خرید ملک در اروپا

خرید ملک در اروپا

خرید ملک در اروپا گزینه  مورد علاقه بسیاری از سرمایه گذاران است، چرا که با خرید ملک در کشورهای اروپایی می توان اقامت اروپا را بدست آورد و از بسیاری از مزایای داشتن اقامت سود برد.

 به عنوان مثال دارندگان اقامت یک کشور عضو شنگن می توانند در کل کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنند.

همچنین افراد می توانند در کشوری که از آن ملک خریده و کارت اقامت دریافت کرده اند زندگی کنند.

 در بسیاری از موارد بعد از گذشت چند سال سرمایه گذاران واجد درخواست اخذ شهروندی و پاسپورت نیز خواهند شد.

به دلیل بروز بحران اقتصادی در دهه گذشته قیمت املاک در اکثر کشورهای اروپایی کاهش داشته و سرمایه گذاران با خرید ملک در اروپا می توانند در آینده و با بالا رفتن دوباره قیمت ملک در این کشورها سود کنند، همچنین می توانند با اجاره ملک خود درآمد داشته باشند.

کشورهایی که با خرید ملک می توان از آنها اقامت کسب نمود پرتغال و یونان هستند.

 

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

خرید ملک در پرتغال

سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 500,000 یورو

- بدون شرط حضور

- اقامت دائم پس از 5 سال

-تابعیت و پاسپورت پس از 5 سال

-اعطای اقامت به تمام اعضای خانواده

-سفر بدون ویزا به شنگن

- بدون مالیات (مالیات پرداخت نمی شود مگر اینکه در پرتغال بیش از 183 روز در سال زندگی کنید)

 

به علت مطلوبیت پرتغال به عنوان یک مقصد و انعطاف پذیری و مزایای بالای برنامه ویزای طلایی، ویزای طلایی پرتغال یکی از محبوب ترین برنامه ها است. کسانی که حداقل 500,000 یورو در املاک و مستغلات پرتغال سرمایه گذاری می کنند، واجد شرایط درخواست اقامت پرتغال هستند.

برنامه ویزای طلایی پرتغال در سال 2012 برای بار اول به اجرا در آمد تا به اعضای غیر اتحادیه اروپا امکان تجارت در منطقه شنگن را اعطا کند. از ویژگی هایی که این برنامه را جذاب می کند عدم شرط حضور است. دارندگان ویزای طلایی پرتغال تنها ملزم به اقامت در پرتغال به مدت 7 روز در هر سال هستند.

اقامت به تمام اعضای خانواده (از جمله فرزندان وابسته) اعطا می شود و هیچ دانش زبانی یا مصاحبه مورد نیاز نیست. یکی دیگر از مزایای کلیدی این برنامه، اخذ اقامت دائم  و اخذ شهروندی و تابعیت پس از 5 سال است. 

 استاندارد های زندگی در پرتغال در مقایسه با کشورهای دیگر در اروپا بالاتر و مقرون به صرفه تر است. اگر چه سال 2016، سال بسیار خوبی برای بازار املاک در پرتغال بوده است، اعتقاد بر این است که قیمت ملک هنوز هم پایین تر از قبل از دوره بحران مالی جهانی است. در نتیجه سرمایه گذاری در املاک پرتغال، سرمایه گذاری عالی محسوب می شود. 

خرید ملک در قبرس

برای اقامت دائم:

- سرمایه گذاری به ارزش 300,000 یورو

- روند ساده و سریع برنامه

-بازدید از قبرس هر دو سال یک بار برای حفظ اقامت

- اعطای اقامت به تمام اعضای خانواده (پدربزرگ و مادربزرگ، والدین و فرزندان وابسته)

- سرمایه گذاری فقط در ملک جدید

 

برای شهروندی:

- سرمایه گذاری به ارزش 2 میلیون یورو

- بدون شرط حضور

- شهروندی اتحادیه اروپا

- روند ساده و سریع برنامه (اخذ پاسپورت اروپا در دو ماه)

- اعطای شهروندی به تمام اعضای خانواده (فرزندان تا 28 سال)

 

در قبرس دو مسیر برای اخذ ویزای طلایی وجود دارد. برای بدست آوردن اقامت دائم، سرمایه گذاری در خرید ملک نوساز برابر با 300,000 یورو یا بیشتر مورد نیاز است. این برنامه یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین برنامه های ویزای طلایی است.

