مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری مالتا

مالتا یکی از زیباترین و خیره کننده ترین کشورهای جهان است. جذابیت این کشور باعث شده است که در سال گذشته بیش از 2 میلیون نفر مالتا را برای سفر انتخاب کنند و انتظار می رود تعداد بازدیدکننده ها در سال های آتی بیشتر شود.

مالتا با آب و هوای مرطوب، آب های آبی بکر و دست نخورده و فرهنگ پر جنب و جوش، نام خود را در صنعت گردشگری ثبت کرده و از دیگر کشورهای مدیترانه پیشی جسته است.

 

تفریح در این کشور محدود به آفتاب گرفتن، غواصی و گشت و گذار در سواحل نمی شود. در ادامه برخی از مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری مالتا معرفی شده است.

 

لینک مرتبط : اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

پنجره آزور

پنجره آزور

در غرب گزو یکی از زیباترین پدیده های طبیعی، صخره حیرت انگیز دوجرا بی، قرار دارد. یکی از بخش های دیدنی این صخره، کمانی طبیعی از جنس سنگ آهک به بلندای ۲۸ متر به نام پنجره آزور است که در طی سالها در اثر فرسایش ایجاد شده است. انعکاس تابش نور طلائی خورشید در آبهای آبی، زیبائی پنجره آزور را دو چندان می کند. گردشگران می توانند در تورهای غواصی در این منطقه شرکت کنند و از این تجربه بی نظیر لذت ببرند.

چاله آبی

چاله آبی

حفره آبی در دوجرا واقع در گزو یکی از بهترین منطقه های شیرجه در مالتا است. این غار دریایی در نزدیکی پنجره آزور واقع شده است که در آن یک باغ مرجانی و مجموعه ای رنگارنگ از گونه های دریایی از جمله طوطی ماهی و اسب های دریایی وجود دارد. قطعا تجربه بازدید از این کلکسیون دریائی فراموش نشدنی است.

دهکده پوپی

دهکده پوپی

دهکده پوپی برای اولین بار برای ساخت فیلم "ملوان زبل" با بازی رابین ویلیامز ساخته شد و امروز یکی از جاذبه های گردشگری برتر مالتا است. با تور بازدید از دهکده، گردشگران می توانند از تفریحات آبی این منطقه نیز لذت ببرند.

مارسالوک

مارسالوک

دهکده ماهیگیری مارسالوک به داشتن رستوران ها و کافه های ساحلی معروف است. پیشنهاد می شود گردشگران بازدید از این روستای شاد و دیدنی را در برنامه سفر خود قرار دهند. بازدید از قایقهای ماهیگیری رنگی و خوردن حداقل یک وعده غذای دریایی در این روستا به شدت توصیه می شود.

کمینو، دریاچه آبی

کمینو دریاچه آبی

بازدید از مکانهای زیبای مالتا هیچگاه بدون بازدید از جزیره کمینو و دریاچه آبی آن کامل نمی شود. کمینو که تنها سه و نیم کیلومتر مربع مساحت دارد، بین جزیره مالتا و گزو واقع شده است و با ساحل سفید و آبهای کریستالی و شفاف به بهشت تفریحات آبی مانند غواصی و قایق بادی تبدیل شده است.

مدینا

مدینا

مدینا یکی از بهترین نمونه های شهر اروپایی با دیوار باستانی است که ترکیبی فوق العاده از معماری قرون وسطی و باروک دارد. مدینا بیش از چهار هزار سال قدمت دارد. مدینا که به عنوان "شهر سکوت" شناخته می شود، در شب با چراغ های فراوان خودنمائی می کند. فضای بی انتها و گنجینه های فرهنگی و سنتی و صومعه ها و کوچه های باریک، آن را به شهری جذاب تبدیل کرده است.

تئاتر و موزه مانوئل

تاتر و موزه مانوئل

تئاتر مانوئل که در آن طیف گسترده ای از نمایشنامه ها  به اجرا گذاشته شده است، طراحی استثنایی و بی نظیری دارد. با سقف کاذب تزئین شده و ردیف هایی از صندلی لوکس و راحت با الگوی خاص، مانوئل به مکانی دیدنی و تحسین برانگیز تبدیل شده است.

 

در کنار زیبائی های معماری و مزین تئاتر و موزه مانوئل، بازدیدکنندگان می توانند در حیاط مرکزی که الهام گرفته از روم باستان و همانند بهشتی صلح آمیز با طراحی فوق العاده است، استراحت کنند. 

صخره های دینگلی

صخره های دینگلی

 صخره های دینگلی در بالاترین نقطه جزیره واقع شده اند و چشم انداز مدیترانه ای از این نقطه بسیار چشم نواز است. در تمام طول سال، این منطقه بهترین مکان برای تماشای غروب خورشید است. در بهار زمانی که این منطقه از گلهای وحشی پوشیده شده است، صخره های دینگلی زیبایی ویژه ای دارد.

والتا

والتا پایتخت کوچک اما کاملا شکل گرفته مالتا است. شهر والتا آثار زیادی از قرن شانزدهم در خود دارد و از سوی یونسکو به عنوان میراث جهانی برگزیده شده است. اگر قصد سفر به قاره اروپا و تماشای مناطق زیبای آن به خصوص فهرست میراث جهانی یونسکو در اروپا را دارید، شهر زیبای والتا را فراموش نکنید.

 

  

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.