مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری اسپانیا

اسپانیا برای کسانی که علاقه مند به آب تنی در شلوغ ترین سواحل دنیا هستند و یا از تماشای گاو بازی لذت می برند، بسیار شگفت انگیز است. از آثار باستانی که از رومی ها و مورها به جا مانده است، قلعه های قرون وسطا، روستاهای سفید در آندالوسیا و یا شهرهای پر جنب و جوش بارسلونا و مادرید، ترکیبی عالی از جاذبه های فرهنگی در اسپانیا هستند.

 

لینک مرتبط : اقامت اروپا 

قصر الحمرا

قصر الحمرا

قصر الحمرا که از بخش‌های مختلفی از جمله کاخ اصلی، قلعه، مسجد و حمام و باغی زیبا تشکیل شده، بر فراز یک تپه مشرف به شهر گرانادا در جنوب اسپانیا ساخته شده است. این قصر یک شاهکار تمام عیار معماری است که در قرن چهاردهم توسط سلطان نصیری ساخته شد. الحمرا در حال حاضر یکی از جاذبه های مهم گردشگری اسپانیا است و بسیاری از بازدید کنندگان فقط برای دیدن الحمرا به گرانادا می آیند.

مسجد کوردوبا

مسجد کوردوبا

مسجد کوردوبا یک ساختمان شگفت انگیز است که به ستون ها و طاق های در داخل سالن اصلی معروف است. این مکان در ابتدا یک معبد رومی بود که بعدها به کلیسای ویسگوتیک تبدیل شد. پس از تسخیر اسپانیا کلیسای ویسگوتیک به یکی از بزرگترین ساختمانهای امویان (مسجد کوردوبا) تبدیل شد.

کاخ ال‌ اسکوریال

کاخ ال‌ اسکوریال

کاخ ال‌ اسکوریال مرکز سیاسی امپراتوری اسپانیا تحت حاکمیت پادشاه فیلیپ دوم بود. فیلیپ در سال 1559فردی به نام Juan Bautista de Toledo  را به عنوان معمار منصوب کرد و آنها با هم کاخ ال‌ اسکوریال را به عنوان یک بنای تاریخی برای نشان دادن نقش اسپانیا در جهان مسیحیت طراحی کردند. این مکان امروزه به عنوان یک صومعه، کاخ سلطنتی، موزه و مدرسه استفاده می شود.

ساگرادا فامیلیا

ساگرادا فامیلیا

ساگرادا فامیلیا یک کلیسای بزرگ کاتولیک در بارسلونا و یکی از جاذبه های گردشگری توریستی اسپانیا است. معمار این کلیسا آنتونی گائودی یک معمار کاتالانی است که تقریبا 40 سال از عمر خود را صرف ساخت این سازه  کرده است. ساخت این کلیسا در سال 1882 آغاز شده و هنوز هم به اتمام نرسیده است.

ایبیزا

ایبیزا

ایبیزا یکی از جزایر بالئارس در دریای مدیترانه واقع در سواحل اسپانیا است. این جزیره ی زیبا و خوش آب و هوا یکی از محبوب ترین مقصد های گردشگری در سراسر اروپا است. در طول تابستان، به دلیل ازدحام گردشگران برای لذت بردن از باشگاه های شبانه، کافه ها و رستوران های ساحلی جمعیت این جزیره دو برابر می شود.

کوئنکا

 کوئنکا

کوئنکا که بین مادرید و والنسیا واقع شده است یک نمونه شگفت انگیز از یک شهر قرون وسطایی است که در دامنه‌های شیب دار کوه ساخته شده است. «خانه های معلق» ساخته شده در لبه صخره ها،  کوئنکا را به یکی از برجسته ترین شهرها در اسپانیا تبدیل کرده است.

آبراهه و قنات شهر سگوویا

 آبراهه و قنات شهر سگوویا

آبراهه سگویا یکی از آثار باستانی است که توسط رومیان در اسپانیا ساخته شده است. این قنات باستانی آب را 16 کیلومتر (10 مایل) از رودخانه ریورو به سگویا منتقل می کند و از 24,000 بلوک گرانیتی عظیم بدون استفاده از ملات ساخته شده است. این قنات که احتمالا در حدود 50 سال بعد از میلاد مسیح ساخته شده است، هنوز هم در قرن بیستم آب را به شهر منتقل می کند.

لاکونچا

لاکونچا واقع در سن سباستین که توسط صخره های شیب دار و جزایر در مقابل بادهای قوی محافظت می شود، یکی از بهترین شهرهای ساحلی در اروپا است. در اینجا شما می توانید گشت و گذار، پیاده روی در تفرجگاه ها جستجوی رستوران های خوب و لذت بردن از مناظر زیبای ساحلی را تجربه کنید.

فستیوال گاو بازی

فستیوال گاو بازی

 فستیوال گاو بازی که در اسپانیا به فستیوال « Running of the Bulls» معروف است به قرن ۱۴ میلادی باز می گردد که در آن شرکت کنندگان در مقابل 6 گاو که در خیابان‌های شهر رها می‌شدند، اقدام به دویدن می‌کردند. این فستیوال هیجان انگیز و گاهی خنده دار یک سفر هیجان‌انگیز را برای شما فراهم می کند.

پالاسیو رئال

 پالاسیو رئال

پالاسیو رئال (کاخ سلطنتی) مادرید محل اقامت رسمی پادشاه اسپانیا است، اگرچه فقط برای مراسم دولتی استفاده می شود. کاخ سلطنتی بین سالهای 1738 تا 1755 ساخته شد. پادشاه کارلوس سوم  در سال 1764 در آنجا اقامت داشته است.

 

  

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت اسپانیا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.