خرید ملک در قبرس

خرید ملک در قبرس

قبرس شگفت انگیزترین سواحل مدیترانه ای را دارد و قیمت املاک در این کشور بسیار منطقی است.

این کشور آفتاب زمستانی گرم و همچنین مناطقی برای اسکی دارد. قبرس دارای موقعیت های شب زنده داری فوق العاده برای جمعیت جوان و شبکه قوی از برنامه های آرام برای بسیاری از ساکنان بازنشسته است.

این جزیره برای خریداران ملک بسیار محبوب  است و قطعا به عنوان یک مقصد تعطیلات جهانی در تقاطع شرق و غرب، آینده ای روشن خواهد داشت. قبرس عضو اتحادیه اروپا است.

قبرس پس از بحران مالی ناشی از تبلیغات منفی در مورد وام های غیرواقعی، سازندگان گمراه کننده و مشکلات مربوط به اسناد و مدارک، برای بسیاری از خریداران خانه های تعطیلاتی و کسانی که به قبرس نقل مکان کرده اند، از دور خارج شد. در حال حاضر این مشکلات تا حدی حل شده اند و نسل جدید می توانند از قیمت های پائین املاک بهره مند شوند.

طول قبرس 240 کیلومتر و عرض آن 100 کیلومتر است. پس از تقسیم خشونت آمیز جزیره در سال 1974، 200,000 یونانی خانه های خود را در قبرس شمالی ترک کردند و تقریبا چندین سال است که قبرس از نظر سیاسی به دو بخش تقسیم شده است. به همین دلیل، تعداد کمی از مردم از ترس مسائل مربوط به صدور سند، مایل به خرید ملک در قبرس شمالی هستند.

بخش جنوبی قبرس که در مرکز آن کوه های تروودوس واقع شده است، از طریق جنگل های بلوط، کاج و سیپرس و تپه های سنگی به سواحل منتهی می شود. محبوب ترین منطقه برای خریداران به طور سنتی پافوس، در جنوب غربی و روستاهای اطراف آن است. پافوس یک شهر به سرعت در حال رشد است که به طور فزاینده ای بین خانواده های جوان و بازنشسته بسیار محبوب است.

لیماسول دومین شهر بزرگ (پس از پایتخت، نیکوزیا) است و خریداران بین المللی را به واسطه تفرجگاه ساحلی فوق العاده زیبایش به خود جذب کرده است.

قبرس برای انتقال مالکیت از سیستم تائید توسط دفتر اسناد رسمی استفاده نمی کند، بنابراین هزینه های دفتر اسناد رسمی وجود ندارد. مالیات انتقال برای ملک دست دوم ممنوع است و برای هر مبلغ بیش از 170,000 یورو، حداکثر نرخ 8 درصد است.

خریداران باید توجه داشته باشند که در قبرس نرخ مالیات انتقال، فقط در روز انتقال مالکیت، براساس ارزیابی ملک توسط اداره ثبت زمین و نه قیمت واقعی خرید (هر چند معمولا این دو نرخ با هم تطابق دارند) تأیید می شود.

سایر هزینه های خرید شامل هزینه های حقوقی مجزا 4,165 یورو (1 درصد از قیمت خرید همراه با مالیات بر ارزش افزوده)، مالیات تمبر 620 یورو و ثبت زمین و سایر هزینه ها 120 یورو است. هزینه کل خرید ملک دست دوم به ارزش 350,000 یورو در قبرس در حدود 365,505 یورو خواهد بود.

طبق قانون فعلی قبرس، تنها املاکی که توسط مقامات مربوطه به عنوان اقامتگاه گردشگری طبقه بندی شده اند، می توانند وارد بازار تعطیلات شوند. علاوه بر این، صاحب ملک باید مجوز سازمان گردشگری قبرس را دریافت کند. این مجوز به شرطی که ملک شما مطابق با استانداردهای بهداشتی و ایمنی خاص باشد، اعطا می شود.

قوانین سازمان گردشگری قبرس برای اجاره بسیار سخت است، اما دولت به دنبال تغییر آن ها است. برای غیر ساکنین، مقررات سخاوتمندانه ای وجود دارد و مالیات بر اولین درآمد حاصل از اجاره  تا 19,500 یورو قابل پرداخت نیست و پس از آن مقیاس نرخ آن از 20 درصد به بالا خواهد بود.

 

* هیچ مالیاتی بر ارث و یا هدیه در قبرس وجود ندارد.

 

خرید ملک در قبرس یکی از معدود گزینه های موجود برای  ایرانیان به منظور کسب سریع پاسپورت اتحادیه اروپا است. به این ترتیب که با خرید ملک در این کشور به ارزش حداقل 2 میلیون یورو می توان پاسپورت این کشور اتحادیه اروپا را کسب نمود.

در میان کشورهای اتحادیه اروپا هیچ گزینه مشابه دیگری وجود ندارد که بتوان از آن کشور به سرعت پاسپورت دریافت کرد. با خرید ملک  می توانید  ملک خود را اجاره داده و درآمد داشته باشید.

قبرس یک مرکز تجاری در منطقه محسوب می شود و بسیاری از شرکت ها با کارمندانشان به قبرس نقل مکان می کنند. در نتیجه اجاره ملک متقاضی زیادی دارد و به راحتی می توان ملک خریداری شده در قبرس را اجاره داد.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا

خرید ملک در قبرس با شرکت کنکاش

خرید ملک در قبرس به منظور اخذ پاسپورت اتحادیه اروپا بسیار محبوب است اما پیچیدگی هایی دارد. انتخاب یک شرکت معتبر که با شناخت عمیق از بازار ملک در قبرس بتواند در این امر شما را یاری کند، همچنین به کارگیری بهترین وکلای آشنا به پرونده های متقاضیان ایرانی بسیار اهمیت دارد. شرکت کنکاش با 30 سال سابقه و در اختیار داشتن یک تیم حرفه ای از متخصصین و وکلای قبرس می تواند در این امر خطیر به بهترین نحو همراه شما باشد.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های خرید ملک در قبرس با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.