خرید ملک در ترکیه به ارزش حداقل 250,000 دلار

خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه یک گزینه در دسترس برای افرادی است که به دنبال اخذ تابعیت از یک کشور دیگر هستند. با خرید ملک در این کشور به ارزش 250,000 دلار آمریکایی یا معادل آن لیر ترکیه، می توان تابعیت این کشور زیبا و خوش آب و هوا را بدست آورد. داشتن پاسپورت کشور ترکیه قدرت سفر بدون ویزای زیادی را فراهم نمی کند و افراد برای سفر به کشور های حوزه شنگن و انگلستان و اغلب کشورهای رده اول دنیا باید همچنان برای ویزا اقدام نمایند، اما شانس دریافت ویزا با داشتن پاسپورت این کشور بسیار بیشتر خواهد بود.

هر چند حداقل مبلغ لازم برای خرید ملک برای اخذ تابعیت طبق قانون 250,000 دلار تعیین شده است، اما از آنجایی که املاک خریداری شده باید توسط کارشناس دولت ارزیابی قیمت شوند، معمولا متقاضی خرید ملک  و اخذ تابعیت ترکیه، باید ملکی با قیمت بالاتر از 250,000 دلار خریداری کند تا  کارشناسان دولت که معمولا ملک را کمتر از قیمت واقعی بازار ارزیابی می کنند، قیمت ملک را 250,000 دلار تعیین کنند.

 

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا

راهنمای خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

اگر به خرید ملک در ترکیه فکر می کنید، این مقاله را دقیق مطالعه کنید. تمام مراحل، اطلاعات دقیق در مورد پروسه خرید ملک و جنبه های زندگی و کار در ترکیه در این مقاله بیان شده است.

آیا خرید ملک در ترکیه برای افراد خارجی امکان پذیر است؟

تغییرات اخیر در قوانین حاکم بر مالکیت ملک در ترکیه به این معنی است که بیشتر خریداران خارجی می توانند در ترکیه ملک داشته باشند. "اصل تقابل" به این معنی است که خارجی ها می توانند زمین و ملک را به نام خودشان در ترکیه خریداری کنند، در صورتی که شهروندان ترکیه مجاز به مالکیت زمین و ملک در کشور مبدا یا محل اقامت خریداران باشند. این اصل شامل بسیاری از کشورهای اروپایی و خاورمیانه است.

آیا خرید ملک در ترکیه یک سرمایه گذاری خوب است؟

ترکیه، به عنوان یکی از زیباترین و مهمان نوازترین مکان های روی زمین، با سواحل شگفت انگیز، آب و هوای بسیار خوب و قیمت های مقرون به صرفه املاک، بسیار محبوب است.

ترکیه یک کشور چند ملیتی است که دارای  اقتصادی قوی، جوان و در حال رشد است و این امر منجر به افزایش تقاضا توسط خریداران خارجی، به ویژه از خاورمیانه شده است.

گسترش زیرساخت ها و پروژه های نوآورانه، توجه گسترده رسانه ها را به خود جلب کرده و باعث شده است که معماران و طراحان برای به اجرا در آوردن هنر خود این کشور زیبا را انتخاب کنند.

بهترین مناطق جهت خرید ملک در ترکیه

اگر قبلا در تعطیلات از ترکیه بازدید کرده باشید، ممکن است محل مورد علاقه خود برای خرید ملک را بدانید. در غیر این صورت باید بدانید که بسیاری از مناطق دارای آپارتمان ها و ویلا های بسیار جذاب هستند.

با این حال، یکی از جنبه های مهم، آگاه بودن از نوسانات قیمت از منطقه ای به منطقه دیگر است. به عنوان مثال، قیمت یک آپارتمان 2 خوابه جدید در کالکان نسبت به یک آپارتمان 2 خوابه جدید در منطقه اجین در فتحیه، 2 برابر است.

بعضی مناطق در ترکیه به دلیل زیرساخت عالی، دسترسی آسان به فرودگاه و سبک زندگی غربی به مقصدی محبوب برای خرید ملک در ترکیه تبدیل شده اند. اکثر این مناطق در استانبول و در کنار سواحل اژه و سواحل غربی متمرکز شده اند.

