مناطق زیبا و جاذبه های گردشگری آلمان

هرچند کشور آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپایی کمتر شناخته شده است، اما از زمان ادغام، بیش از پیش به عنوان مقصد گردشگری مورد توجه قرار گرفته است. محبوب ترین مقصد گردشگری آلمان، برلین است که یکی از جذاب ترین پایتخت های اروپا است. بسیاری از شهرهای بزرگ آلمان، به عنوان شهرهای مستقل یا به عنوان پایتخت پادشاهی، به تاریخ درخشان خود افتخار می کنند. با این حال، جاذبه های توریستی در آلمان به هیچ وجه به شهرها محدود نیست و بسیاری از جاذبه ها را می توان در هر بخشی از کشور پیدا کرد.

 

 

مقاله مرتبط: اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

نوشوانستین

نوشوانستین

قلعه افسانه ای نوشوانستین بر روی یک تپه ناهموار در نزدیکی فوزن در جنوب غربی باواریا واقع شده است. این قلعه الهام بخش قلعه های زیبای خواب در پارک های دیزنی لند بوده است. این قلعه توسط پادشاه لودویگ دوم باواریا ساخته شده است. او در سال 1886 و زمانی که ساخت قلعه تقریبا کامل شد، فوت کرد. ساختمان نوشوانستین یکی از محبوب ترین جاذبه های توریستی آلمان است.

دروازه براندنبورگ در برلین

دروازه براندنبورگ

دروازه براندنبورگ تنها دروازه باقی مانده در برلین است که نماد اتحاد مجدد شرق و غرب برلین است. دروازه براندنبورگ که در قرن هجدهم ساخته شده است، درب ورودی بلوار مشهور اونتر دن لیندن است، که مستقیما به کاخ پادشاهان پروس منتهی می شود و درختان لیندن بسیاری دارد. دروازه براندنبورگ یکی از مشهور ترین آثار تاریخی در اروپا محسوب می شود.

هایدلبرگ

هایدلبرگ

هایدلبرگ که در دره رودخانه نکا واقع شده است، یکی از محبوب ترین شهرهای توریستی آلمان محسوب می شود. در طی جنگ جهانی دوم، این شهر تقریبا به طور کامل توسط بمبگذاری های متحدین ویران شد و بسیاری از شهرهای بزرگ آلمان را نابود کرد. هایدلبرگ سبک خیابان های باریک، جذاب و بدون قاعده، خانه های زیبا و قلعه هایدلبرگ معروف خود را حفظ کرده است.

هولستین تور در شهر لوبک

هولستین تور

هولستین تور یکی از دو دروازه باقی مانده در شهر لوبک است. این دروازه که در سال 1464 ساخته شده، در حال حاضر به موزه تبدیل شده است. به خاطر دو برج گرد و فریبنده و ورودی طاق مانند آن، به عنوان نماد لوبک در نظر گرفته شده است. هولستین تور یکی از جاذبه های توریستی برتر در آلمان است.

کلیسای جامع کلن

کلیسای جامع کلن

برای قرن ها کلیسای کلن معروف ترین  و بزرگترین کلیسای جامع گوتیک در شهر کلن آلمان بوده است. ساخت کلیسای کلن در سال 1248 آغاز شد و اتمام آن با وقفه، بیش از 600 سال به طول انجامید. این کلیسا به سنت پیتر و مری اختصاص داده شده و محل اسقف اعظم کاتولیک کلن است. کلیسای زیبا و خیره کننده جامع کلن از مهمترین مقاصد گردشگری کشور آلمان است.

لیندوا

لیندوا

شهر تاریخی لیندوا در نزدیکی مرزهای اتریش، آلمان و سوئیس در بخش شرقی دریاچه کنستانس  قرار دارد. این شهر با پل و راه آهن به سرزمین اصلی متصل شده و حدود 3000 سکنه دارد. لیندوا با ساختمان های قرون وسطا و نیمه چوبی، یکی از جاذبه های گردشگری محبوب در آلمان است.

راین رمانتیک

راین رمانتیک

راین رمانتیک از معروف ترین بخش رود راین است که بین کوبلنز و بیینگن قرار دارد. رودخانه راین در این قسمت از مسیر تپه های تاکستانی و از کنار قلعه ها و خرابه های بی شماری می گذرد. رودخانه راین از زمان های قدیم مسیر تجاری مهمی در اروپای مرکزی بوده و یک سری از شهرهای کوچک در ساحل این رودخانه شکل گرفته اند. امروزه بسیاری از این شهرهای قدیمی حس تاریخی بودن را در خود حفظ کرده اند.

جنگل سیاه

جنگل سیاه

جنگل سیاه در شمال غربی کشور قرار دارد. نام این جنگل از سایه ی انبوه درختان با شاخ و برگ های در هم تنیده می آید و این جنگل مکانی مناسب برای کسانی است که عاشق مناظر زیبا و تفریح در فضای باز هستند. پیاده روی، شنا کردن در دریاچه سرخ و دوچرخه سواری در کوهستان از سرگرمی های معروف هستند، اما جنگل سیاه نیز جایگزینی برای تفریحات شهری است. در این جنگل چندین شهر و شهرستان کوچک وجود دارد. بادن-بادن یک مجتمع آبگرم معدنی معروف در جهان است که برای آرامش و درمان بسیار مناسب است. فرایبورگ نیز یک شهر دانشگاهی شلوغ با غذاهای شگفت انگیز و شب زنده داری در این جنگل قرار دارد.

روتنبرگ

روتنبرگ

روتنبرگ یک روستا در کتابهای داستان است که به واقعیت پیوسته است. این شهر که میراث قرون وسطی است بافت خود را به خوبی حفظ کرده است. قدمت بسیاری از کلیساها و اقامتگاه ها به قرن 15 و 16 بر می گردد. یکی از نقاط برجسته شهر میدان بازار است، که در کنار برج تالار شهر، قرار گرفته است. روتنبرگ یکی از جاذبه های گردشگری کشور آلمان است.

قلعه شورین

قلعه شورین

قلعه شورین در شهر شورین یکی از جاذبه های مهم در ایالت مکلنبورگ-فورپومرن است. این قلعه در جزیره ای در وسط دریای شورین واقع شده است که به جذبه غیر معمول آن افزوده است. قلعه شورین در قرن چهاردهم ساخته شده است و در حال حاضر محل استقرار دولت است و برای بازدید عموم آزاد است. گفته می شود که قلعه توسط روح موجودی به نام Petermännchen تسخیر شده است، و این افسانه هر ساله تعداد زیادی بازدید کننده کنجکاو را به این قلعه جذب می کند.

 

  

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.