تا پایان سال 2019، مرحله درخواست برای برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری مونته نگرو آغاز خواهد شد

شهروندی مونته نگرو

دولت مونته نگرو در 3 ژانویه 2019 طرح تکمیلی برنامه سرمایه گذاری را به طور رسمی اعلام کرد.

مرحله درخواست برای سرمایه گذاران احتمالا 3 ماه چهارم سال 2019 میلادی آغاز خواهد شد. برنامه تا سال 2020 به طور کامل عملیاتی خواهد شد.

برنامه شهروندی مونته نگرو در روزنامه رسمی مونته نگرو  منتشر شده است.

برنامه شهروندی از طریق سرمایه گذاری مونته نگرو توسط دولت طراحی شده و همچنین توسط کمیسیون شهروندی دولت به طور کامل اداره می شود.

انتظار می رود که این برنامه شهروندی با افزایش سرمایه تا 1 میلیارد یورو، توسعه اقتصادی مونته نگرو را با ایجاد صنعت توریست، کشاورزی و فرآوری و ایجاد شغل های جدید سرعت بخشد.

دولت مونته نگرو در نشست کابینه اش که در 22 نوامبر 2018 برگزار شد، تصمیم گرفت تا شهروندی اقتصادی بپذیرد.

الگوی این برنامه «کمک بلاعوض + سرمایه گذاری» است

کمک هزینه به مبلغی که برای پیشبرد پروژه های در حال توسعه محلی اشاره دارد، کمک بلاعوض به مبلغ 100,000 یورو به ازای درخواست متقاضی می باشد.

سرمایه گذاری به مبلغ تعیین شده برای سرمایه گذاری در یکی از پروژه های در حال توسعه از فهرست تعیین شده توسط دولت اشاره دارد که باید توسط دولت در وزارتخانه پیشنهاد و تصویب شده باشد. مبالغ تعیین شده برای سرمایه گذاری به شرح ذیل است:

• حداقل 450,000 یورو برای سرمایه گذاری در یکی از پروژه های در حال توسعه در پودگوریتسا پایتخت مونته نگرو یا منطقه ساحلی مونته نگرو؛ یا

• حداقل 250,000 یورو، به منظور سرمایه گذاری در یکی از پروژه های توسعه در منطقه شمالی یا مرکزی مونته نگرو، به غیر از پودگوریتسا.

تقاضا ها  فقط توسط نمایندگان بین المللی ارسال می شود که دولت به زودی اعلام خواهد کرد.

در طول اجرای این برنامه، حداکثر تا 2,000 پذیرش شهروندی مونته نگرو براساس اجرای برنامه ویژه اعطا می شود.

 

صفحه مرتبط : پاسپورت مونته نگرو

  

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا یا پاسپورت دوم با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.