با خرید ملک در اروپا هم کارت اقامت بگیرید و هم سود کنید

خرید ملک در اروپا

خرید ملک در اروپا یک گزینه بسیار مورد علاقه سرمایه گذاران می باشد چرا که با خرید ملک در اروپا می توان اقامت یک کشور اروپایی را کسب نمود و از بسیاری از مزایای داشتن اقامت سود برد. به عنوان مثال دارندگان اقامت یک کشور عضو شنگن می توانند در کل کشورهای حوزه شنگن بدون نیاز به دریافت ویزا سفر کنند. همچنین افراد می توانند در کشوری که از آن ملک خریده و کارت اقامت دریافت کرده اند زندگی کنند. در بسیاری از موارد بعد از گذشت چند سال سرمایه گذاران واجد درخواست اخذ شهروندی و پاسپورت نیز خواهند شد.

به دلیل بروز بحران اقتصادی در دهه گذشته قیمت املاک در اکثر کشورهای اروپایی کاهش داشته و سرمایه گذاران با خرید ملک در اروپا می توانند در آینده و با بالا رفتن دوباره قیمت ملک در این کشورها سود کنند، همچنین می توانند با اجاره ملک خود درآمد داشته باشند.

کشورهایی که با خرید ملک می توان در آنها اقامت کسب نمود پرتغال، یونان و اسپانیا هستند. بسیاری دیگر از کشورهای اروپا روش اخذ اقامت با خرید ملک در اروپا ندارند. 

 

لینک مرتبط : اقامت اروپا در سال 2019

 

 

خرید ملک در اروپا از حقوق شما در اتحادیه اروپا محافظت می کند

برنامه های گلدن ویزای اروپا، فرصتی برای خرید ملک در اروپا و اخذ مجوز برای زندگی، کار و تحصیل در اروپا است. حتی بریتانیایی هایی که علاقمند به اتحادیه اروپا هستند، با نزدیک شدن برگزیت، خواستار خرید ملک در اروپا هستند. در این بخش، 4 کشور برتر برای خرید ملک در اروپا معرفی شده است.

میزان تقاضا برای بدست آوردن حق زندگی در یک کشور جدید - و یا حتی یک قاره جدید - بالا است و  این صنعت فروشندگان زیادی دارد. برای تعدادی از کشور ها، فروش ملک مسکونی منبع اصلی  گردش مالی است. به ویژه پرتغال، کشوری که قرن ها از طریق دریا امرار معاش می کرد، در حال حاضر در حال پیشرفت در بازار املاک مخصوصا در الگاروه و لیسبون است. این کشور در 5 سال گذشته از طریق فروش ملک به سرمایه گذاران خارجی، 2 میلیارد یورو درآمد داشته است.

خرید ملک در اروپا تنها مخصوص بریتانیایی ها نیست. با کاهش امنیت در سراسر جهان به دنبال برگزیت، ریاست جمهوری افرادی مانند ترامپ و ... مردم از سراسر جهان به دنیال خرید ملک در اروپا هستند. 13,400 آمریکائی در هفته اول ریاست جمهوری ترامپ به دنبال اخذ اقامت از کشور نیوزیلند و خرید ملک در اروپا در کشور هایی نظیر فرانسه و اسپانیا بودند.

 تقریبا همه کشور ها در سراسر جهان به افراد متمول مجوز اقامت می دهند، اما تنها چندین کشور در اروپا هستند که از طریق خرید ملک، اقامت اعطا می کنند. 

پرتغال

سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 500,000 یورو

- بدون شرط حضور

- اقامت دائم پس از 5 سال

-تابعیت و پاسپورت پس از 5 سال

-اعطای اقامت به تمام اعضای خانواده

-سفر بدون ویزا به شنگن

- بدون مالیات (مالیات پرداخت نمی شود مگر اینکه در پرتغال بیش از 183 روز در سال زندگی کنید)

 

به علت مطلوبیت پرتغال به عنوان یک مقصد و انعطاف پذیری و مزایای بالای برنامه ویزای طلایی، ویزای طلایی پرتغال یکی از محبوب ترین برنامه ها است. کسانی که حداقل 500,000 یورو در املاک و مستغلات پرتغال سرمایه گذاری می کنند، واجد شرایط درخواست ویزای طلایی پرتغال هستند. برنامه ویزای طلایی پرتغال در سال 2012 برای بار اول به اجرا در آمد تا به اعضای غیر اتحادیه اروپا امکان تجارت در منطقه شنگن را اعطا کند. از جنبه هایی که این برنامه را جذاب می کند عدم شرط حضور است. دارندگان ویزای طلایی پرتغال تنها ملزم به اقامت در پرتغال به مدت 7 روز در هر سال هستند. اقامت به تمام اعضای خانواده (از جمله کودکان وابسته) اعطا می شود و هیچ دانش زبانی یا مصاحبه مورد نیاز نیست. یکی دیگر از مزایای کلیدی این برنامه، اخذ اقامت دائم  و اخذ شهروندی و تابعیت پس از پنج سال است. 