 استانبول: به عنوان یک مرکز کسب و کار، مالی و گردشگری به طور کلی بزرگترین شهر ترکیه و یک مقصد محبوب برای کارگران مهاجر است. مزایای زندگی در چنین شهر بزرگی، خرید پر جنب و جوش، شب زنده داری، هنر و صحنه های فرهنگی است. با داشتن 2 فرودگاه و سومی که به زودی تکمیل خواهد شد، تعداد پروازها به/از استانبول بسیار زیاد است.

 بدروم: این مقصد جهانگردی مورد علاقه ترکان غربی و افراد خارجی از تمام ملیت ها است. این شبه جزیره از استراحتگاه های کوچکتر تشکیل شده است که بعضی از آنها مانند Yalikavak و Turgutreis به بهشت مهاجرین تبدیل شده اند. بخشی از محبوبیت این شبه جزیره به خاطر مبلغ بالای بودجه و وجود آپارتمان ها و ویلا های لوکس است.

دیدیم: این شهر کوچک عمدتا توجه مسافران و گردشگران بریتانیا را به خود جلب کرده است. توسعه زیربنای دیدیم در جایگاه بعد از مکان هایی مانند بدروم قرار دارد و این مسئله در قیمت پایین ملک منعکس شده است. یکی دیگر از دلایل اینکه چرا قیمت ها در دیدیم نسبت به سایر مناطق ارزان هستند، این است که هنوز تعداد زیادی قطعه زمین برای ساخت و ساز موجود است و زمین خالی زیادی وجود دارد.

 فتحیه: این شبه جزیره در سال های اخیر شاهد تحولات چشمگیر بوده است و شهرتش در منطقه ترکیش ریویرا افزایش یافته است. این شهر از اقامتگاه های کوچکتر کالیس، هیشارونو، اوواکیک و اولودینیز تشکیل شده است و یک منطقه شلوغ با مراکز خرید و سرگرمی های جذاب است. ناحیه اوزوملو در حالی که جذابیت روستائی سنتی خود را حفظ کرده است، شاهد رشد چشمگیر نیز بوده است. فتحیه عمدتا به دلیل تالاب آبی آن شناخته شده است.

کالکان: قیمت املاک در این منطقه  به طور کلی بالاتر است، زیرا همه آن ها رو به دریا هستند و زمین خالی برای ساخت وجود ندارد. اگرچه آپارتمان ها در کالکان خرید و فروش می شوند، اما درخواست برای ویلاهای لوکس با مبلمان و لوازم مدرن و امکانات بیشتر است.

آنتالیا: آنتالیا به عنوان دومین شهر توریستی پر بازدید در ترکیه، دارای تمام امکانات و یک فرودگاه با شکوه برای رفت و آمد است. این منطقه به مناطق مسکونی کوچکتر تقسیم می شود که هر کدام ویژگی های خاص خود را دارند. ساید یک مرکز تاریخی است، در حالی که بلک پایتخت گلف در ترکیه است. علاوه بر مرکز شهر، یکی دیگر از مراکز محبوب برای خریداران خارجی ملک، آلانیا است، منطقه ای که ملیت های مختلف را به خود جذب کرده است.

دالیان: بخشی از جذابیت این منطقه طبیعت زیبا و دست نخورده آن است. دالیان به داشتن مقبره های سنگی لایکیان و حمام های گل معروف است. این منطقه از طریق فرودگاه اختصاصی خود و اتوبوس هایی که در سراسر آن تردد دارند، خدمات رسانی می شود. خریداران ملک معمولا تمایل به منطقه آکایا در نزدیکی دریاچه با منظره ای بسیار زیبا دارند.

پروسۀ خرید ملک در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

 ترکیه در طول سالهای اخیر به طور باورنکردنی مورد استقبال مهاجران و طرفداران خرید خانه های تعطیلاتی قرار گرفته است. این کشور نه تنها دارای تاریخ غنی و جالب با میراث فرهنگی چشمگیر و جذاب است، بلکه سرمایه گذاران مجذوب آب و هوای عالی، سواحل زیبا و آب های رنگارنگ آن نیز می شوند.

مکان های ویژه ای مانند آنتالیا، بدروم و فتحیه، مناطقی هستند که آپارتمان ها و ویلا های مدرن ارائه می دهند.

