روند صعودی افزایش قیمت املاک پرتغال

میانگین قیمت هر متر مربع برای خرید ملک در پرتغال در 3 ماه سوم سال گذشته 984 یورو بود که نسبت به 2 سال قبل 7.9 درصد افزایش داشت. از دلایل این افزایش قیمت، برنامه اخذ اقامت پرتغال از طریق خرید ملک است که به معنای سرمایه گذاری در پرتغال به ارزش حداقل 350,000 یورو و اخذ ویزای طلایی پرتغال می باشد.

به طور کلی روند افزایش قیمت املاک در پرتغال ادامه دارد. در 3 ماه سوم سال 2018 قیمت متوسط هر مترمربع برای خانه های فروخته شده در پرتغال 984 یورو بود که به افزایش 7.9 درصدی در مقایسه با سال گذشته رسید. در لیسبون قیمت هر متر مربع به 2,877 یورو رسید که 3 برابر میانگین در کل پرتغال است.

این اطلاعات توسط اداره آمار ملی پرتغال منتشر شد و نشان می دهد که 42 منطقه در پرتغال دارای قیمتی بالاتر از میانگین کل پرتغال هستند که اکثر آنها در الگاروه (1,659 یورو در هر متر مربع) و منطقه شهری لیسبون (1,666 یورو در هر متر مربع) قرار دارند. این روند رو به رشد بوده است، زیرا در 3 ماه دوم سال 2018 تنها 38 منطقه قیمت بالاتر از میانگین داشته اند.

در کل پرتغال، میانگین قیمت هر متر مربع به 984 یورو افزایش یافت که نشان دهنده افزایش 1.5 درصدی در مقایسه با سه ماه قبلی و افزایش  7.9 درصدی در هر سال است. با این حال سرعت رشد قیمت املاک پرتغال در حال کاهش است.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

 برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اقامت پرتغال با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.