 استاندارد های زندگی در پرتغال در مقایسه با کشورهای دیگر در اروپا بالاتر و مقرون به صرفه تر است. اگر چه سال 2016، سال بسیار خوبی برای بازار املاک در پرتغال بوده است، اعتقاد بر این است که قیمت ملک هنوز هم پایین تر از قبل از دوره بحران مالی جهانی است. در نتیجه سرمایه گذاری در املاک پرتغال، سرمایه گذاری عالی محسوب می شود. 

قبرس

برای اقامت دائم:

- سرمایه گذاری به ارزش 300,000 یورو

- روند ساده و سریع برنامه

-بازدید از قبرس هر دو سال یکبار برای حفظ اقامت

- اعطای اقامت به تمام اعضای خانواده (پدربزرگ و مادربزرگ، والدین و فرزندان وابسته)

- سرمایه گذاری فقط در ملک جدید

- سفر در سراسر اتحادیه اروپا

 

برای شهروندی:

- سرمایه گذاری به ارزش 2 میلیون یورو

- بدون نیاز به اقامت

- شهروندی اتحادیه اروپا

- روند ساده و سریع برنامه (اخذ پاسپورت اروپا در دو ماه)

- اعطای شهروندی به تمام اعضای خانواده (کودکان تا 28 سال)

 

در قبرس دو مسیر برای اخذ ویزای طلایی وجود دارد. برای به دست آوردن اقامت دائم، سرمایه گذاری در خرید ملک نوساز برابر با 300,000 یورو یا بیشتر مورد نیاز است. این برنامه یکی از ساده ترین و مقرون به صرفه ترین برنامه های ویزای طلایی است. مجوز اقامت، که فقط در عرض دو ماه اعطا می شود، به خانواده ها و وابسته های زیر 25 ساله تعلق می گیرد. هنگامی که این ویزا را کسب کردید، هر دو سال یک بار بازدید از قبرس برای حفظ اعتبار ویزا لازم است. قبرس عضو شنگن نیست، در نتیجه اقامت این کشور مزایای زیادی ندارد و آزادی سفر به شما اعطا نمی کند. در نتیجه بهترین گزینه برای اخذ اقامت از کشور های اروپایی نیست.

کسانی که به دنبال اخذ شهروندی قبرس و اتحادیه اروپا هستند، به سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 2 میلیون یورو نیاز دارند. کسب شهروندی از طریق سرمایه گذاری در قبرس به افراد با درآمد بالا این امکان را می دهد که در هر جای اتحادیه اروپا زندگی و تجارت کنند. همه اعضای خانواده تحت این برنامه واجد شرایط هستند و هیچ محدودیت اقامت دائمی وجود ندارد. متقاضیان موفق می توانند پاسپورت اتحادیه اروپا را در عرض سه ماه بدست آورند، و این طرح سریع ترین راه برای کسب شهروندی در اتحادیه اروپا است.

 قبرس به دلایل بسیاری مورد توجه است. اول و مهمتر از همه، اکثر مردم به زبان انگلیسی صحبت می کنند، و در نتیجه، زندگی و کار را برای افرادی که به زبان انگلیسی صحبت می کنند آسان می سازد. این کشور سالانه بیش از 300 روز آفتابی را تجربه می کند، یکی از امن ترین کشورهای جهان است و مرکز تجارت، توریست و حمل و نقل دریایی است. املاک و مستغلات در قبرس در مقایسه با سال های گذشته مقرون به صرفه هستند و در حال حاضر زمان سرمایه گذاری در قبرس گزینه بسیار خوبی است. 