همچنین خرید ملک در ترکیه بسیار آسان تر از بسیاری از کشورهای اروپایی دیگر است و این روند به چشم انداز جذاب سرمایه گذاران در سراسر جهان تبدیل شده است.

 افراد خارجی می توانند زمین و ملک خود را در ترکیه به نام خود خریداری کنند، در صورتی که املاک در شهرها و نه در دهکده ها و روستاها قرار گرفته باشند. ملک خریداری شده باید درون مرزهای یک شهرداری یا شهر و در خارج از مناطق نظامی قرار گیرد

مراحل خرید ملک در ترکیه

مرحله اول

 برای شروع، نیاز به پیدا کردن یک ملک برای خرید دارید. برای سرمایه گذاران بین المللی، استانبول یک مکان برجسته به ویژه در خاورمیانه است. خانه های خاص ترکیه در نقاط ساحلی محبوب مانند فتحیه، دالیان، کالکان، آنتالیا، ساید و بسیاری دیگر عرضه شده اند.

اکثر مردم تمایل به خرید یک ملک نسبتا مدرن در ترکیه دارند و کیفیت ساخت خانه های جدید در دهه گذشته به طور چشمگیری بهبود یافته است. خرید ملک در ترکیه برای همه سلیقه ها مناسب است.

 

مرحله دوم

هنگامی که خانه تعطیلاتی رویایی خود را پیدا کردید، با شما قراردادی همراه با جزئیات شرایط و ضوابط  بسته خواهد شد. این قرار داد شامل مبلغ پیش پرداخت، تاریخ مورد توافق برای پرداخت کامل وجه و تسویه نهایی الباقی هزینه ها است. یک مترجم رسمی که توسط دفتر اسناد دولتی منصوب می شود، در طول مدت پروسه حضور خواهد داشت تا به طور کامل همه موارد را متوجه شوید.

 

مرحله سوم

مترجم، پاسپورت خریدار را جهت ترجمه به دفتر اسناد رسمی می برد. این امر برای موارد امنیتی و بررسی مکان ملک مورد نیاز است. ترجمه حداکثر نیم ساعت طول می کشد، پس از آن پاسپورت (ها) به خریدار بازگردانده می شود.

 

مرحله چهارم

سپس دفتر محلی مشاوره ملکی و خریدار، قرارداد را برای وکیل محلی می برند. وکیل شما مسئول نظارت بر تقاضای انتقال سند و همچنین جواز مسکن و سایر قراردادها است. جواز مسکن یک سند فنی برای املاک است که دارای اطلاعاتی مانند تعداد طبقات و زیرساخت های داخلی بنا است.

سند یک مدرک رسمی است که مالکیت ملک را نشان می دهد. بررسی صحت و اعتبار سند حیاتی است و نام فروشنده باید با نام ذکر شده در سند مطابقت داشته باشد. سند شامل عکس صاحب ملک و مهر و امضا رسمی است. وکیل شما صحت این اطلاعات را برای شما بررسی می کند و اطمینان حاصل می کند که سند هیچ بدهی نداشته و با ملک مورد نظر مطابقت دارد. سپس طرفین قرارداد در حضور وکیل، مترجم رسمی و یک شاهد دیگر امضا می کنند.

 

مرحله پنجم

برای تکمیل قرارداد، باید مبلغی به عنوان پیش پرداخت جهت حصول اطمینان از اینکه ملک برای شما نگه داشته خواهد شد، بپردازید (حداقل سپرده 1,000 پوند یا معادل آن است). سپس تاریخ پرداخت کامل الباقی پول ملک در قرارداد تعیین خواهد شد که این مبلغ  معمولا 1- 2 درصد ارزش خرید ملک است.

 

مرحله ششم

به محض تکمیل تشریفات اداری، مبلغ باقیمانده برای خرید ملک را پرداخت خواهید کرد و وکیل شما سند را امضا می کند.

برای اخذ سند، یک درخواست باید به اداره محلی ثبت زمین که در آن ملک واقع شده است، ارسال شود. پس از انجام تحقیقات لازم و بررسی موارد ذکر شده در بالا، انتقال سند توسط دفتر ثبت زمین انجام می شود. در ترکیه، از نظر قانونی حضور هر دو طرف (فروشنده و خریدار) در دفتر ثبت املاک برای انتقال سند الزامی است. مدرک یا مدارک مربوط به انتقال کامل وجه ملک به زبان ترکی باید به دفتر ثبت زمین ارائه شود.

