تقریبا در هر ماه 800 نفر شهروندی دومینیکا را بدست می آورند

پاسپورت دومینیکا

دومینیکا دارای محبوب ترین و پرطرفدارترین برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری در منطقه کارائیب است.

براساس آخرین اطلاعات منتشر شده، تعداد متقاضیانی که بین آگوست 2018 و دسامبر 2018 تابعیت و پاسپورت دومینیکا را از طریق سرمایه گذاری بدست آورده اند، در مجموع به 3,930 نفر رسیده است. این آمار به تائید واحد اعطای شهروندی از طریق سرمایه گذاری دومینیکا رسیده است.

این رقم نشان می دهد که به طور متوسط در هر ماه در حدود 786 نفر (تقریبا 800 نفر) شهروندی دومینیکا را از طریق سرمایه گذاری کسب کرده اند.

نخست وزیر روزولت اسکریت اعلام کرده است که «برنامه فعلی اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری تاحدی قدرتمند است که توانسته است سرمایه مورد نیاز برای تعمیر خانه های قدیمی، ساخت خانه های جدید، لایروبی رودخانه ها، حفاظت از زندگی مردم و املاک و بازگرداندن اقتصاد به دومینیکا را فراهم کند. اگر این برنامه وجود نداشت، پس از طوفان ماریا، این کشور هرگز نمیتوانست در وضعیت فعلی قرار گیرد».

بررسی صحت اطلاعات و پیشینه افراد

متقاضیان برنامه اخذ شهروندی از طریق سرمایه گذاری قبل از ارسال درخواست باید از پروسه صحت اطلاعات و پیشینه افراد متقاضی آگاه باشند.

• نمایندگان مجاز این برنامه، صحت اطلاعات ارائه شده توسط متقاضی را بررسی می کنند، هویت اورا تأیید می کنند و مشخص می کنند که فرد متقاضی مجرم بوده یا نبوده است. متقاضیانی که ویزای ردی دارند، به عنوان متقاضیان با ریسک بالا تلقی می شوند.

متقاضی باید گواهی عدم سوء پیشینه خود را از کشور مبدا و تمام کشورهائی که طی 10 سال گذشته در آنجا زندگی کرده، ارائه دهد.

• متقاضی باید هزینه بررسی صحت اطلاعات ارائه شده را برای هر فرد بزرگسال به مبلغ 7,500 دلار و برای هر کودک به مبلغ 4,000 دلار پرداخت کند.

• پرونده متقاضی برای بررسی بیشتر به واحد شهروندی از طریق سرمایه گذاری منتقل می شود. غربالگری در داخل واحد شهروندی آغاز می شود، که در آن متخصصین مربوطه با بهترین شیوه های بین المللی در زمینه بازرسی، برنامه های مبارزه با پولشویی و برنامه های بازبینی مالی مبارزه با تروریسم آشنا هستند. سپس پرونده ها به شرکت های تحقیقاتی خصوصی که مستقل از دولت و در سطح بین المللی فعالیت می کنند، تحویل داده می شود. این شرکتها تحقیقات خود را در مورد متقاضیان انجام می دهند. سرانجام، مشارکت دولت و شرکای بین دولتی مانند اینترپل و آژانس CARICOM سابقه متقاضی را برای اطمینان از عدم وقوع جرم و جنایت و مسائل امنیتی مورد بررسی قرار می دهند. واحد شهروندی از طریق سرمایه گذاری ممکن است از متقاضی مدارک بیشتری درخواست کند و در موارد نادر، ممکن است مصاحبه انجام پذیرد.

پس از گذراندن تمام بررسی ها، متقاضی نامه تایید را دریافت می کند، پس از آن باید ظرف 30 روز سرمایه گذاری به طور کامل انجام شود.

گواهی نهایی شهروندی و پاسپورت پس از اتمام سرمایه گذاری و سایر شرایط صادر می شود.

در رتبه بندی بهترین برنامه اعطای شهروندی از طریق سرمایه گذاری، برنامه دومینیکا، جایگاه چهارم را کسب کرده است.

 

 صفحه مرتبط : اقامت اروپا 

 

 

با امضای اخیر  قرارداد دسترسی بدون ویزا به روسیه و اوکراین، پاسپورت دومینیکا هنوز هم در منطقه کارائیب بهترین است. از سال 2019، پاسپورت دومینیکا به 135 کشور دسترسی بدون ویزا دارد.

  

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ تابعیت و پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.