اسپانیا

500,000 یورو سرمایه گذاری در خرید ملک 

- بدون شرط حضور

- اخذ اقامت برای تمام اعضای خانواده

- اخذ اقامت دائم پس از 5 سال

- اخذ شهروندی پس از 10 سال

- سفر بدون ویزا در منطقه شنگن

 

هنگامی که اسپانیا در سال 2013 طرح ویزای طلایی خود را معرفی کرد، مبلغ بالا بسیار نا امید کننده بود. در ابتدا جذب متقاضی به آرامی شروع شد، اما از سال 2015، موج جدیدی سرازیر شد و چینی ها و روس ها اکثریت سرمایه گذاران را تشکیل دادند. با برگزیت احتمالا خریداران بین المللی بیشتری به دلیل آب و هوا، سبک زندگی و ارتباطات در اسپانیا به این کشور جذب خواهند شد. داده های بازار نشان می دهد که اگرچه ارزش املاک اسپانیا در حال افزایش است، اما همچنان راه زیادی برای رفتن دارد و در آینده نزدیک، پتانسیل بالایی برای کسب سود سرمایه دارد. 

کسانی که به دنبال اقامت این کشور تحت ویزای سرمایه گذاری هستند، نیاز به پرداخت 500,000 یورو در خرید ملک، 1 میلیون یورو در اوراق قرضه دولتی اسپانیا و یا 1 میلیون یورو در سهام شرکت های اسپانیایی و یا صندوق های سرمایه گذاری خصوصی دارند. در صورت انتخاب خرید ملک برای سرمایه گذاری، هر تعداد ملک  تا رسیدن به500,000 یورو می توان خریداری کرد و همچنین می توان در خرید ملک شراکت کرد. پس از واجد شرایط بودن، اقامت تمام اعضای خانواده بدون شرط حداقل مدت اقامت اعطا می شود. پس از 5 سال، اقامت دائم اعطا می شود و بعد از 10 سال افراد ممکن است واجد شرایط شهروندی باشند (شرط حداقل مدت اقامت برای اقامت دائم و شهروندی وجود دارد). مزایای دیگر برنامه ویزای طلایی اسپانیا شامل مسافرت آسان در منطقه شنگن، پرداخت مالیات بر درآمد فقط در صورت اقامت برای بیش از نیمی از سال در اسپانیا، و روند سریع درخواست با هزینه پایین است.

یونان

سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 250,000 یورو

- بدون نیاز به اقامت (مگر اینکه برای شهروندی درخواست شود)

- اقامت تمام اعضای خانواده

- مسافرت آسان در منطقه شنگن

- اقامت دائم فوری

 

برنامه ویزای طلایی یونان که در سال 2013 آغاز شد، ارزانترین برنامه اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا ارائه می دهد. اخذ اقامت در یونان از طریق برنامه ویزای طلایی با سرمایه گذاری در خرید ملک به ارزش 250,000 یورو، ارزان تر از دیگر کشورها است. به صورت پیش فرض، زمان بررسی درخواست فقط یک ماه است، در حالی که عملا این مدت طولانی تر است و سپس اقامت دائم اعطا می شود. اقامت برای اعضای خانواده از جمله کودکان تا سن 21 سالگی صادر می شود.

هیچ شرایطی برای اقامت در یونان وجود ندارد. ساکنان می توانند در یونان کسب و کار خود را راه اندازی کنند، اما نمی توانند استخدام شوند. شهروندی بعد از 7 سال صادر می گردد، اما برای اخذ آن، اقامت و حداقل دانش زبان نیاز است. یونان در منطقه شنگن قرار دارد و در نتیجه، امکان مسافرت به آسانی و بدون وبرا به 26 کشور در این منطقه وجود دارد. برای درخواست این ویزا، خطوط قرمز بسیار کمی وجود دارد و هیچ تست زبان، هیچ تجربه کار و هیچ آزمون پزشکی مورد نیاز نیست.

 به عنوان یکی از مقرون به صرفه ترین برنامه های ویزای سرمایه گذاری در اتحادیه اروپا، متقاضیان بریتانیایی علاقه مند به این برنامه هستند  و روابط تاریخی طولانی بین این دو کشور وجود دارد. یونان دارای آب و هوای ایده آل، بازار املاک مقرون به صرفه و فرهنگی غنی است. پس از آنكه قیمت ها در بازار املاک حداقل 40 درصد پس از بحران مالي جهان كاهش يافت، قیمت ها دوباره شروع به رشد کردند و معاملات ملکی بالا گرفته است. سرمایه گذاری در خرید ملک از 250,000 یورو شروع می شود و می تواند شامل یک یا ترکیبی از املاک مسکونی و تجاری باشد.

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های خرید ملک در اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.