 

مرحله هفتم

در این مرحله از انتقال سند، تمامی مالیات ها و عوارض باید پرداخت شوند. شما باید پورسانت خرید ملک در ترکیه  که برابر با 3 درصد از ارزش ملک است را به دفتر مشاور املاک پرداخت کنید.  همچنین باید مالیات بر خرید ملک (مالیات بر ارزش افزوده) را که 3 درصد ارزش برآورد شده ملک را شامل می شود، پرداخت کنید.

ارزش برآورد شده معمولا حدود 60 درصد از قیمت است، بنابراین مالیات خرید شما 3 درصد از 60 درصد ارزش ملک شما خواهد بود. این مالیات به شهرداری محلی (شورا) پرداخت می شود.

 

مرحله هشتم

 به عنوان صاحب جدید ملک، هنگامی که فرآیند خرید ملک در ترکیه کامل شد، سند خود را دریافت خواهید کرد. شما باید در اداره مالیات محلی ثبت نام کنید و یک حساب بانکی را که برای ثبت ملک در ترکیه اجباری است، باز کنید.

برای باز کردن یک حساب بانکی در ترکیه علاوه بر کپی برابر اصل پاسپورت خود، باید یک فرم شناسایی دیگر با آدرس محل سکونت خود در کشوری که مقیم هستید، ارائه دهید.

مدرکی دال بر تائید آدرس می تواند گواهینامه رانندگی، قبض (برق، آب، گاز، و غیره) یا صورتحساب پرداخت مالیات  باشد. هنگامی که حساب بانکی باز می شود، به شما یک شماره مالی اختصاص داده می شود و شما باید این موضوع را که در حال حاضر مالک  یک ملک هستید، در شهرداری ثبت کنید.

اسناد مورد نیاز برای خرید ملک در ترکیه

برای خرید ملک در ترکیه به پاسپورت و شماره مالیاتی محلی نیاز خواهید داشت که برای باز کردن یک حساب بانکی در ترکیه لازم است. همچنین به چند قطعه عکس پاسپورتی برای تشخیص هویت نیاز دارید.

آیا پروسه خرید ملک در ترکیه نیاز به وکیل دارد؟

خرید ملک در ترکیه

پس از این که ملک رویایی خود را پیدا کردید، توصیه می شود که یک وکیل را انتخاب کنید که بتواند تمام مراحل قانونی مربوط به انتقال سند و جواز مسکن را انجام دهد. معمولا مبلغ سپرده به عنوان پیش پرداخت مورد نیاز است، که مقدار آن با توجه به منطقه و فروشنده متفاوت است، اما معمولا از 1,000 تا 2,000 پوند است.

شما باید در تاریخ تعیین شده 10 تا 30 درصد مبلغ سپرده را پرداخت کنید. برای این منظور باید شماره مالیاتی خود را دریافت کرده و حساب بانکی خود را باز کرده باشید. 

هنگامی که اسناد از جمله جواز مسکن برای انتقال آماده شد، فروشندگان متعهد به پرداخت برخی از هزینه ها می شوند. مالیات نیز در زمان انتقال سند قابل پرداخت خواهد بود. سپس وکیل قرارداد را برای تکمیل معامله آماده می کند.

هنگامی که تمام اسناد و مدارک امضا شد و پیش پرداخت دریافت شد، قبل از آن که سند به نام خریدار منتقل شود، پرونده های شما برای بررسی ارسال می شوند. برای امضاء سند لازم نیست که در ترکیه حضور داشته باشید. وکیل شما می تواند از جانب شما کارها را انجام دهد.

روند خرید ملک در ترکیه چه مدت طول می کشد؟

فرآیند خرید ملک در ترکیه معمولا 8 تا 12 هفته طول می کشد، با این حال پس از تغییرات قانونی اعمال شده در سال 2013، این مدت به طور چشمگیری کاهش یافته است. هنگامی که اسناد از جمله جواز مسکن آماده صدور باشند، فروشندگان متعهد به پرداخت برخی از هزینه ها می شوند.

مالیات نیز در زمان صدور سند قابل پرداخت خواهد بود. سپس وکیل قرارداد را برای تکمیل معامله آماده می کند. در حال حاضر تغییرات اخیر در قوانین حاکم بر مالکیت ملک، به خریداران خارجی این امکان را می دهد که سند ملک را سریعتر دریافت کنند.

هزینه اتصال، مالیات و بیمه

هنگامی که کلیدهای خانه جدید تعطیلاتی خود را دریافت کردید، باید هزینه های اتصال خدمات برق، گاز و آب را پرداخت کنید.  همچنین باید برای خرید بیمه زلزله اقدام کنید. ترکیه زلزله خیز است و این بیمه عمدتا برای آرامش ذهن است. تمام املاک نو ساز بیمه نامه زلزله دارند که توسط سازندگان ارائه می شود، اما اگر یک ملک نسبتا قدیمی را خریداری کرده اید، توصیه می شود که ملک خود را بیمه کنید.

مالیات بر املاک سالانه توسط شهرداری ها (معادل مالیات شورایی) با نرخ 0.3 درصد برای زمین و 0.1 درصد برای خانه جمع آوری می شود. هزینه ها می توانند بسته به شهرداری متفاوت باشد و در شهرهای بزرگ این رقم 2 برابر می شود.

همه املاک هر ساله برای اهداف مالیاتی ارزش گذاری می شوند. در صورتی که شما یک ملک نیمه ساخته پیش خرید کرده باشید، به عنوان خریدار باید یک تائیدیه ظرف مدت 3 ماه از اتمام ساخت و ساز به شهرداری برای اهداف مالیاتی ارسال کنید.

 ملک خریداری شده توسط شما ممکن است مجددا فروخته یا اجاره داده شود و درآمد حاصل از آن به خارج از ترکیه منتقل شود.

مالیات بر درآمد سرمایه

اگر ملک خود را در ترکیه برای 5 سال یا بیشتر حفظ کنید، از مالیات بر سرمایه معاف خواهید بود. اگر تصمیم به فروش در طول 5 سال اول داشته باشید، مالیات بر ارزش افزوده ملک به میزان 15 درصد به هر نوع دارایی تعلق می گیرد. برای تعیین دقیق  زمانی که ملک را خریداری کرده اید، باید تاریخ سند را بررسی کنید. مبلغی که باید پرداخت کنید، از کسر ارزش اصلی خرید ملک از ارزش فروش آن محاسبه می شود. مالیات بر درآمد سرمایه، مقدار سود حاصل از فروش ملک است.

هزینه های خرید ملک در ترکیه شامل چه مواردی است؟

 ترکیه یک کشور گسترده با املاک فراوان برای انتخاب است.  اگرچه قیمت ها در ترکیه رو به افزایش است، اما در مقایسه با دیگر مقاصد توریستی هنوز هم بسیار مناسب است و هنوز هم می توان یک آپارتمان زیبا دو خوابه با دید دریا با کمتر از 100,000 پوند خریداری کرد.

از طرف دیگر، خانه های بسیاری توسط طراحان و معماران مشهور جهان در محیط های لوکس ساخته شده است. 

علاوه بر هزینه خرید ملک، هزینه های جانبی دیگری وجود دارد. این موارد عبارتند از: مالیات، برابر با 3 درصد ارزش ارزیابی ملک، هزینه های دولتی در حدود 1,000 پوند، هزینه های نمایندگی در حدود 3 درصد و هزینه های مختلف اداری در حدود 500 پوند.

هزینه های خرید ملک به شرح ذیل است: ارقام ذکر شده در اینجا بر اساس یک ملک به ارزش 100,000 پوند است. 

3,000 پوند مالیات خرید ملک در ترکیه (عموما کمتر- ارزش ارزیابی نه ارزش خرید ملک)

مالیات بر ارزش افزوده: اعمال نمی شود

پورسانت خرید ملک: 3,000 پوند

حق وکالت: 1,000 پوند

دفتر اسناد رسمی: 300 پوند

گاز و برق: 200 پوند

مجموع: 6,500 پوند

 هزینه کل خرید ملک در ترکیه حدود 6.5 درصد از قیمت ملک جدید شما است. با این حال، با توجه به این که مالیات بر خرید ملک در ترکیه معمولا به ارزش برآورد شده ملک تعلق میگیرد که معادل با 60 درصد از قیمت ذکر شده در قرارداد است، هزینه های احتمالی حدود 5 درصد از قیمت ملک هستند.

