سرمایه گذاری در اروپا راهی مطمئن و سریع برای اخذ اقامت از یک کشور اروپایی

سرمایه گذاری در اروپا

اکثر کشور های اروپایی دارای برنامه ویزای طلایی یا برنامه سرمایه گذاری هستند. متقاضیان می توانند از طریق سرمایه گذاری در اروپا، به آسانی و بدون معطلی، اقامت اروپا  را بدست آورند. ویزای طلایی دارای مزایای دیگری نیز هست. در این مقاله به این مزایا می پردازیم

بازگشت سرمایه

یکی از دلایل آشکار و مهم اقدام به اقامت از یک کشور اروپایی، بازگشت سرمایه است. بسیاری از برنامه های ویزای طلایی، خرید ملک را به عنوان مسیری برای به دست آوردن اقامت یا شهروندی آن کشور ارائه می دهند. افق های سرمایه گذاری کوتاه مدت، بلند مدت و متوسط در خرید ملک، اغلب منجر به سود قابل توجهی می شود.

مکان های برجسته مانند لیسبون که در برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک بسیار معروف است، اغلب بدون هیچ زحمتی مالکیت را در اختیار سرمایه گذار قرار می دهند

بیمه در برابر حوادث غیر قابل پیشبینی

ویزای طلایی محل اقامت دوم را در مواقع لزوم فراهم می کند. بنابراین سرمایه گذار و خانواده او هر زمان که بخواهند می توانند به راحتی به آن کشور سفر کنند و مجبور به بازگشت نخواهند بود. با سرمایه گذاری و حفظ آن برای حداقل زمان تعیین شده، ویزای اقامت می تواند تمدید شود و یا حتی می تواند به اخذ اقامت دائم و شهروندی منجر شود.

مکانی امن برای سرمایه گذاری

اروپا مکانی امن برای سرمایه گذاری با قوانین مالکیت شفاف، نرخ تورم پایین و ثابت و همچنین قوانین پایدار و ثابت است.

خانه و زندگی

اکثر سرمایه گذاران اخذ ویزای طلایی، قصد زندگی تمام وقت در آن کشور را ندارند. با این حال گزینه های موجود پس از اخذ اقامت، زندگی به طور دائم برای تمام اعضای خانواده، یا تعدادی از افراد خانواده (مثلا برای تحصیلات) و یا زندگی در بخشی از سال در آن کشور است.

میراثی برای اعضای خانواده

هنگامی که سرمایه گذاری صورت گرفت و ویزا یا کارت های اقامت اعطا شد، تردد خانواده به آن کشور افزایش می یابد. فرزندان نیز در پرونده گنجانده می شوند و در نهایت به احتمال زیاد برای تحصیل، کار و زندگی به اروپا خواهند رفت و در نهایت نسل بعدی شروع به ایجاد ریشه های ثابت در آن کشور می کنند.

تحصیلات برای فرزندان

هنگامی که اقامت دائم  از یک کشور اروپایی صادر شود، فرزندان می توانند تحت نظام آموزش و پرورش دولتی یا خصوصی تحصیل کنند. در کشورهایی مانند اسپانیا و پرتغال، هزینه تحصیل و تحصیلات دانشگاهی اغلب ارزانتر است.

سهولت سفر

ویزای طلایی اروپا  به معنای آزادی سفر در سراسر منطقه شنگن است. پاسپورت کشور های اروپایی مانند قبرس امکان زندگی، کار و سفر در هر نقطه از اروپا از جمله کشورهای خارج از منطقه شنگن مانند سوئیس، انگلستان و ایرلند را ممکن می سازد.

اوقات فراغت

بسیاری از کشورها مانند پرتغال، اسپانیا، قبرس و یونان که برنامه های ویزای طلایی را در اروپا ارائه می دهند، در اطراف مدیترانه قرار دارند که مکانی مناسب به عنوان اقامتگاه های تابستانی است. شهرهائی مانند مادرید، بارسلونا و لیسبون برای خرید و فعالیت های فرهنگی ایده آل هستند

پاسپورت

با اخذ تابعیت یک کشور، پاسپورت آن کشور را می توانید دریافت کنید. برنامه های ارائه شهروندی در اروپا، مانند قبرس، معمولا به دلیل ارزش بالا، به سرمایه گذاری قابل توجهی نیاز دارند. با این حال اگر متقاضی برای مثال برای گلدن ویزای پرتغال اقدام کند، می تواند پس از 5 سال پاسپورت این کشور را بدست آورد.

مالیات

بسیاری از کشورها که برنامه های اقامت و شهروندی را ارائه می دهند، نرخ های مالیات شخصی و شرکتی را پایین می آورند. مالیات یک مقوله پیچیده است که بسته به شرایط فردی متقاضی و کشور مبدا  نیاز به مشاوره تخصصی دارد. با این وجود فرصت های بسیاری برای کاهش مالیات از طریق اخذ اقامت از کشور های اروپایی وجود دارد.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.