مجوز اقامت که فقط در عرض 2 ماه اعطا می شود، به خانواده ها و وابسته های زیر 25 ساله تعلق می گیرد.

هنگامی که این ویزا را کسب کردید، هر دو سال یک بار بازدید از قبرس برای حفظ اعتبار ویزا لازم است.

قبرس عضو شنگن نیست، در نتیجه اقامت این کشور مزایای زیادی ندارد و آزادی سفر به شما اعطا نمی کند. در نتیجه بهترین گزینه برای اخذ اقامت از کشور های اروپایی نیست.

کسانی که به دنبال اخذ شهروندی قبرس و اتحادیه اروپا هستند، به سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 2 میلیون یورو نیاز دارند. کسب شهروندی از طریق سرمایه گذاری در قبرس به افراد با درآمد بالا این امکان را می دهد که در هر جای اتحادیه اروپا زندگی و تجارت کنند.

همه اعضای خانواده تحت این برنامه واجد شرایط هستند. متقاضیان موفق می توانند پاسپورت اتحادیه اروپا را در عرض 3 ماه بدست آورند. این طرح سریع ترین راه برای کسب شهروندی در اتحادیه اروپا است.

 قبرس به دلایل بسیاری مورد توجه است. اول و مهم تر از همه، اکثر مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند، و در نتیج، زندگی و کار را برای افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند، آسان می سازد. این کشور سالانه بیش از 300 روز آفتابی را تجربه می کند، یکی از امن ترین کشورهای جهان است و مرکز تجارت، توریست و حمل و نقل دریایی است. املاک و مستغلات در قبرس در مقایسه با سال های گذشته مقرون به صرفه هستند و در حال حاضر زمان سرمایه گذاری در قبرس گزینه بسیار خوبی است. 

خرید ملک در یونان

سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 250,000 یورو

- بدون شرط حضور (مگر اینکه برای شهروندی درخواست شود)

- اقامت تمام اعضای خانواده

- مسافرت آسان در منطقه شنگن

- اقامت دائم فوری

 

برنامه ویزای طلایی یونان که در سال 2013 معرفی شد، ارزانترین برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا است. اخذ اقامت در یونان از طریق برنامه ویزای طلایی با سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 250,000 یورو، ارزان تر از دیگر کشورها است. به صورت پیش فرض، زمان بررسی درخواست فقط یک ماه است، در حالی که عملا این مدت طولانی تر است و سپس اقامت دائم اعطا می شود. اقامت برای اعضای خانواده از جمله کودکان تا سن 21 سالگی صادر می شود.

هیچ شرایطی برای اقامت در یونان وجود ندارد. ساکنان می توانند در یونان کسب و کار خود را راه اندازی کنند، اما نمی توانند استخدام شوند. شهروندی بعد از 7 سال صادر می گردد، اما برای اخذ آن، اقامت و حداقل دانش زبان نیاز است.

یونان در منطقه شنگن قرار دارد و در نتیجه، امکان مسافرت به آسانی و بدون ویزاا به 26 کشور در این منطقه وجود دارد. برای درخواست این ویزا، خطوط قرمز بسیار کمی وجود دارد و هیچ تست زبان، هیچ تجربه کار و هیچ آزمون پزشکی مورد نیاز نیست.

یونان دارای آب و هوای ایده آل، بازار املاک مقرون به صرفه و فرهنگی غنی است. پس از آنكه قیمت ها در بازار املاک حداقل 40 درصد پس از بحران مالي جهان كاهش يافت، قیمت ها دوباره شروع به رشد کردند و معاملات ملکی بالا گرفته است.

سرمایه گذاری در خرید ملک از 250,000 یورو شروع می شود و می تواند شامل یک یا ترکیبی از املاک مسکونی و تجاری باشد.

 

  

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های خرید ملک در اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.