قدرت پاسپورت ترکیه

قدرت پاسپورت ترکیه

آیا از قدرت پاسپورت ترکیه اطلاع دارید؟

با این پاسپورت به کدام کشورها می توان بدون ویزا سفر کرد؟

مزایای اخذ شهروندی ترکیه چیست؟

 

در این مقاله قدرت پاسپورت کشور ترکیه، کشورهایی که می توان با این پاسپورت بدون ویزا به آنجا سفر کرد، و مزایا و مراحل اخذ شهروندی ترکیه از روش سرمایه گذاری و خرید ملک در ترکیه را بررسی خواهیم کرد.

ارزش پاسپورت ترکیه

در سال 2018 پاسپورت ترکیه رتبه 39 را به خود اختصاص داد. دارندگان این پاسپورت حق سفر بدون ویزا به 72 کشور، با ویزای فرودگاهی به 42 کشور و با ویزای الکترونیک به 7 کشور در سراسر جهان سفر کنند.

کشورهائی که می توان با پاسپورت ترکیه به آن ها سفر کرد

با اخذ پاسپورت ترکیه بدون نیاز به ویزا می توان به 72 کشور سفر کرد که مهمترین آنها شامل موارد زیر است:

ژاپن، کره جنوبی، مالزی، سنگاپور، قطر، تونس، اردن، عراق، مراکش، هنگ کنگ، اندونزی، برزیل، آرژانتین، بلاروس، بوسنی و هرزگوین، برونئی، شیلی، کلمبیا، اکوادور، السالوادور، جورجیا، پاراگوئه، صربستان، آفریقای جنوبی، تایلند، قبرس شمالی، اوکراین و اروگوئه.

علاوه بر این کشورها با پاسپورت ترکیه می توان با دریافت ویزای فرودگاهی که در هنگام ورود به کشور مقصد صادر می شود، به بیش از 42 کشور سفر کرد که مهمترین آنها شامل کویت، بحرین، لبنان و بیشتر کشورهای آفریقایی است.

این پاسپورت دارای قدرت سفر با ویزای الکترونیک به بیش از 7 کشور از جمله استرالیا و عمان است.

شهروندان ترکیه به راحتی می توانند ویزای سایر کشورها را نیز بدست آورند.

 

انتظار می رود در صورت پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا، در چارچوب مذاکرات و توافق های بین المللی بین ترکیه و اتحادیه اروپا، تسهیلات لازم برای اخذ ویزای شنگن به شهروندان ترکیه اعطا گردد و دسترسی به بسیاری از کشورهای اروپایی آسان تر شود. این مذاکرات در آینده می تواند منجر به حق ورود به کشورهای اروپایی بدون نیاز به دریافت ویزا شود.

مزایای اخذ شهروندی ترکیه

مزایای اخذ شهروندی ترکیه

ترکیه کشوری مدرن با رشد بی سابقه در پروژه های زیرساختی، جذب سرمایه گذارهای خارجی در حمایت از بخش املاک و بخش های صنعتی، تجاری، کشاورزی و صادرات محصولات است. موقعیت بین المللی ترکیه در سطح منطقه ای و بین المللی در این رشد تاثیرگذار بوده است.

یکی از اهداف ترکیه ایجاد تحول در فن آوری و تکنولوژی در بخش های مختلف دولتی و خصوصی این کشور است. نهادهای دولتی و بخش های خصوصی سیاست های انعطاف پذیری اتخاذ کرده اند که منجر به ارائه خدمات دولتی و تجاری آسان به همه اقشار جامعه شده است.

هدف از برنامه های استراتژیک دولت ترکیه تقویت اقتصاد و تأمین منابع جدید درآمد است که ثبات و توسعه پایدار اقتصادی را در دراز مدت تضمین می کند. این سیاست در برنامه جدید دولت ترکیه منعکس شده است.

ادامه کار روی پروژه های بزرگ که برخی از آن ها در حال اتمام هستند، مانند فرودگاه سوم استانبول، کانال استانبول و شبکه های جدید مترو، به وضوح نشان دهنده اقتصاد رو به رشد این کشور است.

موقعیت ترکیه در قلب جهان بین آسیا و اروپا این کشور را به پلی برای ارتباط بین تمدن ها و فرهنگ های متنوع تبدیل کرده است. ترکیه یک مسیر تجاری بسیار مهم بین شرق و غرب از راه های زمینی، دریایی و هوایی است.

شهر استانبول با آداب و رسوم و سنت ها، مساجد و خیابان های شرقی خود هم ردیف شهرهای بزرگ تجاری و صنعتی اروپایی قرار گرفته است.

طبیعت و آب و هوای استانبول غیرقابل وصف است. سایر شهرهای ترکیه نیز از نظر زیبایی طبیعی، فضای سبز، سواحل، مراتع و هوای معتدل در بیشتر ماههای سال منحصر به فرد هستند.

مردم ترکیه بسیار خون گرم هستند و از گردشگران به خوبی استقبال می کنند. آنها با مردم مختلف جهان، اعراب، ایرانی ها، کردها و اروپایی ها پیوندهای تاریخی دارند و در دوره های زمانی مختلف همبستگی و اتحاد خود را با سایر ملتها حفظ کرده اند.

ترکیه ملتی است که در عرصه کار و تولید در سطح بین المللی نقش پررنگی دارد و برند ها و محصولات ترکیه در سراسر جهان از آلمان تا مراکش مورد استقبال قرار گرفته است.

در آینده نزدیک، ترکیه مرکز ارتباط بین آسیا، خاور دور و نزدیک خواهد بود و تمدنهای باستانی خود را با اروپا و جهان مدرن غربی پیوند خواهد داد. شهروندان ترکیه در تمام کشورهای جهان قابل احترام هستند و توانسته اند درهای کشور را برای صادرات محصولات خود به سراسر دنیا باز کنند. همه این ویژگی ها باعث می شود که ترک ها بتوانند در ترکیه با آرامش زندگی کنند و به آسانی بتوانند از اکثر نقاط جهان بازدید کنند.

 

اصلاحات اخیر قانون اعطای تابعیت ترکیه، درهای قانونی برای دست یابی به پاسپورت با ارزش این کشور را گشوده و شرایط سرمایه گذاری در ترکیه را برای اخذ شهروندی آسان کرده است.

چگونه می توان شهروندی ترکیه را بدست آورد؟

براساس اصلاحات برنامه اعطای تابعیت ترکیه به سرمایه گذاران در سال 2018، امکان دریافت تابعیت ترکیه در ازای خرید ملک به ارزش 250,000 دلار آمریکا و عدم فروش آن به مدت 3 سال فراهم شده است.

مشاورین شرکت کنکاش متقاضیان را در کلیه مراحل از جمله انتخاب ملک مناسب، بررسی مدارک ملک، مراحل انتقال سند ملک به نام سرمایه گذار و درخواست و اخذ تابعیت ترکیه یاری می کنند.

 

 صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.