پروژه های آماده ساخت

از هزینه های بالا، هزینه های خرید، مالیات، گاز و برق پس از اتمام ساخت ملک شما پرداخت می شوند. این بدان معنی است که برای خرید از پروژه های ساخته نشده، هزینه های پیش پرداختی تنها حدود 4,000 پوند (4 درصد از ارزش ملک شما) است و الباقی پس از اتمام ساخت ملک پرداخت می شود که ممکن است 12 ماه طول بکشد. برای خرید ساختمان های نو ساز و خرید مجدد، تمام هزینه ها معمولا در عرض 2-3 ماه از تاریخ قرارداد باید پرداخت شود.

سند ملک خریداری شده در ترکیه

خرید ملک در ترکیه

1. استان

2. شهر

3. منطقه

4. ناحیه

5. خیابان

6. محل

7. تعداد قطعه زمین

8. نوع املاک

9. کل مساحت توسعه

10.  حد و مرز

11. نوع مالکیت

12. ارزش زمین و ساختمان

13. هدف از خرید ملک

14. سهم مالک از زمین در ملک

15. بلوک

16. طبقه

17. شماره آپارتمان

18. صاحب قبلی و دلیل انتقال سند

19. صاحب ملک

20. تاریخ انتقال مالکیت

21. شماره ثبت ملک در دفتر اسناد رسمی

22. امضای رئیس اداره اسناد

سند یک مدرک قانونی است که حق مالکیت مادام و مطلق ملک خریداری شده در ترکیه را تعیین می کند که پس از پایان  امکان به چالش کشیدن آن در دادگاه وجود ندارد.

این سند معامله را تأیید می کند و تنها پس از اخذ آن، شما به عنوان مالک کامل یک ملک در ترکیه به رسمیت شناخته می شوید.

تنها اداره رسمی دولتی که اجرا و کنترل امور اداری ملک خریداری شده را برعهده دارد، اداره اسناد و زمین است (https://www.tkgm.gov.tr/tr) . این اداره ضامن دولتی در قانونی بودن و شفافیت معامله است.

پس از نتیجه گیری در مورد قرارداد و اجرای تمام مراحل لازم برای شروع پردازش امور مربوط به ملک خریداری شده، آژانس، تحت وکالت از طرف مشتری، اسناد را به اداره اسناد و زمین در شهرستان و منطقه ای که در آن ملک خریداری شده، ارسال می کند.

پس از دریافت پاسخ های مثبت از سوی سازمان های بازرسی مربوط به شهروندان خارجی و پرداخت مالیات، خریدار سند اصلی را دریافت می کند.

آیا می توان ملک را در ترکیه اجاره داد؟

آژانس هایی که به صورت اینترنتی در زمینه اجاره املاک به خصوص در مناطق مسکونی گردشگری در ترکیه فعالیت می کنند, عملکرد بسیار خوبی دارند و آگهی در آنها نسبت به آژانس املاک بسیار مقرون به صرفه تر است. در ابتدا بهتر است ملک خود را در میان خانواده و دوستان آگهی کنید.

درآمد اجاره به بسیاری از عوامل مانند موقعیت مکانی مانند نزدیکی به ساحل با منظره ساحلی، اندازه ملک، استانداردهای مسکن و اجاره بستگی دارد. با این حال، با در نظر گرفتن این حقایق، بسیاری از افراد سالانه 6 تا 10 درصد از اجاره ملک سود می برند.

خدمات درمانی در ترکیه

استاندارد خدمات درمانی خصوصی در ترکیه، که اغلب ارزان تر از بسیاری از کشورهای اروپائی است، در بیمارستان ها و دندانپزشکی های ترکیه بسیار بالا است. برای موارد اضطراری، برای خدمات آمبولانس عمومی ترکیه می توان با شماره 112 تماس گرفت و برخی از بیمارستان ها در شهرهای اصلی خدمات آمبولانس خصوصی ارائه می دهند.

بسیاری از بیمه های بهداشتی اروپا در ترکیه پذیرفته می شوند و چندین بیمارستان جدید ساخته شده است که ترکیه را در جراحی زیبایی، دندان پزشکی و درمان های باروری پیشگام ساخته است.

