فروش املاک مسکونی به خریداران خارجی در ترکیه در نیمه اول سال 2019

فروش املاک مسکونی به خریداران خارجی در ترکیه

ترکیه عضو گروه 20 و سازمان همکاری و توسعه اقتصادی است. این کشور دارای اقتصادی پویا و پلی طبیعی میان غرب و شرق است.

پایتخت ترکیه آنکارا است و جمعیت آن 80.8 میلیون نفر است. استانبول، آنکارا، ازمیر، بورسا و آنتالیا جز شهرهای مهم این کشور هستند.

 

پایتخت مالی ترکیه استانبول است و بیش از نیمی از تجارت های جهان در فاصله 4 ساعتی ترکیه صورت می گیرد.

اقتصاد کلان ترکیه

ترکیه  در طی 15 سال گذشته عملکرد قابل توجهی در 3 برابر کردن اقتصاد کل خود از 236 میلیارد دلار در سال 2002 به 784 میلیارد دلار در سال 2018 داشته است.

عملکرد ترکیه در توسعه اقتصادی موجب افزایش درآمد سالانه از 3,581 دلار در سال 2002 به 9,632 دلار در سال 2018 شد.

پیش بینی می شود که ترکیه با نرخ رشد متوسط سالانه 4.5 درصد یکی از سریع ترین رشد های اقتصادی را در بین کشورهای عضو سازمان توسعه و همکاری اقتصادی در طول سال های 2019-2029 داشته باشد.

 

طبق آمار مربوط به تولید ناخالص داخلی در سال 2018، ترکیه سیزدهمین اقتصاد بزرگ در جهان و هفتمین اقتصاد بزرگ در مقایسه با کشورهای اتحادیه اروپا است.

بخش املاک در ترکیه

ترکیه یکی از بهترین بازارهای املاک در اروپا را دارد. موقعیت استراتژیک ترکیه بین اروپا، خاورمیانه و آسیای میانه، فرصت های تجاری بسیار خوبی را در اختیار سرمایه گذاران قرار می دهد.

تنوع آب و هوایی در ترکیه بسیار زیاد است، زیرا  موقعیت جغرافیائی ترکیه به گونه ای است که در شرق منطقه مدیترانه واقع شده است و از 3 طرف به دریا راه دارد.

 با "لغو قانون عملکرد متقابل" که در سال 2012 به اجرا درآمد، خارجی ها می توانند هر نوع ملک (خانه ، ملک تجاری و زمین) را  در محدوده های قانونی ترکیه خریداری کنند.

ترکیه با موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد خود، همراه با تاریخ غنی و متنوع، مهد تمدن های مختلف و مکانی بی نظیر برای خرید ملک و زندگی است.

برای خرید ملک در ترکیه، از آپارتمان های واقع در مراکز شهری گرفته تا ویلاهای حومه شهر، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد.

بر خلاف کاهش تقاضای خریداران داخلی املاک در ترکیه، به ویژه املاک مسکونی، تقاضای سرمایه گذاران از خاورمیانه ، کشورهای مشترک المنافع  و برخی از کشورهای اروپایی رو به افزایش است.

این افزایش تقاضا تا حدی می تواند به کاهش ارزش لیر ترکیه و سهولت برآورده ساختن الزامات سرمایه گذاری برای اخذ تابعیت و پاسپورت ترکیه مرتبط باشد.

ترکیه در بین برترین مکان های گردشگری در جهان قرار دارد. هواپیمایی ملی ترکیه، به 307 فرودگاه در 122 کشور جهان پرواز دارد. همین مسئله موجب می شود که بسیاری از سرمایه گذاران به فکر خرید یک خانه در ترکیه برای سپری کردن تعطیلات در آن جا باشند.

 

موقعیت استراتژیک ترکیه و توافقنامه های تجاری این کشور، در دسترس بودن نیروی کار  جوان و تحصیل کرده  و افزایش چشمگیر در سهولت در تجارت در چند سال گذشته، این کشور را به یک مکان جذاب برای شرکت های بین المللی، که استانبول را محل استقرار خود در منطقه قرار داده اند، تبدیل کرده است. به همین سبب سازندگان املاک به ساخت و عرضه فضاهای تجاری و اداری روی آورده اند. هم اکنون چندین فضای اداری درجه یک در استانبول وجود دارد و انتظار می رود تا سال 2020 به این تعداد افزوده شود.

تفرجگاه ساحلی در ترکیه

ترکیه تعداد زیادی اسکله تفریحی مدرن و مجهز در امتداد سواحل مدیترانه، اژه، مارمارا و دریای سیاه دارد. این کشور 7,200 کیلومتر خط ساحلی دارد و با 454 ساحل استاندارد، از بین 45 کشور جهان در رده سوم قرار دارد. ترکیه دارای 22 اسکله تفریحی با استاندارد بالا است.

ترکیه مقصدی جذاب برای گردشگری پزشکی

فناوری پیشرفته پزشکی، متخصصان ماهر، فراوانی تجهیزات درمانی درجه یک، مراکز درمانی در دسترس و درمان مقرون به صرفه در ترکیه در مقایسه با بسیاری از کشورهای اروپای شمالی و غربی، ترکیه را به یک انتخاب عالی برای گردشگری پزشکی تبدیل کرده است.

متخصصان صنعت گردشگری پزشکی ترکیه قصد دارند که درآمد حاصل از این صنعت را از 9 هزار میلیارد دلار در سال  2017-2018 به 20 میلیارد دلار در سال های آینده افزایش دهند.

افزایش سرمایه گذاری در بازار املاک مسکونی ترکیه توسط خریداران خارجی

طبق آماری که توسط موسسه آمار ترکیه منتشر شده است، تعداد کل خانه های خریداری شده توسط سرمایه گذاران خارجی در نیمه اول سال 2019 برابر با 20,169 مورد بوده است.

رتبه بندی استان ها بر اساس تعداد خانه های فروخته شده به سرمایه گذاران خارجی در نیمه اول سال 2019

استانبول  8,903

آنتالیا  4,093

آنکارا  1,111

بورسا  1,000 

یالوا  811

ساکاریا  592

ترابزون  425

مرسین  410

موغله  391

آیدین  355

 

سایر استانها  1,861

املاک فروخته شده به سرمایه گذاران خارجی در 6 ماه اول سال 2019

طبق آمار منتشر شده توسط موسسه آمار ترکیه، تعداد کل خانه های فروخته شده به سرمایه گذاران خارجی در نیمه اول سال 2019 برابر با 20,169 مورد بوده است که نسبت به همین دوره در سال 2018، 68.8 درصد افزایش داشته است.

برترین خریداران ملک در ترکیه در 6 ماه اول سال 2019

برترین خریداران ملک در ترکیه در 6 ماه اول سال 2019

سرمایه گذاران با خرید ملک به ارزش 250,000 دلار آمریکا از طریق برنامه سرمایه گذاری ترکیه می توانند شهروندی ترکیه را کسب کنند.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.