روش های مهاجرت به ایتالیا

مهاجرت به ایتالیا

 از آنجایی که شرکت کنکاش برای اخذ اقامت اروپا فقط از روش های سرمایه گذاری اقدام می کند، اخذ اقامت این کشور جز برنامه های اقامتی این شرکت نیست. 

 

 

ایتالیا کشوری است که در جنوب قاره اروپا قرار گرفته و پایتخت آن شهر تاریخی رم است. این کشور از شبه‌جزیره ایتالیا و دو جزیرهٔ سیسیل و ساردِنی در دریای مدیترانه تشکیل شده‌است.

واحد پول این کشور یورو و زبان رسمی آن ایتالیایی است. جمعیت ایتالیا 60 میلیون و 600 هزار نفر است و 4.93 درصد مردم آن مسیحی هستند.

ایتالیا دارای اقتصادی پیشرفته در نظام سرمایه‌داری است. از جمله مهم ‌ترین صنایع این کشور می‌توان به صنایع فلزکاری، ماشین‌آلات، شیمیایی، وسائل نقلیه، مواد غذایی، البسه، هواپیماسازی، کشتی‌سازی، پتروشیمی، الکتریکی، اتمی و جنگ‌افزار و انرژی پاک اشاره نمود.

بر اساس محاسبه یونسکو، بیش از نیمی از میراث فرهنگی جهان در کشور ایتالیا واقع شده‌است، کشوری کوچک که مساحتش فقط 0.25 درصد از کل خشکی‌های جهان است. هر ساله به‌ طور میانگین حدود 60 میلیون گردشگر خارجی از ایتالیا بازدید می‌کنند و از این نظر پنجمین کشور پربازدید در جهان است.

روش های گوناگونی برای مهاجرت به ایتالیا وجود دارد: مهاجرت از طریق کار، مهاجرت تحصیلی، ثبت شرکت و تمکن مالی.

 

 

مقاله مرتبط: اقامت پرتغال از طریق خرید ملک

مهاجرت به ایتالیا از طریق کار

یکی از راه های مهاجرت به ایتالیا اخذ ویزای کار ایتالیا می باشد. برای درخواست این ویزا باید شخصی به عنوان کارفرما برای شما دعوت نامه کاری قانونی ارسال کند و شما را استخدام کند. این اقدام تحت شرایط خاصی امکان پذیر است.

 

کارفرما برای تامین نیروی کار مورد نیاز خود در ابتدا باید برای مدت 3 ماه در کشور خود (در روزنامه و اینترنت) آگهی دهد. در صورت نیافتن متقاضی کار، کارفرما باید برای مدت 3 ماه دیگر در کل اتحادیه اروپا آگهی می دهد. در صورتی که متقاضی پیدا نشود، کارفرما می تواند نیروی کار مورد نیاز خود را از خارج از اتحادیه اروپا استخدام کند.

مهاجرت به ایتالیا از طریق تحصیل

مهاجرت تحصیلی، یکی از روش های آسان برای مهاجرت به ایتالیا از میان سایر روشها است. بعد از اتمام دوره تحصیلات در کشور ایتالیا می توان ویزای تحصیلی را به مدت 6 ماه تمدید کرد و یا آن را به انواع دیگر ویزاهای اقامتی ازجمله ویزای کار تبدیل کرد. برای آنکه متقاضی بتواند اقامت موقت خود را به اقامت دائم تبدیل کند، باید حداقل 5 سال در این کشور زندگی کرده باشد که 2 سال آن باید با کار و پرداخت مالیات همراه باشد.

مهاجرت به ایتالیا از طریق ثبت شرکت

با ثبت شرکت در ایتالیا میتوان اقامت موقت این کشور را اخذ نمود و امکان کار، تحصیل و سرمایه گذاری در کل اتحادیه اروپا را فراهم کرد. پس از گذشت 3 سال از اقامت موقت و پرداخت مالیات می توان اقامت موقت را به اقامت دائم تبدیل کرد. از مزایای اخذ اقامت از طریق ثبت شرکت در ایتالیا میتوان به استفاده از خدمات درمانی، تحصیل در سرتاسر اروپا، افتتاح حساب بانکی، امکان خرید ملک و غیره اشاره کرد. 

اقامت ایتالیا از طریق تمکن مالی

اخذ اقامت ایتالیا با توجه به شرایط نسبتا آسان و داشتن ریسک پائین بسیار مورد توجه متقاضیان  قرار گرفته است. افرادی که دارای تمکن مالی بالایی در داخل کشور هستند می توانند برای اخذ اقامت موقت ایتالیا  از طریق تمکن مالی اقدام کنند. پس از گذشت 5 سال از اقامت موقت در ایتالیا، متقاضی می تواند برای اخذ اقامت دائم اقدام کند.  همچنین پس از گذشت 3 سال از اقامت دائم، می توان برای اخذ پاسپورت ایتالیا اقدام نمود.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.