بهترین کشور اروپایی برای اقامت از طریق سرمایه گذاری

بهترین کشور اروپایی برای اقامت از طریق سرمایه گذاری

کشور پرتغال یکی از بهترین کشور های اروپایی

کشور پرتغال یکی از بهترین کشور های اروپایی است که اخذ اقامت آن مزایای زیادی در پی دارد. مهمترین مزیت اخذ اقامت پرتغال حق زندگی، کار، تحصیل و بهره مندی از خدمات درمانی در پرتغال و حق سفر بدون ویزا به تمام کشور های حوزه شنگن است.

علاوه بر این، دارندگان کارت اقامت پرتغال در صورت رعایت الزامات لازم بعد از 5 سال می توانند برای اخذ اقامت دائم و شهروندی این کشور اقدام کنند. در صورتی که فردی شهروند یک کشور از اتحادیه اروپا باشد، شهروند کل اروپا است و حق زندگی، کار، تحصیل و بهره مندی از خدمات درمانی در کل اتحادیه اروپا را دارد.

یکی از مزایای دیگر این برنامه این است که با سرمایه گذاری متقاضی اصلی در پرتغال، همسر و فرزندان وابسته او می توانند برای اخذ اقامت این کشور اقدام کنند و نیازی به سرمایه گذاری تک تک اعصا وجود ندارد.

روش های زیادی برای اخذ اقامت از کشور پرتغال وجود دارد. شرکت کنکاش تنها از 2 روش گلدن ویزا و انجل ویزا اقدام می کند.

برای اقدام از روش گلدن ویزا متقاضی باید حداقل 280,000 یورو در املاک پرتغال سرمایه گذاری کند. در این روش متقاضی باید سالی یک هفته در پرتغال حضور داشته باشد تا بتواند اقامت موقت خود را تمدید کند و در نهایت پس از 5 سال برای اقامت دائم و شهروندی اقدام کند.

در برنامه انجل ویزا که ترکیبی از کارآفرینی و سرمایه گذاری است، متقاضی باید نصف کمتر مبلغ لازم برای گلدن ویزا را سرمایه گذاری کند. این برنامه اصلا شرط حضور ندارد و در نهایت پس از 5 سال به اخذ اقامت دائم و شهروندی منجر می شود.

روند این برنامه به این صورت است که یک شرکت استارتاپی برای متقاضی در کشور پرتغال تاسیس می شود و یک شرکت انکوباتور با تحقیق و بررسی این شرکت را به مدت 3 سال کاملا پشتیبانی می کند. بعد از 3 سال شرکت به متقاضی تحویل داده خواهد شد. در این مرحله متقاضی می تواند این کسب و کار را اداره کرده و یا آن را به فرد دیگری بفروشد. در هر صورت اقامت پرتغال به وی اعطا می شود.

 

 

برای مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه های اخذ اقامت اروپا با مشاوران کنکاش تماس حاصل فرمایید.