طبق توافق جدید بین پرتغال و کانادا، شهروندان پرتغالی حق کار در کانادا دارند

اقامت پرتغال

اخیرا دولت کانادا و دولت پرتغال توافقنامه ای را امضا کرده اند که بر طبق آن دریافت مجوز کار برای شهروندان این 2 کشور به مدت 2 سال آسان تر می شود.

معمولا روند شروع کار در کانادا طولانی و پیچیده است. در ابتدا متقاضی باید کارفرما و شغل مورد نظر خود را در کانادا پیدا کند.

سپس کارفرما باید آن موقعیت شغلی را آگهی کند. در صورتی که شهروندان کانادا یا دارندگان کارت اقامت دائم کانادا برای آن شغل اعلام آمادگی نکنند، کافرما حق دارد افراد خارجی را استخدام کند.

هنگامی که تاییدیه از کارفرما به متقاضی اعطا می شود، متقاضی باید درخواست مجوز کار را به اداره مهاجرت، پناهندگی وشهروندی کانادا ارسال کند. این پروسه بسته به کشور مبدا متقاضی تا چند ماه طول می‌ کشد.

 

برنامه تجربه بین المللی کانادا (International Experience Canada) برنامه ای است که به جوانان بین 18 تا 35 سال اجازه می دهد تا راحت تر از حالت عادی مجوز کار در کانادا را دریافت کنند.

سه گزینه تحت برنامه تجربه بین المللی کانادا وجود دارد

1. کار و تعطیلات

روش اول یعنی کار و تعطیلات برای افرادی مناسب است که می خواهند برای چندین کارفرما کار کنند. برای این گزینه نیازی به پیشنهاد شغلی نیست. متقاضیان موفق، مجوز کار آزاد دریافت می کنند.

2.  متخصصین جوان

روش دوم یعنی متخصصین جوان در صورتی گزینه خوب محسوب می شود که متقاضی یک پشنهاد شغلی داشته باشد.متقاضیان موفق، مجوز کار مخصوص کارفرما دریافت می کنند.

3. همکاری بین المللی

روش سوم یعنی برنامه همکاری بین المللی مناسب دانشجویان بین المللی است که به عنوان بخشی از دوره تحصیلی خود در دوره های کاراموزی شرکت می کنند.

برای انکه فردی بتواند در این برنامه ها شرکت کند، دولت متقاضی باید این توافقنامه را با دولت کانادا امضا کرده باشد. در حال حاضر 33 کشور این توافقنامه را با کانادا امضا کرده اند که پرتغال جز این کشورها است.

تمامی کشورها مجوز هر 3 گروه را ندارند. با این حال، شهروندان پرتغالی به تمام گزینه ها دسترسی دارند.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت پرتغال با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.

 

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا