دولت جدید یونان مالیات بر ارزش افزوده املاک را حذف می کند

مالیات بر ارزش افزوده در یونان

املاک یونان برای سرمایه گذاران خارجی ارزانتر شده است. دولت جدید یونان به تازگی اعلام کرده است که تا 3 سال آینده مالیات بر ارزش افزوده املاک خریداری شده توسط خریداران خارجی را جمع آوری نمی کند.

با این که هنوز تولید ناخالص داخلی یونان 25 درصد پایینتر از دوره قبل از بحران اقتصادی است، اما انتظار می رود که تا پایان امسال 2 درصد رشد پیدا کند. نخست وزیر جدید یونان مخالف سیاست های قبلی و در صدد کاهش مالیات ها است.

دولت جدید یونان که در 7 جولای امسال انتخاب شد، متعهد به کاهش انواع مالیات ها شده و تا الان عملکرد خوبی داشته است.

با این وجود که نخست وزیر جدید تعداد زیادی از معافیت های مالیاتی جدید را مخصوص شهروندان یونان معرفی کرده است، اما اصلاحات جدید بیشتر از همه برای کسانی مفید است که قصد خرید ملک در یونان و اخذ گلدن ویزای این کشور (اقامت یونان از طریق سرمایه گذاری) را دارند.

نخست وزیر یونان در 21 جولای اعلام کرد که مالیات بر ملک 22 درصد کاهش می‌ یابد و قصد دارد که در 2 سال اول کار خود این رقم را به 30 درصد برساند. علاوه بر این، او قصد دارد که تا 3 سال آینده مالیات بازسازی و سرمایه گذاری در ملک را تا 50 درصد کاهش دهد و برای سود بدست آمده از املاک و مالیات بر ارزش افزوده فعالیت های مرتبط با ساخت و ساز، معافیت‌ مالیاتی 3 ساله در نظر بگیرد.

 

این موضوع باعث رشد برنامه اخذ اقامت یونان خواهد شد

تا به حال، مالیات بر ارزش افزوده 24 درصد بوده است. خریداران ملکی که شهروند یونان نبودند و یا قصد نداشتند در این املاک زندگی کنند، ملزم به پرداخت این مالیات بوده اند. در نتیجه، حذف این رقم موجب افزایش خرید و فروش ملک در یونان می شود.

  

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.