مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری پرتغال

قلعه های قرون وسطایی، سواحل ماسه ای طلایی، روستاهای سنگ فرش تحت تسلط كلیساهای زیبا، و شهرهای جذاب، فرهنگ غنی، غذاهای شگفت انگیز و زندگی شبانه، پرتغال را به کشور اکتشافات تبدیل کرده است.

پرتغال واقع در سواحل غربی شبه جزیره ایبری در جنوب اروپا، به دلیل آب و هوای ایده ال، هزینه های مناسب و جاذبه های گردشگری استثنایی به یکی از پر بازدیدترین کشورهای این قاره تبدیل شده است.

سفر به پرتغال یکی از گزینه های عالی برای تعطیلات خانوادگی به حساب می آید. از آنجایی که 800 کیلومتر از پرتغال در خط ساحلی اقیانوس اطلس قرار دارد، این کشور برای علاقمندان به محیط های ساحلی بهترین گزینه است. شهر لیسبون که پایتخت این کشور است، زیبایی پرتغال را چندین برابر کرده است. این شهر در ورودی رود تاگوس قرار گرفته است.

بیشتر این کشور را مناظر دیدنی و مدیترانه ای تشکیل می دهد.  پرتغال دارای سواحل زیبا، خلیج های کوچک بی همتا، روستاهای بکر و زیبا و صحنه های فرهنگی بی نظیر است.

این کشور دارای تعدادی جزیره شامل مادیرا، که به دلیل پوشش گیاهی سبز آن به جزیره سبز معروف است، و همچنین مجموعه جزایر ساکت و بکر آزور است. هر کجای این کشور را که انتخاب کنید، نا امید نخواهید شد و با دیدن هر منطقه از این کشور کوچک و هیجان انگیز لذت خواهید برد.

در این مقاله برخی از مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری پرتغال معرفی شده است.

 

 صفحه مرتبط : اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

صومعه جرونیموس

جاذبه های گردشگری پرتغال

صومعه جرونیموس که در منطقه بلم در غرب لیسبون واقع شده است، چشمگیرترین سمبل قدرت و ثروت پرتغال در عصر اکتشاف است. پادشاه مانوئل اول آن را در سال 1502 برای بزرگداشت ملوان مشهور وَسکو دِ گاما تأسیس کرد. مقبره وَسکو دِ گاما در کنار ورودی قرار گرفته است . دیگر چهره های برجسته تاریخ پرتغال نیز مانند شاه مانوئل و پادشاه سباستینو و شاعران فرناندو پسوا و الكساندر هرکولانو در اینجا دفن شده اند. 

 این کلیسا به همراه صومعه کناری آن به سبک مانوئلین ساخته شده اند و بیشتر بخش های داخلی آن ها، مخصوصا بخش جنوبی، دارای معماری بسیار باشکوه هستند. 

آکواریوم لیسبون

جاذبه های گردشگری  پرتغال

آکواریوم لیسبون بزرگترین آکواریوم سرپوشیده در اروپا است. این بنا در نمایشگاه جهانی در سال 1998 در لیسبون ساخته شده است. آکواریوم لیسبون یکی از پر بازدیدترین نقاط در لیسبون است و تقریباً 26 درصد از کل گردشگران لیسبون، هر سال از آن بازدید می کنند. آکواریوم لیسبون به عنوان بهترین آکواریوم جهان در سال 2015 و 2017 انتخاب شده است. 

این آکواریوم پر از موجودات دریایی مختلف است و به 4 اکوسیستم متفاوت تقسیم شده است.  این 4 اکوسیستم نشان دهنده اقیانوس های هند، آرام، اطلس و منجمد جنوبی هستند.

قصر ملی سینترا

جاذبه های گردشگری پرتغال

قصر ملی سینترا بهترین قصر سلطنتی قرون وسطایی در پرتغال است که در قرن 14 ساخته شده و مورد علاقه نجیب زادگان پرتغالی بوده است. تاریخچه طولانی این کاخ با ثروت های اشراف حاکم بر پرتغال، که از اوایل قرن پانزدهم تا اواخر قرن نوزدهم در آنجا سکونت داشتند، در هم تنیده شده است.

قصر ملی سینترا درست در قلب سینترا واقع شده است و معمولاً به عنوان کاخ شهر شناخته می شود.   

این قصر دارای دودکش های گرد بسیار بزرگ است که روی سقف قرار گرفته اند. این قصر دارای معماری بسیار خاص است که هر قسمت، تم خاص خود را دارد.

ساحل ماتوسینوس

جاذبه های گردشگری پرتغال

ساحل ماتوسینوس بزرگترین ساحل با دسترسی آسان از مرکز شهر پورتو است. این ساحل طیف وسیعی از ماسه ها و امواج طلایی را برای گشت و گذار در اختیار شما قرار می دهد.

