دولت یونان قصد دارد که یک برنامه جدید اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری معرفی کند

برنامه شهروندی یونان

دولت جدید یونان در حال آماده سازی برای معرفی یک برنامه جدید اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری همانند برنامه شهروندی قبرس به ارزش 2.5 میلیون یورو است.

انتظار می رود که این برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در 3 ماه اول سال 2020 معرفی شود.

پس از موفقیت در برنامه اخذ اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری، معرفی این برنامه شهروندی رقابت شدیدی را برای قبرس به وجود می آورد.

اخیرا دولت یونان معافیت های مالیاتی از جمله مالیات بر ارزش افزوده برای سرمایه گذاران ملک را اعلام کرده است. از زمان معرفی برنامه گلدن ویزای یونان و احیای بازار ملک در این کشور، اقتصاد یونان با رشد مثبت همراه بوده است. در 3 ماه اول سال 2019، اقتصاد یونان با نرخ 1.3 درصد رشد کرده است. انتظار می رود که اقتصاد یونان تا پایان سال 2019، 2.1 درصد و در سال 2020، 2.0 درصد رشد کند.

قبرس تا الان حدودا 8 میلیارد یورو از طریق برنامه سرمایه گذاری بدست آورده است و این درحالی است که یونان تنها 1.2 میلیارد یورو در بخش املاک جذب کرده است.

مالتا و قبرس در حال حاضر 2 عضو از اتحادیه اروپا هستند که دارای برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه گذاری هستند. هر 2 کشور از طریق جذب سرمایه خارجی به داخل کشور سود برده اند.

در حال حاضر چندین برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه گذاری وجود دارد: برنامه های سرمایه گذاری در جزایر کارائیب، در اروپا و ترکیه.

پاسپورت یونان یک سند مسافرتی بسیار معتبر است. در سال 2019، شهروندان یونان دسترسی بدون ویزا به 183 کشور از جمله آمریکا، کانادا، کشورهای آمریکای جنوبی و استرالیا دارند.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا و یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.