اقامت و اجازه کار در ترکیه

مسافران می توانند حداکثر 3 ماه در ترکیه ورود اقامتی داشته باشند. از سال 2013، به خریداران ملک مجوز اقامت طولانی مدت یک ساله اعطا می شود. اگر می خواهید این ویزای اقامت را دریافت کنید، باید طی یک ماه از اولین ورود، درخواست خود را ارائه دهید. به طور خلاصه، می توانید به سادگی کشور ترکیه را به مدت 24 ساعت ترک کنید و سپس با یک ویزای استاندارد 3 ماهه دیگر بازگردید.

بسیاری از مردم از این طریق به قبرس شمالی از طریق آلانیا که تنها سه ساعت با کشتی طول می کشد سفر می کنند. برای درخواست ویزای اقامت، شما به 6 قطعه عکس پاسپورتی، 2 نسخه کپی از سند یا قرارداد اجاره، 2 نسخه کپی از پاسپورت خود همراه با اصل، شماره مالیاتی ترکیه، رزرو اقامت خود (در صورت درخواست مجدد)، صورتحساب بانکی و تهیه یک پوشه رسمی اقامت نیاز دارید.

 قبل از اینکه در ترکیه کار کنید، باید برای اجازه کار از داخل یا خارج از کشور درخواست بدهید. 

پس از اینکه مجوز اقامت خود را دریافت کردید، می توانید درخواست اجازه کار دهید. مدارک مورد نیاز همراه با درخواست شما شامل پاسپورت، 4 عدد عکس پاسپورتی و کپی از صفحات پاسپورت است.

اگر به دنبال کار در ترکیه هستید، به درخواست از وزارت کار و امنیت اجتماعی نیاز خواهید داشت. اگر مجوز کار شما مورد تایید قرار گیرد، پاسپورت شما با ویزای کار جدید شما مهر می شود.

آیا می توانم حیوانات خانگی خود را به ترکیه بیاورم؟

افراد خارجی می توانند یک گربه خانگی، سگ یا پرنده را به ترکیه بفرستند، به شرطی که تمام درخواست های لازم را تکمیل کرده و حیوانات واکسیناسیون لازم و واکسن هاری همراه با گواهینامه واکسیناسیون و گواهی بهداشت بین المللی را حداکثر تا 15 روز قبل از پرواز دریافت کرده باشد.

همچنین حیوانات نیاز به کارت شناسائی یا پاسپورت دارند که در آن یک دامپزشک معتبر ذکر کرده باشد که  بیش از 3 ماه سن دارند. با ارائه تمام این مدارک، دیگر حیوان خانگی شما در هنگام ورود به ترکیه نیاز به طی کردن دوره قرنطینه ندارد.

پرواز در ترکیه

با انتخاب گسترده ای از خطوط هوایی، ترکیه هرگز مشکل دسترسی نداشته است. حتی ترک ها، که به طور سنتی از طریق جاده سفر می کنند، در حال حاضر بیشتر از پروازهای داخلی استفاده می کنند.

 برای پروازهای کوتاه مدت در ترکیه، خطوط هوایی Pegasus و Atlas Jet محبوب هستند. فرودگاه جدید و سوم استانبول با ظرفیت سالانه بالغ بر 150,000 میلیون مسافر به عنوان بزرگترین فرودگاه جهان با 6 باند خواهد بود که راه را برای همه مسافران به ترکیه باز می کند.

باید ها و نباید های خرید ملک در ترکیه

بررسی اعتبار شرکتی که قصد همکاری با آن دارید، مسئله ای بسیار مهم است. به خریداران خارجی توصیه می شود در رابطه با مسائل مالی و خرید ملک در ترکیه با هر کسی مشورت نکنند و پول خود را صرف خرید ملک از افراد متفرقه نکنند.

در صورتی که شرکت معتبری را انتخاب نکنید، ممکن است ملک خریداری شده توسط شما، از قبل به شخص دیگری فروخته شده باشد. در نتیجه انتخاب یک شرکت مهاجرتی معتبر، اولین و اصلی ترین مرحله ای است که برای خرید ملک در ترکیه باید به آن توجه داشته باشید.

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه خرید ملک در ترکیه با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.