینه های عالی برای تعطیلات خانوادگی به حساب می آید. از آنجایی که 800 کیلومتر از پرتغال در خط ساحلی اقیانوس اطلس قرار دارد، این کشور برای علاقمندان به محیط های ساحلی بهترین گزینه است. شهر لیسبون که پایتخت این کشور است، زیبایی پرتغال را چندین برابر کرده است. این شهر در ورودی رود تاگوس قرار گرفته است.

بیشتر این کشور را مناظر دیدنی و مدیترانه ای تشکیل می دهد.  پرتغال دارای سواحل زیبا، خلیج های کوچک بی همتا، روستاهای بکر و زیبا و صحنه های فرهنگی بی نظیر است.

این کشور دارای تعدادی جزیره شامل مادیرا، که به دلیل پوشش گیاهی سبز آن به جزیره سبز معروف است، و همچنین مجموعه جزایر ساکت و بکر آزور است. هر کجای این کشور را که انتخاب کنید، نا امید نخواهید شد و با دیدن هر منطقه از این کشور کوچک و هیجان انگیز لذت خواهید برد.

 

در این مقاله برخی از مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری پرتغال معرفی شده است.

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

   

صومعه جرونیموس

صومعه جرونیموس

صومعه جرونیموس که در لیسبون قرار دارد، یکی از مهم ترین ساختمان های پرتغال است.

 

این کلیسا به همراه صومعه کناری آن به سبک مانوئلین ساخته شده اند و بیشتر بخش های داخلی آن ها، مخصوصا بخش جنوبی، دارای معماری بسیار باشکوه هستند. 

آکواریوم لیسبون

آکواریوم لیسبون

آکواریوم لیسبون یکی از بهترین مناطق گردشگری برای مسافرانی است که با فرزندان خود سفر می کنند. این آکواریوم پر از موجودات دریایی مختلف استکه به 4 اکوسیستم متفاوت تقسیم شده است. این 4 اکوسیستم نشان دهنده اقیانوس های هند، آرام، اطلس و منجمد جنوبی هستند.

قصر ملی سینترا

قصر ملی سینترا

قصر ملی سینترا در قرن 14 ساخته شده و قدیمی ترین قصر در پرتغال است. این قصر دارای دودکش های گرد بسیار بزرگ است که روی سقف قرار گرفته اند. زمین های این قصر دارای معماری بسیار خاص است که هر قسمت، تم خاص خود را دارد.

ساحل ماتوسینوس

ساحل ماتوسینوس

ساحل ماتوسینوس در قسمت شمالی پورتو قرار دارد و نواری طولانی از شن طلایی سرتاسر آن را پوشانده است. به دلیل اینکه این ساحل دارای غریق نجات است، می تواند برای شما و خانواده محل مناسبی برای شنا باشد.

 

فعالیت های ساحلی در این ساحل شامل فوتبال و والیبال ساحلی و ورزش های آبی است.

برج بلم

برج بلم

این برج در منطقه بلم قرار دارد و در سال 1521 ساخته شده است. هدف از ساخت این برج، محافظت در برابر حمله ها از طریق رودخانه تاگوس بوده است.

 

این منطقه در یونسکو ثبت شده است. در نتیجه در صورت نیاز در سایت یونسکو اطلاعات زیادی در مورد این مکان پیدا خواهید کرد.

دریاچه فورناس

دریاچه فورناس

دریاچه فورناس یکی از مناطق بسیار زیبا در آزور است که به آب های آبی با لکه های سبز معروف است. اگر علاقمند به مناظر مربوط به آتشفشان هستید، بازدید از این منطقه را از دست ندهید.

صومعه مسیح

صومعه مسیح

صومعه مسیح در تومار قرار دارد. این صومعه در سال 1160 ساخته شده است. در قسمت مرکزی این صومعه، کلیسای اصلی قرار دارد که پر از سمبل های مسیح است. 

بوم جیزز دو مانت

بوم جیزز دو مانت

این مکان بزرگترین ساختمان مذهبی پرتغال است که در آن زمان به منظور بست نشستن ساخته شد. این ساختمان 6 کیلومتر خاج از براگ قرار دارد و هنوز هم مکانی برای مسافران مذهبی است.

 

این ساختمان شامل یک راهروی اصلی و کلیسای بم جیزز است.

دانشگاه کویمبرا

دانشگاه کویمبرا

دانشگاه کویمبرا در سال 1290 ساخته شد. این دانشگاه در یونسکو ثبت شده است. شما می توانید قسمت های مختلفی از این دانشگاه را بازدید کنید.

 

کتابخانه این دانشگاه در سال 1717 با سبک بسیار خاص و لوکس ساخته شد و در حال حاضر برای بازدید عموم آزاد است.

قلعه گویماراس

قلعه گویماراس

درمورد قلعه گویماراس می گویند که این قلعه به این علت شهرت دارد که محل تولد اولین پادشاه پرتغال بوده است.

 

این قلعه که در یونسکو ثبت شده است، زمانی پایتخت پرتغال بوده است.

پل 25 آوریل

پل 25 آوریل

این پل معلق بسیار بزرگ یکی از زیباترین مکان های لیسبون است که بهترین دید از کل شهر را به شما می دهد.

برخلاف دیگر پل ها، این پل پیاده رو ندارد ولی با ماشین یا قطار می شود از این پل رد شد و از رودخانه تاگوس که در زیر پل قرار دارد، لذت برد.

 

  

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق سرمایه گذاری با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.