سرمایه گذاری موفق در یونان

اقامت یونان

سرمایه گذاری در یونان به معنای سرمایه گذاری برای آینده است. خرید ملک در  یونان مساوی با ایجاد پناهگاهی امن در کشوری با امنیت سیاسی و اجتماعی و استاندارد های بالای زندگی است.

در این مقاله، لیستی از مزایای سرمایه گذاری و اخذ اقامت یونان را جمع آوری کرده ایم:

 -سفر بدون ویزا به همه کشور های شنگن: دارنده کارت اقامت این کشور نیازی به صرف زمان برای اخذ ویزای شنگن ندارد.

-امکان اقامت و زندگی در یونان: شخص با داشتن اقامت کشور یونان از مزایای زندگی اروپایی از جمله سیستم حقوقی پیشرفته، سطح بالای پزشکی و امکانات پیشرفته تحصیلی بهره می برد.

-اقامت برای همه اعضای خانواده: متقاضی اخذ اقامت کشور یونان از طریق خرید ملک می تواند همسر و فرزندان زیر 23 سال، پدر و مادر، پدر بزرگ و مادر بزرگ، و نوه ها را در پرونده بگنجاند.

-پروسه سرمایه گذاری و اخذ اقامت تنها 3 ماه طول می کشد: این برنامه در مقایسه با برنامه های دیگر، پروسه ای بسیار سریع دارد. همچنین در این پروسه نیازی به سفر به یونان وجود ندارد. متقاضی تنها باید یک بار به یونان سفر کند تا انگشت نگاری را انجام دهد و کارت اقامت را دریافت کند.

-عدم شرط حضور در یونان: برای اخذ اقامت، نیازی به حضور و زندگی در یونان وجود ندارد اما اگر متقاضی بخواهد شهروندی یونان را بدست آورد، باید حداقل 183 روز در هر سال در یونان زندگی کند.

فرصت اخذ گلدن ویزای یونان برای بار اول در سال 2014 به وجود آمد. تنها 20 ویزای طلایی یونان در اولین سال آغاز به کار این برنامه اعطا شد اما در 3 سال بعد، 1,700 متقاضی تایید شدند. بیش از 1.2 میلیارد یورو سرمایه خارجی از طریق این برنامه وارد اقتصاد یونان شده است. 

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

 

موقعیت فعلی بازار املاک یونان

اگرچه شاخص قیمت املاک یونان از 100 در سال 2009 به 59.6 در سال 2017 کاهش یافت، کارشناسان بر این باورند که این شرایط موقت است. پیشبینی آینده یونان به چه صورت است؟

 اقتصاد یونان رو به ثبات است: توسعه صنعت گردشگری در یونان موجب افزایش کرایه املاک یونان و تاثیر مثبت بر موقعیت کلی بازار ملک در یونان شده است.

بازار خرید ملک در آتن بسیار داغ است و این فرصت را دارد که داغ ترین و جذاب ترین بازار خرید ملک در اتحادیه اروپا شود. 

به گزارش بانک یونان، قیمت املاک یونان از 2008 تا 2017، 42 درصد کاهش یافت و مالیات خرید ملک در یونان از 10 درصد به 3 درصد رسید. طبق پیشبینی کارشناسان، قیمت املاک یونان هر سال 0.6 درصد افزایش می یابد. این مسئله به این معنا است که قیمت املاک تا سال 2050 به اندازه قیمت در سال 2008 می شود.

کجا سرمایه گذاری کنیم؟

قیمت املاک در یونان بسیار متغیر است. با تنها 70,000 یورو می شود آپارتمانی را در پایتخت یونان خریداری کرد اما قیمت گزینه های مدرن تر، کمتر از 200,000 یورو نیست. قیمت یک ویلای لوکس در جزیره کرت 3 تا 4 میلیون یورو می شود.

برای اخذ گلدن ویزای یونان به چه مقدار سرمایه گذاری نیاز است؟

با خرید ملک به ارزش حداقل 250,000 یورو، می توان اقامت کشور یونان را بدست آورد. این رقم از حداقل مبلغ لازم برای اخذ اقامت از کشور های پرتغال و اسپانیا کمتر است.

به دلیل بحران اقتصادی 2012-2013 و کاهش ناگهانی قیمت املاک یونان، تقاضا برای املاک یونان بسیار زیاد است.

یکی از مزایای سرمایه گذاری در یونان، شرایط خرید ملک در این کشور است. متقاضی می تواند هر نوع ملکی از جمله املاک تجاری، شخصی و ... را خریداری کند. متقاضی همچنین می تواند ملک را اجاره دهد. 

هزینه های دیگر برای اخذ اقامت یونان با خرید ملک

500 یورو برای صدور کارت شناسایی

300 یورو برای بیمه سلامتی

 هزینه قرارداد خرید و فروش ملک که تقریبا 10 درصد  قیمت ملک است. بنابراین، کمترین هزینه برای اخذ اقامت از کشور یونان از 300,000 یورو بیشتر نمی شود.

 

 لینک مرتبط : اقامت اروپا در سال 2019

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه  اخذ اقامت یونان با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.