سود سهام در پرتغال، جذاب ترین سود سهام در کل اروپا

سود سهام در پرتغال

برای دومین سال متوالی، پرتغال بالاترین سود سهام در اروپا را داشته است. به طور میانگین، نرخ سود سهام در پرتغال 5.36 درصد است.

در توزیع سود سهام در میان سهامداران، پرتغال نسبت به تمام رقیبان اروپایی خود، عملکرد بهتری داشت و در این رقابت، رتبه نخست را در اروپا به خود اختصاص داده است.

شرکت مدیریت سرمایه گذاری Allianz Global Investors  برای دومین سال متوالی، شرکت های پرتغالی را با بهترین سود سهام در نظر گرفت. در سطح بین المللی، کشور روسیه تنها کشور در جهان است که از پرتغال عملکرد بهتری داشته است.

هر چقدر مالیات بالاتر باشد، جذابیت سود سهام بیشتر است.

نرخ سود سهام در پرتغال چقدر است؟

نرخ سود سهام در پرتغال (5.36 درصد)، بالاترین نرخ در طی 3 سال گذشته پرتغال بوده است (4.4 درصد در سال 2017 و 4.5 درصد در سال 2018). این نرخ همچنین در مقایسه با سود پرداختی در دیگر کشور های قاره اروپا نیز بالاتر است.

به گزارش شرکت Allianz Global Investors «در طول تاریخ، شرکت های اروپایی همواره حامیان بزرگ پرداخت سود سهام بوده اند و استانداردهای بین المللی را دنبال می کنند. در پایان سال 2018 یعنی 45 سال پس از سال 1973، سود سهام برای سهام اروپایی به طور متوسط 3.8 درصد بوده است. میانگین سود سهام در آمریکای شمالی 3.2 درصد و در آسیا و اقیانوس آرام 2 درصد بوده است.»

  

صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

 

 

 برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های انجل ویزای پرتغال یا گلدن ویزای پرتغال با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.