سرمایه گذاری برای اخذ اقامت یا پاسپورت، سفر بدون ویزا در حوزه شنگن را آسان می کند

سرمایه گذاری برای اخذ پاسپورت، سفر بدون ویزا در حوزه شنگن را آسان می کند

طبق آخرین آمار منتشر شده توسط کمیسیون اروپا، در سال 2017 مجموعا 16.1 میلیون درخواست صدور ویزای شنگن ارسال و از این تعداد تنها 14.6 میلیون ویزا تایید شد. در حال حاضر تعداد درخواست های ارسالی از سراسر جهان تقریبا 1 میلیون افزایش یافته است.

روسیه با  3.8 میلیون و چین با 2.5 میلیون بیشترین درخواست صدور ویزای شنگن را داشته اند. از این تعداد تنها 3 درصد از درخواست ها رد شده است.

با این حال، تعدادی از کشورها آمار بالائی در رد شدن ویزا دارند. نیجریه با 52 درصد و الجزیره با 35 درصد ویزای رد شده در صدر این کشورها قرار دارند. سایر کشورها با درصد مشابه شامل پاکستان، سنگال، غنا، سوریه و عراق هستند.

دلایل رسمی  رد درخواست ها ارائه نشده است اما بررسی آمار نشان می دهد که کشورهایی که در مناطق در حال جنگ و فقیر هستند، با توجه به دلایل امنیتی، آمار رد شدن بیشتری را تجربه کرده اند. به همین دلیل است که بسیاری از شهروندان این مناطق به دنبال یک راه حل دائمی هستند تا بتوانند آزادانه سفر کنند.

بیشتر متقاضیان اقامت و پاسپورت از چه کشورهایی هستند؟

تعداد زیادی از متقاضیان اخذ پاسپورت دوم  از کشورهای نیجریه، پاکستان و عراق هستند که همیشه درصد بالائی از رد شدن ویزا را تجربه کرده اند.

همچنین تعداد زیادی از درخواست های سرمایه گذاری جهت اخذ اقامت اروپا متعلق به سرمایه گذاران کشورهایی مانند سنگاپور و ایالات متحده آمریکا است که آمار رد شدن ویزای شنگن در آنجا بسیار پائین است. برای بسیاری از این متقاضیان مشکل اصلی، دریافت ویزای مسافرتی نبوده است، بلکه روال وقت گیر و همیشگی درخواست مجدد ویزا، عامل اصلی جستجو برای یافتن یک راه حل بلند مدت بوده است.

دلایل زیادی وجود دارد که مردم برای اخذ اقامت و شهروندی دوم سرمایه گذاری می کنند. به نظر می رسد که یکی از این دلایل صرفه جویی در زمان درخواست ویزا و تمدید آن است.

برای کسانی که به طور مرتب مسافرت می کنند، تمدید ویزا هر چند ماه یک بار ممکن است وقت گیر، خسته کننده و پر هزینه باشد. 

 افراد سرمایه دار به دنبال راه حل های دائمی هستند که بتوانند در یک کشور امن سرمایه گذاری کنند و از سفر بدون ویزا و مزایای دیگر بهره مند شوند. 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا و یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.