تابعیت و پاسپورت یونان

تابعیت و پاسپورت یونان

دولت جدید یونان قصد دارد که یک برنامه جدید اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری به ارزش 2,500,000 یورو معرفی کند. انتظار می رود که این برنامه در 3 ماه اول سال 2020 معرفی شود.

پس از موفقیت در برنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری، معرفی این برنامه شهروندی، رقابت شدیدی را برای برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت قبرس به وجود می آورد.

اخیرا دولت یونان معافیت های مالیاتی جدیدی (از جمله مالیات بر ارزش افزوده برای سرمایه گذاران ملک) اعلام کرده است. همین موضوع باعث افزایش سرمایه گذاران خارجی در یونان شده است.

 از زمان معرفی برنامه گلدن ویزای یونان و احیای بازار ملک در این کشور، اقتصاد یونان با رشد مثبت همراه بوده است. در 3 ماه اول سال 2019، اقتصاد یونان با نرخ 1.3 درصد رشد کرده است. انتظار می رود که اقتصاد یونان تا پایان سال 2019، 2.1 درصد و در سال 2020، 2.0 درصد رشد کند.

دولت قبرس تا الان حدودا 8 میلیارد یورو از طریق برنامه سرمایه گذاری بدست آورده است و این درحالی است که یونان تنها 1.2 میلیارد یورو در بخش املاک جذب کرده است.

 

از آنجایی که یونان عضو اتحادیه اروپا است و شهروند یک کشور اروپا شهروند کل اروپا است، متقاضیان برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت یونان حق زندگی، کار و تحصیل در تمام کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دارند. پاسپورت یونان یک سند مسافرتی بسیار معتبر است. در سال 2019، شهروندان یونان دسترسی بدون ویزا به 183 کشور از جمله آمریکا، کانادا، کشورهای آمریکای جنوبی و استرالیا دارند.

برنامه اعطای پاسپورت یونان محدودیت سالانه دارد

تابعیت و پاسپورت یونان

با وجود این که دولت یونان هنوز در حال آماده سازی برنامه اعطای تابعیت و پاسپورت یونان از طریق سرمایه گذاری است، اما تا کنون برخی از جزئیات مربوط به این برنامه را اعلام کرده است.

طبق آخرین گزارش ها، شرایط اخذ تابعیت و پاسپورت یونان از طریق سرمایه گذاری به شرح زیر است:

• سرمایه گذاران خارجی با خرید ملک به ارزش 2,000,000 یورو می توانند واجد شرایط دریافت اخذ پاسپورت یونان شوند.

 تعداد مجوزهای دریافت تابعیت به 200 متقاضی اصلی در سال محدود خواهد شد.

 سرمایه گذاران قبل از اخذ شهروندی، باید در وهله اول اقامت یونان را دریافت کنند.

• سرمایه گذاران باید حتما ملکی به ارزش 500,000 یورو خریداری کنند و سالانه حداقل 50,000 یورو بابت هزینه های نگهداری ملک بپردازند.

• ملک را می توان از طریق موسسات حقوقی نیز خریداری کرد.

یکی از ضمانت های اجرایی برای حمایت از سرمایه گذاری در بخش املاک این است که سرمایه گذاران مجبورند که هنگام امضای قرارداد 2 میلیون یورو را کامل پرداخت کنند. این طرح، مشابه طرح سرمایه گذاری قبرس طراحی شده است.

علاوه بر این، سرمایه گذاران این طرح موظف هستند که یک حساب بانکی را تحت نظارت بانک یونان افتتاح کنند و سپس سوابق آن ها مورد بررسی قرار می گیرد.

پیش بینی می شود که برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت یونان از طریق سرمایه گذاری به شدت با برنامه های اخذ شهروندی مالتا، قبرس و مونته نگرو رقابت کند.

این برنامه طوری تنظیم شده است که سالانه 400,000,000 یورو را به بخش املاک یونان تزریق کند.

یونان هنوز هم پایین ترین قیمت املاک در اروپا را دارد، این امر برای سرمایه گذاران بسیار جذاب است.

دولت تازه منتخب یونان، قصد دارد انگیزه های بیشتری را برای جذب سرمایه گذاری در بخش املاک و مستغلات ارائه دهد.  

 

 

 

 برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا و یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.