به دلیل اینکه این ساحل دارای غریق نجات است، می تواند برای شما و خانواده محل مناسبی برای شنا باشد. 

 فعالیت های ساحلی در این ساحل شامل فوتبال و والیبال ساحلی و ورزش های آبی است.

برج بلم

جاذبه های گردشگری پرتغال

برج بلم که در کرانه شمالی تاگوس قرار دارد، بین سال های 1514 تا 1520 به عنوان بخشی از سیستم دفاعی تاگوس ساخته شده است. برج بلم یکی از گنجینه های معماری دوران سلطنت مانوئل اول است. 

برج بلم یک مرجع فرهنگی ونمادی از ویژگی های پرتغال در آن زمان، از جمله تبادل آن با فرهنگ ها و تمدن های دیگر است. این برج به عنوان نمادی از فردیت و جهانی بودن پرتغال، توسط یونسکو به عنوان «میراث فرهنگی بشریت» ثبت شده است.

دریاچه فورناس

جاذبه های گردشگری پرتغال

دریاچه فورناس یکی از شگفت انگیزترین عجایب طبیعی آزور است که به آب های آبی با لکه های سبز معروف است. این دریاچه فرصتی برای کاوش های آتشفشانی است. تورهای پیاده روی و قایق رانی روش های پر طرفداری برای گردش در این منطقه هستند. 

دریاچه فورناس و دهکده همجوار آن از به یادماندنی ترین و آرامش بخش ترین قسمت های سفر به آزور هستند.

صومعه مسیح

جاذبه های گردشگری پرتغال

صومعه مسیح  در دهه 1490 به عنوان یک صومعه برای راهبه های فقیر کلر ساخته شد. این ساختمان نشان دهنده برخی از لحظات مهم در معماری پرتغال و یکی از اولین نمونه های مدرسه معماری مانوئین است. 

ستون های داخل کلیسا پیچیده و جذاب و از جنس سنگ آروبیدا صورتی کمرنگ است. فضای داخلی نیز با کاشی های سنتی از قرن 17 تزئین شده است. محراب اصلی و منبر مربوط به قرن 18 و متاثر از سبک مینیمالیستی و زیباشناختی است.

بوم جیزز دو مانت

جاذبه های گردشگری پرتغال

این مکان بزرگترین ساختمان مذهبی پرتغال است که در آن زمان به منظور بست نشستن ساخته شد. این ساختمان 6 کیلومتر خاج از براگ قرار دارد و هنوز هم مکانی برای مسافران مذهبی است. 

این ساختمان شامل یک راهروی اصلی و کلیسای بم جیزز است.

دانشگاه کویمبرا

جاذبه های گردشگری پرتغال

دانشگاه کویمبرا که در سال 1290 تأسیس شد یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان و قدیمی ترین دانشگاه در پرتغال است. این دانشگاه تا اوایل قرن بیستم، تنها دانشگاه پرتغالی زبان در جهان بوده است. این دانشگاه به عنوان میراث جهانی توسط یونسکو به ثبت رسیده است.

کتابخانه این دانشگاه در سال 1717 با سبک بسیار خاص و لوکس ساخته شد و در حال حاضر برای بازدید عموم آزاد است. 

این دانشگاه با تاریخ 700 ساله خود، در کنار مدرنیته و نوآوری، بر سنت نیز تأکید داشته است.

قلعه گویماراس

جاذبه های گردشگری پرتغال

قلعه اصلی قرون وسطایی در منطقه گویمارائس، در شمال پرتغال است. این بنا به دستور مومدونا دیاس در قرن 10 ساخته شد تا از صومعه در برابر حملات مورها و نورسمن ها دفاع کند. این منطقه به عنوان محل تولد استقلال پرتغالی ها شناخته شده است و همین ‏امر باعث می شود که این قلعه مهم تر نیز باشد. این قلعه برای تقویت نیروی نظامی ساخته شد.

پل 25 آوریل

جاذبه های گردشگری پرتغال

این پل معلق بسیار بزرگ یکی از زیباترین مکان های لیسبون است که بهترین دید از کل شهر را به شما می دهد.

برخلاف دیگر پل ها، این پل پیاده رو ندارد ولی با ماشین یا قطار می شود از این پل رد شد و از رودخانه تاگوس که در زیر پل قرار دارد، لذت برد.

این پل بزرگترین پل معلق در اروپا و بیستمین پل طولانی جهان است. پل 25 آوریل در لیسبون به عنوان خواهر دوقلوی پل گلدن گیت در سانفرانسیسکو شناخته شده است و در واقع 300 فوت (100 متر) طولانی تر است. 

پل 25 آوریل به طور رسمی در سال 1996 افتتاح شد و تا قبل از ساخت پل واسکو دا گاما در سال 1998به عنوان پل اصلی برای اتصال شمال و جنوب پرتغال استفاده می شد. 

   

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.