مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری فرانسه

کشور فرانسه در غرب اروپا سومین کشور بزرگ این قاره به شمار می آید و دارای تاریخی بسیار غنی و جاذبه های گردشگری فراوان است. به همین علت، فرانسه در لیست کشورهایی با بیشترین آمار بازدید در جهان قرار داده شده است. در این مقاله برخی از مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری فرانسه معرفی شده است.

 

لینک مرتبط : اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

برج ایفل

برج ایفل

برج ایفل نماد پاریس و یکی از جاذبه های توریستی برتر فرانسه است. این برج توسط گشتاو ایفل به عنوان قوس ورودی برای نمایشگاه بین المللی پاریس در سال 1889 ساخته شد. برج ایفل با 324 متر ارتفاع (1063 فوت)، هنوز هم بلندترین ساختمان در پاریس است. از زمان ساخت این برج بیش از 200,000,000 نفر از آن دیدن کرده اند. از این رو، برج ایفل به پر بازدیدترین جاذبه توریستی در جهان تبدیل شده است.

سنت تروپز

سنت تروپز

سنت تروپز یک منطقه تفریحی در ریوریا فرانسه است. این مکان زمانی یک قلعه نظامی، روستای ماهیگیری و محل تجمع هنرمندان بوده است، اما در حال حاضر به مکان تفریحی برای ثروتمندان دائم السفر، مدل ها و میلیونرها تبدیل شده است. محبوبیت ساحل سنت تروپز به خاطر فعالیتهایی مانند آفتاب گرفتن، موج سواری، قایق بادبانی و ورزش های آبی می باشد.

چامونیکس

چامونیکس

دره چامونیکس یکی از قدیمی ترین پیست های اسکی در فرانسه است. اولین بازی المپیک زمستانی در سال 1924 در این محل برگزار شد که در نزدیکی مونت بلان در آلپ فرانسه قرار دارد. در زمستان اسکی بازان و اسنوبورد سواران در سطح جهانی خود را به این دامنه های چالش برانگیز اروپایی می رسانند، در حالی که در ماه های تابستان چامونیکس میزبان کوهنوردان آلپ و دوچرخه سواران کوهستانی است. سوار شدن در ماشین های کابلی در کوه ها نیز در تابستان محبوبیت دارد.

کاخ ورسای

کاخ ورسای

کاخ ورسای اغلب با داستان ماری آنتوانت، ملکه فرانسوی که در طول انقلاب فرانسه گردن زده شد، همراه است. این کاخ سلطنتی در سال 1624 به عنوان اقامتگاه شکار بنا شد و در طول سال های بعد تزئین شد. در واقع ورسای به خاطر تالارهای آینه و باغ های زیبا شناخته شده است. 

مونت سنت میشل

مونت سنت میشل

مونت سنت میشل جزیره ای کوچک با جزر و مد های بسیار بلند واقع در ساحل نرماندی است. در بلندترین نقطه این جزیره سنگی، یک بنای عظیم تاریخی به نام  Norman Benedictine قرار دارد که توسط خیابان های پر پیچ و تاب و معماری پیچیده قرون وسطی احاطه شده است. این جزیره با جاده به سرزمین اصلی متصل شده است.

انسی

انسی

شهر انسی در انتهای شمالی دریاچه انسی در شهرستان اوت سوآ در ناحیه رون-آلپ واقع شده است. این شهر مجلل که پایتخت اوت سوآ است، زمانی بخشی از سوئیس و ساردینیا بود، اما در سال 1860 به فرانسه پیوست. این شهر قرون وسطی توسط کانال های آب کوچک و جریانات تمیز و تازه با رنگ آبی لاجوردی که از Lac Annecy خارج می شود، تفکیک شده است. جذاب ترین سازه این منطقه هتل Palais de l'Isle است که در وسط یک کانال قرار گرفته است.

شهر تاریخی استراسبورگ

شهر تاریخی استراسبورگ

استراسبورگ یک شهر قرون وسطایی است که از ویژگی های بارز آن خیابان های سنگ فرش شده باریک و ساختمان های چوبی است. بازدیدکنندگان می گویند بهترین راه برای بازدید از شهر قدیمی استراسبورگ، پیاده روی یا دوچرخه سواری و راه رفتن در امتداد کانال های تماشائی آن است. این شهر در قرن سیزدهم تبدیل به ثروتمندترین شهر امپراتوری روم شد و هنر و علم در آن رونق زیادی گرفت. امروزه این شهر همچنان شهر فرهنگ، موزه های هنری، آثار باستانی و هنری است.

صخره های اترتات

صخره های اترتات

صخره های اترتات همانند صخره های سفید دوور (The White Cliffs of Dover) در انگلستان می باشند. این صخره های سفید و بلند دارای سه طاق طبیعی معروف هستند. این صخره های سفید دیدنی در کنار تفرجگاه های ساحلی به محبوبیت این منطقه افزوده و به عنوان یک جاذبه گردشگری هزاران گردشگر را به خود جذب می کند. 

شهر قدیمی لیون

شهر قدیمی لیون

شهر قدیمی لیون، بزرگترین شهر از دوران رنسانس است و سومین شهر بزرگ فرانسه، پس از پاریس و مارسی، محسوب می‌شود. لیون اولین شهر در فرانسه است که تحت قوانین محافظت از سایت های فرهنگی قرار گرفته است. این شهر قدیمی متشکل از خیابان های باریک با ساختمان های زیبا است که اکنون اغلب آنها به موزه ها و کافی شاپ ها تبدیل شده اند.

کامارگو

کامارگو

کامارگو یک منطقه طبیعی است که بین دریای مدیترانه و دو بازوی دلتای رودخانه رون قرار گرفته است. تالاب های این منطقه محل زندگی 500 گونه مختلف پرنده از جمله فلامینگو صورتی است. این منطقه همچنین زیستگاه اسب های سفید کوچکی است که آزادانه در این منطقه پرسه می زنند.

 

  

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.