تغییرات ویزای طلایی یونان به بعد از انتخابات موکول شد

اقامت یونان

تغییرات و اصلاحات جدیدی که قرار بود در 1 جولای در برنامه اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک اعمال شود، به 7ام جولای یعنی پس از انتخابات یونان، موکول شده است.

طبق اصلاحات جدید، این برنامه اخذ اقامت اروپا علاوه بر خرید ملک، شامل خرید سهام و یا اوراق قرضه دولتی به ارزش حداقل 400,000 یورو خواهد بود. افزایش گزینه های سرمایه گذاری در برنامه ویزای طلایی یونان به منظور جلوگیری از  افزایش قیمت املاک به علت سرمایه گذاری متقاضیان خارجی در بازار املاک یونان است.

در حال حاضر افرادی که علاقمند به اخذ اقامت این کشور هستند، باید حداقل 250,000 یورو در املاک یونان سرمایه گذاری کنند. این برنامه شرط حضور ندارد و سریعترین برنامه اخذ اقامت از کشور های اروپایی است. افرادی که اقامت این کشور را داشته باشند، حق زندگی فقط در کشور یونان و حق سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن را خواهند داشت.

به دلیل ازدیاد پرونده های متقاضیان ویزای طلایی، دولت یونان با مشکل تاخیر در بررسی پرونده ها مواجه شده است.

یونان از ژوئن 2019، 4,537 ویزای طلایی صادر کرده است. براساس اطلاعات جدید منتشر شده، بیش از 50 درصد از خریداران املاک، چینی ها و سپس روس ها و ترکیه ای ها هستند. یونان پایین ترین قیمت املاک در کشور های اروپایی را دارد که باعث جذابیت این برنامه برای خریداران ملک شده است.

 

پروسه اخذ تابعیت یونان به چه صورت است؟

در سال 2018 قوانین مربوط به اخذ تابعیت و پاسپورت یونان اصلاح شد. از آن تاریخ، صاحبان املاک و سرمایه گذارانی که ویزای طلایی خود را دریافت کرده باشند، پس از 7 سال زندگی در این کشور می توانند برای اخذ تابعیت و پاسپورت اقدام کنند.

 

 

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه اخذ اقامت یونان از طریق خرید ملک با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.